۵ راه تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی

تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی یا همان والئو سبز فرانسه به کمک بررسی پنج بخش مختلف از دیسک و صفحه کلاچ والئو. بسته بندی سبز با هولوگرام هرینگتون و وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه-حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه
برای بررسی دقیق تمامی نشانه ها با ما همراه باشید…یکی از پرطرفدار ترین لوازم یدکی والئو در ایران دیسک و صفحه این برند می باشد. دیسک و صفحه والئو به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب خود توانسته خواهان بسیاری را برای خود ایجاد کند. “دیسک و صفحه والئو” سبز رنگ، تولید شده در کشور فرانسه بوده که در ایران با عنوان والئو فرانسه، والئو اصلی، والئو سبز و یا والئو با هولوگرام هرینگتون فرانسه می شناسند. در این مقاله به “بررسی دیسک و صفحه والئو اصل” خواهیم پرداخت.

والئو اصل
والئو

تشخیص دیسک و صفحه والئو اصل

در بازار فروش لوازم یدکی همواره اصل بودن قطعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و هست. از این رو ما تصمیم بر آن داریم تا به شما راه کار هایی را آموزش دهیم تا با انجام آن بتوانید در زمان خرید دیسک و صفحه والئو آن را بررسی کرده تا از اصالت قطعه اطمینان حاصل فرمایید. در اینجا با اشاره به ۵ خصوصیت “دیسک و صفحه کلاچ والئو اصلی” (valeo clutch) که نیازی به تخصص خاصی برای تشخیص ندارند و هر فردی به راحتی میتواند آن را تمیز دهد تلاش داریم تا شما را در خرید دیسک و صفحه والئو اصل راهنمایی کنیم.
۱- بسته بندی سبز رنگ دیسک و صفحه والئو اصل
۲- لیبل کالا دیسک و صفحه والئو اصل
۳- هولوگرام هرینگتون فرانسه
۴- وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه
۵- حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه
با ما همراه باشید تا هر یک از پارامتر های فوق را با یکدیگر بررسی کنیم.

۱- بسته بندی دیسک و صفحه والئو اصل

اولین و ساده ترین راه “تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی”، بسته بندی سبز رنگ آن است. بر روی این بسته بندی کلمه valeo به انگلیسی مانند برند این شرکت چاپ شده است. این کلمه به دو شکل کاملا متفاوت با فونت توخالی و توپر مطابق با عکس زیر بروی بسته بندی حک شده. توجه داشته باشید که کیفیت چاپ و کیفیت رنگ سبز فسفری بسته بندی نشانگر کیفیت جنس میباشد.

بسته بندی دیسک و صفحه والئو اصل

۲- لیبل کالا در والئو اصل

بر روی تمامی دیسک و صفحه های والئو برچسبی خورده شده که برند والئو بر روی آن قرار داده شده است. بر روی همین لیبل نوشته شده است که این دیسک و صفحه مناسب برای چه خودرو هایی است. در بالای این اطلاعات و با فونتی درشت تر کد فنی قطعه بروی همین لیبل درج میشود. مثلا کد فنی ۸۲۶۲۱۱ که در عکس زیر مشاهده میکنید، کد فنی دیسک و صفحه کلاچ ۲۰۶ و ۲۰۷ و تمامی خودرو هایی با موتور TU5 و گیربکس AL4 می باشد. به علاوه بر روی تمامی این لیبل ها بارکدی زده شده که کیت های کلاچ در کمپانی توسط آن ها از یکدیگر جدا سازی میشود. وضوح چاپ این بارکد را میتوان یکی از نشانه های تشخیص اصالت دیسک و صفحه کلاچ والئو فرانسه دانست.

لیبل دیسک و صفحه والئو اصل

۳- هولوگرام هرینگتون

به دلیل اینکه شرکت والئو در ایران نمایندگی رسمی ندارد، پس در هنگام خرید باید به نکته مهمی توجه کنید. این نکته مهم هلوگرام هرینگتون است. بر روی تمامی دیسک و صفحات اصلی والئو فرانسه هلوگرام هرینگتون زده شده است. این هولوگرام تضمین کننده اصالت کالا از سوی وارد کننده است. به دلیل اینکه هولوگرام هرینگتون لیزری سه بعدی است و با تکنولوژی بالا چاپ شده است، هزینه ساخت آن برای نصب بروی قطعات تقلبی بالا خواهد بود، از این رو تولید آن برای نصب بروی قطعات تقلبی خیلی توجیه اقتصادی نخواهد داشت. شما میتوانید هولوگرام هرینگتون را در عکس زیر مشاهده کنید.
به این نکته توجه داشته باشید که شرکت هرینگتون یکی از اصلی ترین وارد کننده دیسک و صفحه والئو فرانسه بوده و این هولوگرام بروی قطعات وارداتی از سوی این شرکت درج میشود.

