دلایل استارت نخوردن اتومبیل

استارت خودرو از مهم ترین قطعات موجود در این وسیله برای راه اندازی و حرکت می‌باشد. وجود هر گونه ایراد و مشکل در این قطعه سبب به وجود آمدن اختلال در روشن شدن و به حرکت درآمده اتومبیل می‌شود و نیازمند رفع است. در این مقاله به مشکلات عمده و علل استارت نخوردن خودرو اشاره کرده ایم.

زمانی که قرار است خودرویمان شروع به کار کند اولین اقدامی که بایستی انجام دهیم، استارت زدن یا روشن کردن آن است. در این مقاله قصد داریم تا به موارد مختلفی اعم از نحوه کارکرد استارت خودرو، دلایل خرابی استارت و دیگر مسائلی که مربوط به این بخش از خودرو می‌شود، بپردازیم.

گاهی اوقات ممکن است در اتومبیل های مختلف علت خرابی استارت و “روشن نشدن ماشین” مربوط به عوامل مختلفی باشد که سعی می‌کنیم تا حد امکان همه آن ها را بیان کنیم.

علت روشن نشدن اتومبیل

دلایل “استارت نخوردن خودرو” معمولا به دو گروه عمده مشکلات احتراقی و برقی تقسیم بندی می‌شوند. مشکلات برقی اتومبیل مواردی همچون باتری، سر باتری، شمع، وایر، دینام و…را تشکیل می‌دهند؛ اما مشکلات احتراقی شامل مواردی همچون نقص در فیلتر سوخت، سیم پیچ و… می‌شود.

خراب بودن برخی قطعات مربوطه نیز در هر دو گروه جای می‌گیرند. در ادامه مطلب ابتدا به مشکلاتی می‌پردازیم که به علت خرابی قطعات رخ می‌دهند و سپس دیگر موارد باقی مانده را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با این بخش از مقاله یدک یار همراه باشید.

استارتر خودرو

احتمال خرابی قطعات

به صورت کلی می‌توان گفت که روشن نشدن خودرو  با دلایلی همچون مسائل محیطی ارتباط مستقیم دارد و یا به علت نقص در عملکرد و خرابی قطعات اتفاق می‌افتد. خرابی قطعات مربوط به روشن شدن خودرو شامل مواردی از جمله آیتم های زیر است:

خرابی استارت

استارتر خودرو قطعه ای است که در ابتدای کار و در زمان احتراق اولیه فعال می‌شود؛ پس از روشن شدن موتور، این قطعه غیر فعال شده و تا دفعه بعدی که نیاز به روشن کردن مجدد اتومبیل داشته باشید غیر فعال باقی خواهد ماند.

معمولا عوامل بسیاری باعث خرابی استارتر می‌شوند که یکی از این عوامل نگه داشتن طولانی مدت سوئیچ در زمان استارت زدن است. معمولا افراد آماتور که به تازگی رانندگی یاد گرفته اند و یا کسانی که به غلط شیوه روشن کردن اتومبیل را آموخته اند از این مشکل رنج می‌برند.

خرابی رله استارت

قطعه دیگری که ممکن است خرابی خود در زمان روشن شدن خودرو نشان دهد، رله استارت است. به بیان ساده تر، رله استارت قطعه کوچکی است که غالبا افراد آن را نمی‌شناسند و اطلاعات کاملی درباره آن ندارند، اما کارایی بسیار زیادی دارد.

وظیفه این قطعه کوچک منتقل کردن جریان الکتریسیته از باتری به استارتر است. رله استارت قطعه ای کوچک و مربعی شکل است که هر ضلع آن شاید حدود ۲ الی ۳ سانتی متر شود.

تعمیر خودرو برای رفع مشکل استارت

خرابی باتری

مهم ترین و مشهورترین دلیلی که افراد برای استارت نخوردن خودروی خود می‌شناسند همین باتری است.
خرابی باتری می‌تواند به دو شکل ظاهر شود؛ در نوع اول، به اتمام رسیدن عمر باتری دلیل این خرابی است! معمولا باتری های خارجی در بهترین شرایط عمری حدود ۴ الی ۵ سال دارند، اما باتری های ایرانی در بهترین حالت خود عمری ۲ ساله دارند. در صورتی که از زمان خرید و استفاده اولیه باتری  بیشتر از ۲ سال گذشته است بهتر است آن را تعویض نمایید.

