تفاوت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

همواره خریداران دیسک و صفحه والئو درگیر اصل یا تقلبی بودن این قطعه هستند، از اینرو ما تلاش داریم در این مقاله با توضیح تفاوت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی شما را در خرید دیسک و صفحه مورد نظر خود راهنمایی کنیم. گفتنی است با وجود تفاوت بین دیسک و صفحه والئو سبز و آبی، اما هر دو آن تولید شده توسط خط تولید های مختلف کمپانی والئو در کشور های مختلف هستند. لذا هیچ کدام تقلبی به شمار نمی روند. با ما همراه باشید …

دیسک و صفحه والئو یکی از پرطرفدار ترین محصولات این برند در ایران است. در مقاله ای که در مورد “تفاوت های دیسک و صفحه والئو اصل و یا تقلبی” در سایت با عنوان تشخیص دیسک و صفحه والئو اصل بارگذاری شده، به طور مفصل در مورد والئو سبز و یا همان فرانسه صحبت شده است اما هدف از نوشتن و خواندن این مقاله از طرف شما معرفی نمودن انواع کیت کلاچ والئو (شامل دیسک، صفحه و بلبرینگ کلاچ)، می باشد.

تشخیص دیسک و صفحه والئو اصل

اول باید بدانید که به جز والئو فرانسه (made in france) که در بازار با عنوان “دیسک و صفحه والئو سبز” شناخته میشود، برند والئو کره (made in korea) که با نام “دیسک و صفحه والئو آبی” موجود است و همین طور والئو ترک (made in turkey) هم در بازار عرضه می شود. گفتنی است هیچ یک از این محصولات تقلبی نیستند اما در بازار فروش لوازم یدکی والئو اصل، والئو فرانسه شناخته میشود و به اصطلاح در بازار والئو ترک و کره غیر اصل نامیده میشوند. از این سه نوع دیسک و صفحه والئو که نام برده شد به ترتیب والئو فرانسه، کره و ترک از محبوبیت و مشهوریت برخوردار می باشند. شاید به نظرتان بیاید که “تفاوت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی” در کشور تولید کننده است اما فقط این نیست بلکه تفاوت های دیگری نظیر کیفیت، طول عمر یا همان دوام و قیمت هم دارند.

تفاوت والئو سبز و آبی

تفاوت بسته بندی دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

در عکس زیر شما میتوانید از روی عکس تفاوت بسته بندی والئو سبز و والئو آبی را مشاهده کنید. اطلاعات دقیق تر در مورد بسته بندی دیسک و صفحه والئو سبز (valeo clutch) در مقاله تشخیص اصل بودن دیسک و صفحه والئو در اختیار شما قرار گرفته است.

والئو ترکیه (turkey valeo clutch) برای بعضی از خودروها مانند ال ۹۰ در بسته بندی سبز رنگ و برای دیگر خودروها در بسته بندی سایپا یدک و یا ایساکویی قرار دارند. البته در همین بسته بندی سایپا و ایساکو امکان اینکه قطعه ای کره ای هم وجود داشته باشد وجود دارد. پس فقط به بسته بندی کالا ها کفایت نکنید بلکه لیبل بر روی بسته بندی قطعات را هم مطالعه کنید. بر روی لیبل هر قطعه ساخته شده توسط کدام کشور نوشته شده است. شما میتوانید با تماس با بخش پشتیبانی ما در راستای موارد مشابه از همکاران ما راهنمایی دریافت کنید.
اما به جز تفاوت در بسته بندی نهایی کالا ها این سه مدل در بسته بندی اولیه هم تفاوت دارند. مثلا در بسته بندی والئو فرانسه دیسک و صفحه و بلبرینگ به طور کامل در یک بسته بندی وکیوم شده اند. دیسک و صفحه آبی کره ای (PHC Valeo clutch) بر خلاف مدل فرانسوی خود به طور تک به تک وکیوم شده اند یعنی دیسک در یک بسته بندی، صفحه در یک بسته بندی دیگر و بلبرینگ به طور جداگانه در بسته بندی های جدا قرار دارند. در بسته بندی ایساکویی و سایپایی دیسک و صفحه کلاچ در یک بسته بندی روی هم قرار دارند و بلبرینگ آن به طور جداگانه در همان بسته بندی قرار گرفته است.