هولوگرام هرینگتون فرانسه
تفاوت والئو آبی و سبز

۴- وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه

سه نکته قبلی تماما به بسته بندی قطعه مرتبط بوده و در صورتی که فقط این سه راه برای تشخیص وجود داشت، افراد سودجو میتوانستند با استفاده از جعبه خالی دیسک و صفحه برای فروش اجناس تقلبی اقدام کنند. وکیوم بودن دیسک و صفحه والئو سبز در بسته بندی اولین قدم این شرکت برای جلوگیری از سو استفاده از جعبه قطعاتش است. دیسک، صفحه و بلبریگ والئو اصلی با یکدیگر بوسیله پلاستیکی مستحکم وکیوم شده و به بسته بندی چسبیده به شکلی که با باز کردن وکیوم آن بسته بندی زخمی خواهد شد. گفتنی است این مدل وکیوم تنها در دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه وجود دارد و دیسک و صفحه والئو کره (PHC Valeo clutch) و یا دیسک و صفحه والئو ترک از چنین وکیومی برای قطعات خود استفاده نمیکنند. شما میتوانید نمونه وکیوم دیسک و صفحه کلاچ والئو اصلی را در عکس زیر مشاهده کنید.

وکیوم دیسک و صفحه کلاچ والئو اصل

۵- حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه

روی قطعات کیت کلاچ والئو نام این برند به انگلیسی Valeo حک شده است. کیت کلاچ والئو اصلی شامل دیسک، صفحه و بلبرینگ کلاچ است. بروی دیسک کلاچ والئو اصلی کد و برند والئو با رنگ سفید مطابق عکس زیر درج شده. در این مورد باید توجه داشته باشید که در دیسک کلاچ والئو کره عبارت PHC نیز در کنار لوگو اصلی درج شده است.

دیسک کلاچ والئو اصل

بروی صفحه کلاچ والئو اصلی برند والئو به همراه ساخت فرانسه به انگلیسی مطابق عکس زیر حکاکی شده. توجه داشته باشید که بروی صفحه کلاچ والئو کرده عبارت PHC و تولید کره به انگلیسی حکاکی شده.

صفحه کلاچ والئو اصل
صفحه کلاچ والئو فرانسه
دیسک و صفحه چیست؟

با این تفاسیر شما باید بنای خود را بر خرید از نمایندگی های معتبر بگذارید ولی به دلیل نداشتن نمایندگی انحصاری در ایران چاره ای جز خرید از فروشگاه های معتبر لوازم یدکی نمی ماند. فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار با تضمین اصالت دیسک و صفحه والئو و ارائه حق مرجوعی به مشتریان عزیز در صورت تایید نشدن اصالت از سوی آنها، خیال شما را از خرید دیسک و صفحه والئو مطمئن گردانیده است.

چه خودرو هایی دیسک و صفحه والئو اصل دارند؟

به این موضوع توجه داشته باشید که شرکت فرانسوی والئو برای تمامی خودرو های موجود در بازار ایران کیت کلاچ تولید نمیکند! لیست خوردو هایی که این شرکت برای آنها دیسک و صفحه کلاچ تولید میکند به شرح زیر است:  

کیت کلاچ والئو اصل

. دیسک و صفحه والئو ۲۰۶: والئو برای تمامی مدل های ۲۰۶ دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۲۰۶ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه والئو ۴۰۵: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۴۰۵ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه والئو رانا: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ رانا را تولید میکنند. توجه داشته باشید که ۲۰۶ های تیپ ۵ مدل ۱۳۹۲ به بعد، از کیت کلاچ رانایی استفاده میکنند. تفاوت دیسک و صفحه تیپ ۵ با رانا در بلبرینگ کلاچ آنهاست.

.  دیسک و صفحه والئو سمند: کمپانی والئو برای تمامی مدل های سمند دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ سمند را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه والئو پژو پارس: والئو برای تمامی مدل های پژو پارس دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ پژو پارس را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه والئو دنا: شرکت والئو برای تمامی مدل های دنا دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ دنا را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو زانتیا: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ زانتیا را تولید میکنند. نکته ای که در این بین وجود دارد تفاوت دیسک و صفحه زانتیا ۲۰۰۰ و ۱۸۰۰ است. لذا در زمان خرید دقت لازم را داشته باشید.