دلیل دوم که باز هم مربوط به خود باتری می‌شود، جرم گرفتگی اتصالات باتری است. در صورتی که مشکل همین باشد با رفع این جرم های ایجاد شده به محض زدن استارت، اتومبیل روشن خواهد شد.

سوختن فیوزها

اتومبیل ها دارای دو جعبه فیوز مجزا هستند. یکی از این جعبه فیوزها را زمانی که کاپوت را بالا بزنید در بالای موتور، سمت راست مشاهده می‌کنید که فیوزهای بسیاری را در خود جای داده و جعبه فیوز دیگر نیز در محلی نزدیک به ECU یا همان کامپیوتر مرکزی خودرو قرار دارد که غالبا هم شامل ۶ فیوز می‌شود.

اغلب اوقات، سوختن جعبه فیوز دومی یا حداقل یکی از فیوزهای آن و یا شل شدن اتصالات آن ها می‌تواند باعث استارت نخوردن ماشین شود.

سوئیچ

گاهی اوقات احتمال آن هم وجود دارد که استارت نخوردن ماشین به علت خراب شدن خود سوئیچی باشد که در دستان شما قرار دارد. زمانی که سوئیچ را باز می‌کنید چراغ های هشدار بر روی کیلومتر شمار ماشین روشن می‌شوند که با روشن شدن کامل خودرو این چراغ ها خاموش می‌شوند.

در صورتی که سوئیچ را چرخانده و این چراغ ها روشن نشدند، احتمال آن وجود دارد که سوئیچ خراب شده باشد. با استفاده از سوئیچ یدکی می‌توانید متوجه شوید که این فرضیه درست است یا خیر.

سیم پیچی خودرو

سیم پیچی خودرو یکی دیگر از دلایلی است که خرابی کلی و یا وجود نقص جزئی در آن می‌تواند باعث روشن نشدن و “استارت نخوردن ماشین” شود.

شمع و وایرهای اتومبیل

شمع ها قطعات کوچکی هستند که از یک سر در محفظه احتراق و از سر دیگر نیز به وایر متصل می‌شوند. در محفظه احتراق، بنزین بخار شده و با جرقه ای که در سر شمع زده می‌شود آتش می‌گیرد.

این جرقه همان جریان الکتریسیته ای است که توسط وایرها از باتری آورده می‌شود. سیاه شدن، خرابی شمع و یا حتی خرابی سیم های وایر که ممکن است زیر پوسته قرار داشته و دیده نشوند، علاوه بر جا به جا وصل کردن وایرها می‌تواند باعث استارت نخوردن خودرو شود.

دینام

گرم کردن خودرو در زمستان

مهم ترین و در واقع یکی از اصلی ترین قطعات موجود در موتور خودرو دینام آن است، به طوری که در نبود این قطعه هیچ نیروی الکتریسیته ای تولید نشده و اتومبیل حتی یک قدم هم حرکت نخواهد کرد. پس در صورتی که گمان می‌کنید مشکل استارت نخوردن از دینام باشد بهتر است چراغ های خود را روشن کنید یا حداقل سوئیچ را باز کنید.

در صورتی که سوئیچ باز بود و چراغ های هشدار کیلومتر شمار روشن شدند می‌توانید مطمئن باشید که مشکل از دینام نبوده است، چرا که در این حالت برق تا پشت استارت می‌آید و منبع هر مشکلی که بعد از آن پیش می‌‌آید مربوط به آن است.

استارت نخوردن خودرو در سرما

استارت نخوردن در سرما

حتما یادتان می‌آید که در گذشته و زمان های گذشته هنگامی که از خواب بیدار می‌شدیم و متوجه بارش برف در شب گذشته می‌شدیم احساس خوشی و شادی بسیاری داشتیم، اما درست در همان لحظه احتمالا با چهره نگران و مضطرب پدرانی برخورد می‌کردیم که نگران استارت نخوردن ماشین و تاخیر در رسیدن به سرکارشان بودند.

علت “استارت نخوردن ماشین در زمستان” و هوای سرد چیست؟ این موضوع غالبا در هنگام صبح یا در شب اتفاق می‌افتد که دمای هوا بسیار کاهش یافته است. ۳ دلیل عمده برای این موضوع وجود دارد:

تاخیر در تبخیر

به منظور روشن شدن خودرو بایستی بنزین مایعی که در آن قرار دارد به بخار بنزین تبدیل شود. این تبدیل شدن از حالت مایع به گاز که تبخیر نام دارد در هوای سرد بسیار دیرتر و مشکل تر انجام می‌شود که همین موضوع باعث عدم احتراق موتور می‌شود.

