تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی

تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی یا همان والئو سبز فرانسه به کمک بررسی پنج بخش مختلف از دیسک و صفحه کلاچ والئو. بسته بندی سبز-هولوگرام هرینگتون فرانسه-وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه-حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه
برای بررسی دقیق تمامی نشانه ها با ما همراه باشید…

یکی از پرطرفدار ترین لوازم یدکی والئو در ایران دیسک و صفحه این برند می باشد. دیسک و صفحه والئو به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب خود توانسته خواهان بسیاری را برای خود ایجاد کند. “دیسک و صفحه والئو” سبز رنگ، تولید شده در کشور فرانسه بوده که در ایران با عنوان والئو فرانسه، والئو اصلی، والئو سبز و یا والئو با هولوگرام هرینگتون فرانسه می شناسند.  

والئو اصل

تشخیص دیسک و صفحه والئو اصلی

والئو

در بازار فروش لوازم یدکی همواره اصل بودن قطعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و هست. از این رو ما تصمیم بر آن داریم تا به شما راه کار هایی را آموزش دهیم تا با انجام آن بتوانید در زمان “خرید دیسک و صفحه والئو” آن را بررسی کرده تا از اصالت قطعه اطمینان حاصل فرمایید. در اینجا با اشاره به ۵ خصوصیت “دیسک و صفحه کلاچ والئو اصلی” (valeo clutch) که نیازی به تخصص خاصی برای تشخیص ندارند و هر فردی به راحتی میتواند آن را تمیز دهد تلاش داریم تا شما را در خرید دیسک و صفحه والئو اصل راهنمایی کنیم.
۱- بسته بندی سبز رنگ دیسک و صفحه والئو اصل
۲- لیبل کالا دیسک و صفحه والئو اصل
۳- هولوگرام هرینگتون فرانسه
۴- وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه
۵- حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه
با ما همراه باشید تا هر یک از پارامتر های فوق را با یکدیگر بررسی کنیم.

۱- بسته بندی دیسک و صفحه والئو اصل

اولین و ساده ترین راه “تشخیص دیسک و صفحه والئو اصل”، بسته بندی سبز رنگ آن است. بر روی این بسته بندی کلمه valeo به انگلیسی مانند برند این شرکت چاپ شده است. این کلمه به دو شکل کاملا متفاوت با فونت توخالی و توپر مطابق با عکس زیر بروی بسته بندی حک شده. توجه داشته باشید که کیفیت چاپ و کیفیت رنگ سبز فسفری بسته بندی نشانگر کیفیت جنس میباشد.

بسته بندی دیسک و صفحه والئو اصل

۲- لیبل کالا در والئو اصل

بر روی تمامی دیسک و صفحه های والئو برچسبی خورده شده که برند والئو بر روی آن قرار داده شده است. بر روی همین لیبل نوشته شده است که این دیسک و صفحه مناسب برایخودرو هایی است. در بالای این اطلاعات و با فونتی درشت تر کد فنی قطعه بروی همین لیبل درج میشود. مثلا کد فنی ۸۲۶۲۱۱ که در عکس زیر مشاهده میکنید، کد فنی دیسک و صفحه کلاچ ۲۰۶ و ۲۰۷ و تمامی خودرو هایی با موتور TU5 و گیربکس ۲۰۶ می باشد. به علاوه بر روی تمامی این لیبل ها بارکدی زده شده که کیت های کلاچ در کمپانی توسط آن ها از یکدیگر جدا سازی میشود. وضوح چاپ این بارکد را میتوان یکی از نشانه های تشخیص اصالت دیسک و صفحه کلاچ والئو فرانسه دانست.

لیبل دیسک و صفحه والئو اصل

۳- هولوگرام هرینگتون فرانسه

به دلیل اینکه شرکت والئو در ایران نمایندگی رسمی ندارد، پس در هنگام خرید باید به نکته مهمی توجه کنید. این نکته مهم هلوگرام هرینگتون فرانسه است. بر روی تمامی دیسک و صفحات اصلی والئو فرانسه هلوگرام هرینگتون زده شده است. این هولوگرام تضمین کننده اصالت کالا از سوی وارد کننده است. به دلیل اینکه هولوگرام هرینگتون لیزری سه بعدی است و با تکنولوژی بالا چاپ شده است، هزینه ساخت آن برای نصب بروی قطعات تقلبی بالا خواهد بود، از این رو تولید آن برای نصب بروی قطعات تقلبی خیلی توجیه اقتصادی نخواهد داشت. شما میتوانید هولوگرام هرینگتون فرانسه را در عکس زیر مشاهده کنید.