. دیسک و صفحه اصل والئو C5: والئو برای تمامی مدل های C5 دیسک و صفحه تولید میکند. تنها خط تولید فرانسه این برند کیت کلاچ C5 را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو ۴۰۷: تنها خط تولید فرانسه این برند کیت کلاچ ۴۰۷ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو ۲۰۷: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۲۰۷ را تولید میکنند. توجه داشته باشید که ۲۰۷ های مدل ۱۳۹۲ به بعد، از کیت کلاچ رانا استفاده میکنند و مدل های قبلی با کیت کلاچ تیپ ۵ یکی هستند.

. دیسک و صفحه اصل والئو سورن: والئو برای تمامی مدل های سورن دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ سورن را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو L90: خط تولید فرانسه و ترکیه این برند کیت کلاچ ال ۹۰ را تولید میکنند. توجه داشته باشید که دیسک و صفحه والئو اصلی ال ۹۰ در بسته بندی رنو به فروش میرسد. از سوی دیگر دیسک و صفحه همین خودرو که در بسته بندی والئو قرار دارد تولید والئو ترک میباشد.

. دیسک و صفحه اصل والئو مگان: خط تولید فرانسه و ترکیه این برند کیت کلاچ مگان را تولید میکنند. توجه داشته باشید که دیسک و صفحه والئو اصلی مگان در بسته بندی رنو به فروش میرسد. از سوی دیگر دیسک و صفحه همین خودرو که در بسته بندی والئو قرار دارد تولید والئو ترک میباشد.

. دیسک و صفحه والئو پراید: والئو برای تمامی مدل های پراید دیسک و صفحه تولید میکند. تنها خط تولید کره این برند و تحت عنوان والئو PHC کیت کلاچ پراید را تولید میکنند. لذا دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه برای پراید وجود ندارد!

. دیسک و صفحه والئو تیبا: تنها خط تولید کره این برند و تحت عنوان والئو PHC کیت کلاچ تیبا را تولید میکنند. لذا دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه برای پراید وجود ندارد!

به این نکته مهم هم توجه داشته باشد که برای خرید کیت کلاچ اول باید اطلاعات کامل داشته باشید. به این دلیل که برخی خودرو ها مدل های متفاوتی از دیسک و صفحه را دارند و شما در زمان خرید باید به این عمر واقف باشید. به عنوان مثال همنطور که گفته شد در ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۲ به بعد کیت کلاچ رانایی استفاده شده و در مدل های پایینتر این خودرو کیت کلاچ ۲۰۶ تیپ ۵٫

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار با ارائه مشاوره تلفنی رایگان از طریق کارشناسان این حرفه، شما را در امر خرید راهنمایی و تا پایان خرید در کنار شما می باشد.

دیسک و صفحه والئو جعبه کاهی یا جعبه سبز، کدام اصلی است؟

دیسک و صفحه جعبه کاهی یا والئو سبز؟

یکی از سوال های همیشگی دارندگان خودرو های خانواده پژو این بوده که دیسک و صفحه والئو جعبه کاهی اصل است یا دیسک و صفحه والئو سبز؟ قبل از پرداختن به پاسخ این سوال باید بدانیم که قطعات اصلی پژو با برند پژو سیتروئن و در بسته بندی های کاهی در بازار عرضه میشود. اما عجله نکنید! نکته ای که بیشتر افراد به آن دقت نمیکنند قطعه داخل بسته بندی است. شرکت پژو سیتروئن بسیاری از لوازم یدکی که در بازار های جهانی عرضه میکند به صورت مستقیم تولید خودش نیست و در اصل سفارش قطعات را با استاندارد های مورد تایید خود به سایر کمپانی های تولیدکننده قطعات داده و تولیدات آنها را پس از کنترل کیفی در بسته بندی های خود تحت برند پژو سیتروئن به بازار عرضه میدارد. در این بین دیسک و صفحه خودرو های خانواده پژو از این امر مستثنا نیستند.
با اینکه خیلی ها کیت کلاچ والئو جعبه کاهی را، اصلی دانسته و با قاطعیت معتقد اند که دیسک و صفحه والئو جعبه کاهی با کیفیت تر از والئو سبز است، اما حقیقت آن است که دیسک و صفحه هایی که با برند پژو سیتروئن در بازار عرضه میشود تماما تولید کمپانی والئو است! این بدین معنا است، قطعه ای که در بسته بندی کاهی با برند پژو سیتروئن قرار دارد دقیقا همان قطعه در بسته بندی سبز رنگ با برند والئو است. لذا دقت داشته باشید این دو قطعه از نظر کیفیت کاملا یکسان هستند. به عبارت دیگر قطعات یکی بوده و تنها در بسته بندی متفاوت میباشند.