در شرایط فعلی که محصولات بسیاری برای حل مشکلات بشری تولید شده اند، رانندگان برای حل این مشکل از روش اسپری کردن محلول اتر در موتور استفاده می‌کنند؛ زیرا از لحاظ شیمیایی اتر با سرعت بیشتری نسبت به بنزین تبخیر شده و آتش می‌گیرد.

ویسکوزیته روغن موتور

روغن موتور خودرو یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند برای شما در فصل های سرد سال دردسر درست کند، اما ماجرا چیست؟

اگر تا به حال به ساختار روغن موتور دقت کرده باشید متوجه می‌شوید که روغن موتور ساختاری دارد که نه مایع است و نه جامد، در واقع این سیال ساختاری مخصوصی به شکل عسل دارد. آیا تا به حال عسل را در یخچال گذاشته اید؟ اگر این کار را کرده باشید حتما متوجه شده اید که تغییر شکل دادن عسلی که در یخچال بوده با عسل معمولی بسیار فرق دارد و سخت تر است.

روغن موتور نیز به محض استارت خوردن بایستی در موتور به گردش دربیاید و هرچه سفت تر باشد، سخت تر امکان به گردش درآمدن آن وجود دارد.

اما چاره چیست؟ مسلما یکی از کارهایی که باید انجام دهید آن است که از روغن موتورهای مخصوص زمستان استفاده کنید. روغن موتورهای مخصوص زمستان در دماهای سردتر همچون روغن موتورهای معمولی سفت نمی‌شوند، بنابراین مشکل استارت نخوردن خودرو در فصل سرد تا حد زیادی حل می‌شود.
البته ناگفته نماند که در حال حاضر روغن موتورهای بسیاری که ساخت شرکت های متفاوتی هستند و مناسب هر ۴ فصل می‌باشند در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

باتری

و باز هم می رسیم به باتری خودرو! جایی که هربار موتور استارت نخورد سریعا کاپوت را باز کرده و باتری را چک می‌کنیم! اما این بار نیازی به چک کردن باتری نداریم، زیرا کاری هم از دستمان ساخته نیست. زمانی که هوا سرد باشد میزان برانگیختگی و حرکت الکترون ها در باتری برای انتقال جریان برق افت پیدا می‌کند که باعث رخ دادن یا ندادن واکنش های شیمیایی درون باتری می‌شود.

استارت نخوردن خودرو در گرما

استارت نخوردن ماشین هنگام گرم بودن هوا

شاید زیاد به گوشتان نخورده باشد که ماشین در هنگام گرم بودن موتور خودرو استارت نخورده است؛ متاسفانه این مشکل هم در رابطه با استارت خودرو وجود دارد!

 به طور مثال، زمانی که ماشین را روشن می‌کنید و دمای موتور افزایش می‌یابد، اگر ماشین را خاموش کنید و مجددا در فاصله کمی و تا زمانی که موتور هنوز خنک نشده است بخواهید آن را روشن کنید، ممکن است ماشین یا سخت روشن شود و یا به طور کلی روشن نشود.

غالبا این مشکل کمی ناشناخته است و معمولا تعمیرکاران پیشنهاد تعویض قطعاتی همچون سوزن های انژکتور، پمپ بنزین، تمیز کردن یا تعویض استپر موتور، فشار شکن بنزین و…را می‌دهند.

اما بنابر تجربه بسیاری از افرادی که چنین مشکلاتی داشته اند با تعویض تمام این قطعات باز هم مشکل حل نشده است.

می‌توانید در صورت حل نشدن مشکل در ابتدا ECU را ریمپ کنید، زیرا به احتمال زیاد با این کار مشکل حل می‌شود، اما روش دیگری نیز وجود دارد که پیش از روشن کردن خودرو یکی دو بار سوئیچ را باز و بسته کنید، هر بار هم اجازه دهید صدای پمپ بنزین قطع شود و سپس بعد از دو بار کاملا استارت بزنید.