هولوگرام هرینگتون فرانسه

۴- وکیوم دیسک و صفحه والئو فرانسه

سه نکته قبلی تماما به بسته بندی قطعه مرتبط بوده و در صورتی که فقط این سه راه برای تشخیص وجود داشت، افراد سودجو میتوانستند با استفاده از جعبه خالی دیسک و صفحه برای فروش اجناس تقلبی اقدام کنند. وکیوم بودن دیسک و صفحه والئو سبز در بسته بندی اولین قدم این شرکت برای جلوگیری از سو استفاده از جعبه قطعاتش است. دیسک، صفحه و بلبریگ والئو اصلی با یکدیگر بوسیله پلاستیکی مستحکم وکیوم شده و به بسته بندی چسبیده به شکلی که با باز کردن وکیوم آن بسته بندی زخمی خواهد شد. گفتنی است این مدل وکیوم تنها در دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه وجود دارد و دیسک و صفحه والئو کره (PHC Valeo clutch) و یا دیسک و صفحه والئو ترک از چنین وکیومی برای قطعات خود استفاده نمیکنند. شما میتوانید نمونه وکیوم دیسک و صفحه کلاچ والئو اصلی را در عکس زیر مشاهده کنید.

وکیوم دیسک و صفحه کلاچ والئو اصل

۵- حک شدن برند والئو بروی دیسک و صفحه

روی قطعات کیت کلاچ والئو نام این برند به انگلیسی Valeo حک شده است. کیت کلاچ والئو اصلی شامل دیسک، صفحه و بلبرینگ کلاچ است. بروی دیسک کلاچ والئو اصلی کد و برند والئو با رنگ سفید مطابق عکس زیر درج شده. در این مورد باید توجه داشته باشید که در دیسک کلاچ والئو کره عبارت PHC نیز در کنار لوگو اصلی درج شده است.

دیسک کلاچ والئو اصل

بروی صفحه کلاچ والئو اصلی برند والئو به همراه ساخت فرانسه به انگلیسی مطابق عکس زیر حکاکی شده. توجه داشته باشید که بروی صفحه کلاچ والئو کرده عبارت PHC و تولید کره به انگلیسی حکاکی شده.

صفحه کلاچ والئو اصل
صفحه کلاچ والئو فرانسه

با این تفاسیر شما باید بنای خود را بر خرید از نمایندگی های معتبر بگذارید ولی به دلیل نداشتن نمایندگی انحصاری در ایران چاره ای جز خرید از فروشگاه های معتبر لوازم یدکی نمی ماند. فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار با تضمین اصالت دیسک و صفحه والئو و ارائه حق مرجوعی به مشتریان عزیز در صورت تایید نشدن اصالت از سوی آنها، خیال شما را از خرید دیسک و صفحه والئو مطمئن گردانیده است.

دیسک و صفحه چیست؟

چه خودرو هایی دیسک و صفحه والئو دارند؟

به این موضوع توجه داشته باشید که شرکت فرانسوی والئو برای تمامی خودرو های موجود در بازار ایران کیت کلاچ تولید نمیکند! لیت خوردو هایی که این شرکت برای آنها کیت کلاچ تولید میکند به شرح زیر است:  

کیت کلاچ والئو اصل

. دیسک و صفحه اصل والئو ۲۰۶: والئو برای تمامی مدل های ۲۰۶ دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۲۰۶ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو ۴۰۵: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۴۰۵ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو رانا: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ رانا را تولید میکنند. توجه داشته باشید که ۲۰۶ های تیپ ۵ مدل ۱۳۹۲ به بعد، از کیت کلاچ رانایی استفاده میکنند.