تفاوت بسته بندی والئو سبز و آبی

تفاوت کیفیت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

اگر از نظر کیفیت بخواهیم این محصولات را با یکدیگر مقایسه کنیم، طبعا در صدر این جدول با نام والئو فرانسه یا والئو سبز رو به رو می شویم. دیسک و صفحه والئو سبز همگی در کشور فرانسه تولید می شوند (توجه داشته باشید که دیسک و صفحه والئو سبز ال ۹۰ ساخت ترکیه است و از این روند مستثناست). پس از آن والئو آبی یا phc ساخت کشور کره رتبه دوم را به خود تخصص میدهد. به هر حال کیفیت والئو فرانسه یا همان سبز بیشتر از والئو آبی کره ای می باشد اما این دلیل بر بی کیفیت بودن والئو آبی نیست. و در رده سوم والئو ترک قرار دارد.

تفاوت عمر مفید دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

طول عمر هر نوع دیسک و صفحه کلاچ بستگی به نوع استفاده و کارایی شما از این قطعه دارد. این تفاوت ها در مقالهِ زمان تعویض دیسک و صفحه مفصل شرح داده شده است اما عمر کیت کلاچ شما رابطه معکوس با استفاده از کلاچ در خودروی شما دارد. اگر شما در شهر تردد میکنید و بیشتر از کلاچ استفاده می کنید، عمر دیسک و صفحه کلاچ شما کمتر می شود و یا اگر به دلیل نحوه رانندگی کمتر از کلاچ استفاده می کنید عمر دیسک و صفحه شما بیشتر می شود. اما به طور معمول عمر مفید دیسک و صفحه والئو فرانسه بین ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ است. دیسک و صفحه کلاچ والئو آبی و ترکیه ای هم بین ۳۰۰۰۰ هزار تا ۵۰۰۰۰ هزار کیلومتر دوام دارد اما مجدد تاکید میکنیم همه این اعداد نسبی بوده و عمر دیسک و صفحه کلاچ خودرو شما بستگی به نوع رانندگی شما دارد.

تفاوت قیمت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی 

مبحث آخر و شاید مهم تر از همه برای بسیاری از افراد در زمان خرید دیسک و صفحه والئو سبز، قیمت این قطعه است. به دلیل کیفیت بالاتر دیسک و صفحه والئو سبز تولید فرانسه، قیمت آن نیز از سایر کیت کلاچ های والئو بیشتر است. طبیعتا قیمت والئو کره ای PHC در رده دوم و والئو ترک در رده سوم قرار دارد.
شاید برای خرید دیسک و صفحه کلاچ والئو کره به این نکته برخورد کنید که شکل بسته بندی PHC کره ای مانند عکس زیر با هم کمی تفاوت داشته باشند ولی نکته حائض اهمیت عدم تفاوت آن ها در کیفیت است. این تفاوت در رنگ نوشته روی بسته بندی آن ها است که بیشتر برای جدا کردن و مشخص کردن خط تولید شان می باشد. پس به یاد داشته باشید که از نظر کیفیت با یکدیگر تفاوتی ندارند. 

شباهت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

شباهت تمامی این قطعات در نوشتهِ روی دیسک و صفحه می باشد. بر روی تمامی این دیسک و صفحه ها اعم از فرانسوی، کره ای و ترکیه ای کلمه والئو به انگلیسی Valeo حک شده است. برای این که خیال شما از تقلبی بودن این قطعات آسوده شود، بدانید که چاپ این کلمه کار دشواری نیست اما حک کردن آن کاری دشوار و هزینه بر است. 

شباهت دیسک و صفحه والئو سبز و آبی

دیسک و صفحه والئو سبز و آبی برای چه خودرو هایی است؟

جالب است بدانید که دیسک و صفحه والئو سبز که در فرانسه تولید میشود اختصاصا برای انواع خودروهای پژو ۲۰۶، سمند، پژو ۴۰۵، زانتیا و همچنین برای خودورهای دیگر چون رانا، سیتروئن c5 و … تولید می شوند. در کل والئو سبز تولید فرانسه برای خودرو هایی استفاده مشود که از موتور های فرانسوی استفاده می نمایند. کیفیت خوب برند والئو شرکت بزرگی مانند پژو را هم به این امر وا داشته تا تولید دیسک و صفحه خودرو های خود را به این شرکت واگذار کند. یعنی شما اگر بسته بندی دیسک و صفحه کلاچ پژو اصلی را باز کنید بر روی تمامی این قطعات نام و برند والئو حک شده است.