تفاوت دیسک و صفحه والئو سبز و جعبه کاهی

همین تفاوت برند در بازار موجب تفاوت قیمت بین این دو برند میشود، این در حالی است که هیچ تفاوتی در قطعه داخل بسته بندی وجود ندارد و هردو قطعه اصلی هستند، لذا شما تنها در حال پرداخت هزینه اضافه برای برند و بسته بندی هستید!
بخاطر داشته باشید که المان های مرتبط به بخش بسته بندی و وکیوم یاد شده در این مقاله برای تشخیص دیسک و صفحه والئو کاهی اصل صادق نیست، چرا که بسته بندی این قطعه بصورت کامل متفاوت بوده و برای تشخیص باید موارد دیگری را بررسی کنید.

ضمات اصالت دیسک و صفحه والئو اصلی در یدک یار به چه معناست؟

در راستای افزایش سطح رضایت مشتری، فروشگاه آنلاین لوازم یدکی یدک یار خدمت ضمانت اصالت دیسک و صفحه والئو را در زمان خرید به شما عرضه میدارد. این ضمانت بدین معناست، در صورتی که شما حتی با مطالعه این مقاله، دقت و بررسی بروی نکات گفته شده و مطابقت قطعه با توضیحات فوق کماکان بروی تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی شک و تردید داشتید، میتوانید قطعه را به متخصص مورد تایید خود نشان دهید. در صورتی که اصالت قطعه از سوی ایشان رد شد این امکان برای شما فراهم گشته تا بدون هیچ هزینه حمل و تقل قطعه را مرجوع و یا تعویض نمایید. در صورت وجود هرگونه سوال در این رابطه میتوانید با همکاران ما با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۰ تماس حاصل فرمایید تا شما را بصورت دقیق راهنمایی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. اسما می گوید

  ممنون از شما عزیزان، فقط خواستم ببینم نسخه فرانسویش رو تو خود فرانسه میزنن؟
  چون من شنیدم عملاً با مدل ترکش فرقی نداره

  1. یدک یار می گوید

   سلام و وقت بخیر
   باید خدمتتون عرض کنم که دیسک و صفحه والئو فرانسه در خط تولید این شرکت در فرانسه تولید میشه و دیسک و صفحه والئو ترک که معمولا در بازار لوازم یدکی ایران توسط ایساکو و سایپا عرضه میشه، خط تولید این شرکت در کشور ترکیه مسئولیت تولیدشون رو به عهده داره.
   درباره مورد عدم تفاوت این دو خط تولید که اشاره کردید باید به این موضوع دقت داشته باشید که کیفیت دیسک و صفحه والئو فرانسه از والئو ترک بیشتر هست. اما این دلیل بر بی کیفیتی والئو ترک نمیشه. به عبارت دیگه میشه گفت در بین دیسک و صفحه های والئو، والئو ترک کم ترین کیفیت رو داره اما همین محصول در مقایسه سایر دیسک و صفحه های حاضر در بازار به مراتب با کیفیت تر است.

 2. علی می گوید

  سلام خسته نباشید
  امکان خرید حضوری هست؟

  1. یدک یار می گوید

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه به دلیل شرایطی که کرونا ایجاد کرده امکان پذیرایی از مشتری در دفتر فروش فراهم نیست.
   شما میتونید سفارشتون رو ثبت کنین و قطعه رو دریافت کنید در صورتی که از همه جهات مدنظرتون مورد تایید بود از قطعه استفاده کنید و در صورتی که تمایل به استفاده نداشتید میتونین بدون هیچ هزینه دیسک و صفحه رو مرجوع بفرمایید.
   پیشنهاد میکنیم در صورتی که سوال داشتید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۰ تماس بگیرید تا متخصصین ما دقیق راهنماییتون کنن.