دیسک و صفحه اصل والئو سمند: والئو برای تمامی مدل های سمند دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ سمند را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو پژو پارس: والئو برای تمامی مدل های پژو پارس دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ پژو پارس را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو دنا: والئو برای تمامی مدل های دنا دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ دنا را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو زانتیا: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ دنا را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو C5: والئو برای تمامی مدل های C5 دیسک و صفحه تولید میکند. تنها خط تولید فرانسه این برند کیت کلاچ C5 را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو ۴۰۷: تنها خط تولید فرانسه این برند کیت کلاچ ۴۰۷ را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو ۲۰۷: خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ ۲۰۷ را تولید میکنند. توجه داشته باشید که ۲۰۷ های مدل ۱۳۹۲ به بعد، از کیت کلاچ رانا استفاده میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو سورن: والئو برای تمامی مدل های سورن دیسک و صفحه تولید میکند. خط تولید فرانسه، کره و ترکیه این برند کیت کلاچ سورن را تولید میکنند.

. دیسک و صفحه اصل والئو L90: خط تولید فرانسه و ترکیه این برند کیت کلاچ ال ۹۰ را تولید میکنند. توجه داشته باشید که دیسک و صفحه والئو اصلی ال ۹۰ در بسته بندی رنو به فروش میرسد. از سوی دیگر دیسک و صفحه همین خودرو که در بسته بندی والئو قرار دارد تولید والئو ترک میباشد.

. دیسک و صفحه اصل والئو مگان: خط تولید فرانسه و ترکیه این برند کیت کلاچ مگان را تولید میکنند.توجه داشته باشید که دیسک و صفحه والئو اصلی مگان در بسته بندی رنو به فروش میرسد. از سوی دیگر دیسک و صفحه همین خودرو که در بسته بندی والئو قرار دارد تولید والئو ترک میباشد.

. دیسک و صفحه والئو پراید: والئو برای تمامی مدل های پراید دیسک و صفحه تولید میکند. تنها خط تولید کره این برند و تحت عنوان والئو PHC کیت کلاچ پراید را تولید میکنند. لذا دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه برای پراید وجود ندارد!

. دیسک و صفحه والئو تیبا: تنها خط تولید کره این برند و تحت عنوان والئو PHC کیت کلاچ تیبا را تولید میکنند. لذا دیسک و صفحه والئو تولید فرانسه برای پراید وجود ندارد!

به این نکته مهم هم توجه داشته باشد که برای خرید کیت کلاچ اول باید اطلاعات کامل داشته باشید. به این دلیل که برخی خودرو ها مدل های متفاوتی از دیسک و صفحه را دارند و شما در زمان خرید باید به این عمر واقف باشید. به عنوان مثال همنطور که گفته شد در ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۲ به بعد کیت کلاچ رانایی استفاده شده و در مدل های پایینتر این خودرو کیت کلاچ ۲۰۶ تیپ ۵٫

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار با ارائه مشاوره تلفنی رایگان از طریق کارشناسان این حرفه، شما را در امر خرید راهنمایی و تا پایان خرید در کنار شما می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. اسما می گوید

  ممنون از شما عزیزان، فقط خواستم ببینم نسخه فرانسویش رو تو خود فرانسه میزنن؟
  چون من شنیدم عملاً با مدل ترکش فرقی نداره

  1. یدک یار می گوید

   سلام و وقت بخیر
   باید خدمتتون عرض کنم که دیسک و صفحه والئو فرانسه در خط تولید این شرکت در فرانسه تولید میشه و دیسک و صفحه والئو ترک که معمولا در بازار لوازم یدکی ایران توسط ایساکو و سایپا عرضه میشه، خط تولید این شرکت در کشور ترکیه مسئولیت تولیدشون رو به عهده داره.
   درباره مورد عدم تفاوت این دو خط تولید که اشاره کردید باید به این موضوع دقت داشته باشید که کیفیت دیسک و صفحه والئو فرانسه از والئو ترک بیشتر هست. اما این دلیل بر بی کیفیتی والئو ترک نمیشه. به عبارت دیگه میشه گفت در بین دیسک و صفحه های والئو، والئو ترک کم ترین کیفیت رو داره اما همین محصول در مقایسه سایر دیسک و صفحه های حاضر در بازار به مراتب با کیفیت تر است.