در باره دیسک و صفحه

دیسک و صفحه والئو آبی که در کره تولید میشود علاوه بر خودرو های فرانسوی، دیسک و صفحه کلاچ برای خودرو های کره ای و سایر خودرو ها نیز نیز تولید میکند. دیسک و صفحه والئو خودرو هایی مثل پراید، ریو،‌ تیبا و … توسط شرکت کره ای این برند تولید میشود.

و اما کیت کلاچ والئویی  که در بسته بندی سایپا یدک و ایساکویی قرار دارند تولید کشور ترکیه است اما در کشور ایران بسته بندی شده و در بازار عرضه می شوند. این لیبیل والئو هم در ایران بر روی این بسته بندی ها زده می شود. با تمام این تفاسیر خیال شما از اینکه این قطعات تولید کمپانی والئو هستند آسوده باشد. تنها خط تولید های آنها در کشور های مختلف میباشد.

در این وضعیت هرج و مرجی که بازار وجود دارد شما باید مبنای خرید خود را بر تهیه کردن محصول از مکانی مطمئن که هم تمامی اجناس را موجود داشته باشد هم اصالت قطعات را تضمین کند، هم مشاوره تلفنی رایگان از طریق متخصصین این رشته را در اختیار عموم قرار دهد و یا اگر قطعه ای بعد از تحویل به مشتری ایراد و یا مشکلی داشت برای مرجوع کردن قطعه توسط مشتری مشکلی نداشته باشد. فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار با ارائه تمامی این خدمات و موارد همواره خدمتگزار شما مشتریان عزیز می باشد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظرات
 1. سما می گوید

  خیلی توضیح خوبی بود موجود داریدش؟

  1. یدک یار می گوید

   سلام، وقت بخیر
   میتونید با کلیک روی لینک های زیر به صفحه مرتبط مراجعه کنید و با انتخاب خودروتون قطعه مناسب رو سفارش بدید
   خرید دیسک و صفحه والئو آبی
   خرید دیسک و صفحه والئو سبز
   در صورتی که سوالی داشتید میتونید با متخصصین ما تماس بگیرید تا دقیق راهنماییتون کنن.

 2. رضا می گوید

  باسلام
  تواین مقاله نوشتید که برای پراید فقط والئو آبی ساخت کره وجود دارد پس چرا من از یدکی والئو سبز خریدم با بسته بندی جعبه سبز یعنی سرمن کلاه گذاشتن

  1. یدک یار می گوید

   سلام و وقت بخیر
   در بازار دیسک و صفحه پراید میتونید پیدا کنید که داخل بسته بندی سبز رنگ قرار گرفته باشه! اما قطعه داخل بسته بندی والئو تولید فرانسه نیست.
   متاسفانه در بازار خیلی از همکارا این اطلاعات رو در اختیار مشتری قرار نمی دهند و جنس تقلبی رو به عنوان فرانسه با قیمت بالا به شما میفروشند.
   در بهترین شرایط و منصف ترین افراد داخل بسته بندی والئو کره قرار میدند و با قیمت بالاتر میفروشند که عملا شما فقط هزینه بیشتری برای بسته بندی پرداخت کردید نه کیفیت!
   پیشنهاد ما به شما این هست که قبل از تهیه قطعه حتی در صورتی که تمایل به خرید از مجموعه ما نداشتید، با همکاران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان یدک یار استفاده کنید.

 3. MCCOLLOCH5464 می گوید

  Thank you!!1

 4. عظیم زاده می گوید

  سلام
  فرمودید که که والئو سبز که قاعدتا باید فرانسوی باشه برای ال ۹۰ کلا ترک هستش حتی اگر والئو سبز باشه درسته؟یعنی باخرید والئو سبز برای ال ۹۰ بازم جنس ترک خریدیم که در رده سوم کیفیت هستش

  1. یدک یار می گوید

   با سلام و عرض ادب
   بله دقیقا درسته.
   دیسک و صفحه والئو ال نود که در بسته بندی های سبز رنگ والئو در بازار عرضه میشه، تماما ساخت کشور ترکیه هست اما نکته ای که باید توجه کنید اینه که این قطعه فیک و تقلبی نیست و فقط روی خط تولید والئو در ترکیه بوده. از نظر سطح کیفی هم باید گفت با توجه به برند های موجود برای دیسک و صفحه ال ۹۰ در بازار، قطعه درجه یک دیسک و صفحه فرانسوی ال ۹۰ هست که در بسته بندی های اصلی خود رنو پیدا میشه و در مرحله بعدی والئو سبز یا همان ترک.