استارت نخوردن خودرو در سراشیبی

برای شما هم پیش آمده است که موتور خودرویتان هیچ عیب و ایرادی ندارد فقط در حالت کلی دیر استارت می‌خورد و حتی گاهی هم پیش آمده است که به طور کلی استارت نمی‌خورد. این موضوع را به احتمال زیاد خیلی از افراد می‌دانند اما ذکر آن برای افزایش کسانی که از این ترفند خبر ندارند خالی از لطف نیست.

اگر در سراشیبی قرار داشتید و موتور خودرو استارت نخورد، سوئیچ را باز بگذارید، دنده را در وضعیت دنده دو، سه یا چهار قرار دهید (بهترین حالت دنده دو است، اما هیچ گاه از دنده یک استفاده نکنید)، پای خود را تا ته روی کلاچ بگذارید و پس از آن که حدود بیست الی سی متر ماشین حرکت کرد پای خود را از روی کلاچ بردارید، با این کار در صورتی که خودرویتان هیچ مشکل فنی نداشته باشد و فقط دیر استارت بخورد، روشن خواهد شد.

استارت نخوردن خودروهای دو گانه

خودروهای دوگانه دو حالت مختلف دارند، یا دارای موتورهای پایه گازسوز می‌باشند که در آن صورت به صورت فابریک و از کارخانه دوگانه سوز شده اند و یا خودروهای معمولی بوده اند که به صورت دستی مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته و گاز سوز شده اند.

مشکل استارت نخوردن خودرو در خودروهای دوگانه بیشتر در حالت دوم یعنی زمانی که موتور خودرو به صورت دستی گازسوز شده است رخ می‌دهد. در این حالت، غالبا زمانی که نوع سوخت را از روی گاز CNG به بنزین تغییر دهید موتور استارت خورده و روشن می‌شود.

معمولا اگر توجه کرده باشید در صورتی که موتور شما ابتدای کار روی سوخت گاز استارت نخورد در هنگام عبور از سربالایی ها و مواردی که پشت ترافیک هستید هم با سوخت CNG بد کار می‌کند و به اصطلاح کم می‌آورد.

پس این موضوع می‌تواند نه تنها در استارت نخوردن ماشین شما دخیل باشد، بلکه در نحوه حرکت و عملکرد موتور نیز تاثیر گذار است که در اینجا بهتر است سیستم های گاز رسانی را به یک متخصص نشان دهید.

استارت نخوردن خودرو های دنده اتوماتیک

خودرو های اتوماتیک در واقع خودرو هایی هستند که دارای گیربکس و به اصطلاح دنده اتوماتیک می‌باشند. در این مدل از ماشین ها که معمولا تولید خارج از کشور را شامل می‌شوند، استارت نخوردن معمولا دلیلی همچون خرابی سلکتور در وهله اول می‌باشد.

اما سلکتور گیربکس چیست که خرابی آن می تواند باعث استارت نخوردن ماشین شود؟ سلکتور گیربکس قطعه ای است که به وسیله آن خودرو دنده اتوماتیک در سرعت های مختلف دنده را کم یا زیاد می‌کند که به وسیله سیم هایی که بین سلکتور، گیربکس و کامپیوتر ماشین قرار دارد این تعویض دنده اتفاق می‌افتد.

تعویض قطعات استارتر خودرو

سخن پایانی

در مورد تمام دلایل استارت نخوردن خودرو، شرایط متفاوتی که ممکن است اتومبیل در آن استارت نخورد صحبت کردیم و تا جایی که ممکن بود نیز راه حل هایی را برای هر کدام از آن موارد ارائه دادیم، اما گاهی اوقات مشکل فراتر از ارائه راه حل می‌باشد و احتمالا قطعاتی از موتور خراب شده اند.

برای تامین قطعات و لوازم یدکی خودرویتان می‌توانید با مراجعه به سایت یدک یار قطعات مورد نیاز خودرو خود را اصالت کیفیت و سلامت فیزیکی محصول خریداری کرده و درب محل خود تحویل بگیرید. فروش این قطعات و دیگر لوازم یدکی مورد نیاز اتومبیل به صورت اینترنتی در وب سایت یدک یار قابل انجام است. فروشگاه ما با بیش از ۶ سال سابقه در فروش آنلاین قطعات خودرو، به عنوان اولین و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی لوازم خودرو شناخته می‌شود.

علاوه بر این، با شماره گیری ۹۱۳۰۵۰۶۰-۰۲۱ می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان یدک یار بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.