 3. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر

  دوست عزیز
  ۱-اینکه محصل حال حاضر بازار ایران بلا استثنا محصول ترکیه و یا چین هست و در حال حاضر چیزی به نام فرانسه نداریم ( والئو فرانسه به ایران به خاطر تحریمها کالا نمیده )
  ۲-برند هرینگتون که قید کردین هرینگتون فرانسه به هیچوجه فرانسه نیست یک شرکت ثبت شده در انگلیس هست البته این شرکت یک شرکت تهیه و توزیع مانند دیگر برندها هست و کالا های داخل بسته بندی این برند مثل بقیه از دیگر نقاط دنیا و حتی داخلی تامین میشه

  با توجه به اینکه بسیاری از مصرف کنندگان به شما اعتماد میکنند بد نیست اطلاعات دقیقتری ارائه بشه تا مصرف کننده هم متضرر نشه

  1. یدک یار می گوید

   با سلام و عرض ادب
   قبل از هر چیز از ریز بینی و دقت شما خیلی ممنونیم و سپاس گزاریم که ما رو در راستای ارائه مطالب مفیدتر همراهی میکنید.
   در باره مورد نکته اول که فرمودید، رسالت این مقاله معرفی راهکارهایی برای تشخیص اصالت دیسک و صفحه والئو اصلی فرانسه، فارغ از موضوع موجودی یا عدم موجودی این قطعه در بازار لوازم یدکی هست. لذا برای اطلاع از موجودی و یا خرید قطعه مذکور میتونید به بخش فروشگاه مراجعه کنید و یا با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.
   موضوع قطعات چین یا ترک که به آن اشاره کردید به بخش فروش ارجاع داده شد و اطلاعات تکمیلی رو عرض میکنم خدمتتون، در بازار فعلی دیسک و صفحه والئو ترک یا چین که در بسته بندی اصلی و به اسم اصلی عرضه میشه خیلی راحت و به کررات پیدا میشه اما قطعه ای که شما از طرف یدک یار تهیه میکنید به ضمانت اصالت به شما تقدیم میشه و در صورتی که اصالت رو تایید نکردید بدون هیچ هزینه امکان تعویض برای شما فراهم شده، پیشنهاد میکنم در صورتی که افتخار داشتیم در خدمتتون باشیم شرایط مرجوع کالا در یدک یار رو مطالعه کنید.
   نکته دومی که فرمودید تقریبا درسته و شرکت هرینگنون برای فرانسه نبوده و در اصل یکی از شرکت های واردکننده اصلی قطعات والئو به داخل کشور هست. از طرفی به این موضوع هم دقت داشته باشید دیسک و صفحه ای با برند هرینگتون وجود داره و شما به اون شرکت اشاره کردید. به کمک تذکر شما متوجه شدیم نحوه نگارش بخش مربوطه به خوبی مطلب رو انتقال نمیده و تلاش کردیم با اصلاح اون بخش انتقال مطلب رو دقیق تر انجام بدیم.
   بابت وقتی که گذاشتید بسیار سپاس گزاریم، در صورتی که باز به موردی بر خوردید که مطلب رو به خوبی انتقال نمیداد و یا نیاز به اصلاح داشت خوشحال میشیم به ما اطلاع بدید.

 4. کمال می گوید

  کمال
  من مطالب سایت شما را خواندم و به دو نکته رسیدم
  اول اینکه سایت شما گوهینامه نماد اعتماد نداره و علیرغم اینکه مقالات خوبی داره اما هنوز نماد نداره
  دوم اینکه بالاخره من نفهمیدم شما والئو ترک عرضه می کنید یا والئو فرانسه ؟

  1. یدک یار می گوید

   سلام و عرض ادب
   در مورد نکته اولی که فرمودید در بخش فروشگاه، انتهای صفحه سمت چپ بخش محوز ها میتوانید اینماد یا همان گوهینامه نماد اعتماد رو مشاهده و با کلیک روی اون اطلاعات دقیق یدک یار رو مطالعه کنید.
   در مورد نکته دومی که فرمودید، ما هم عرضه کننده والئو اصلی فرانسه، هم کره phc و هم ترک هستیم. مطابق سفارش شما قطعه مدنظر با برند درخواست شده به همراه ضمانت اصالت قطعه در اختیارتون قرار میگیره.
   در صورتی که سوالی داشتید پیشنهاد میکنم با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۰ تماس بگیرید تا همکارای ما بتوانند بیشتر راهنماییتون کنند.

 5. mehdi می گوید

  سلام خسته نباشید کیفیت والئو جعبه سبز فرانسه بالاتره یا جعبه آبی کره؟

  1. یدک یار می گوید

   سلام وقت بخیر
   کیفیت دیسک و صفحه والئو به ترتیب زیر
   اول والئو سبز اصلی فرانسه
   دوم والئو آبی یا phc کره ای
   سوم والئو ترک که معمولا در بسته بندی های ایساکو قرار داره
   نکته قابل توجه این است که والئو آبی هم جزو برند های با کیفیت بازار محسوب میشه.