بررسی دلایل سفت شدن فرمان

فرمان یکی از اجزای بسیار مهم هر وسیله نقلیه‌ای است که با استفاده از آن می توان تغییر جهت داد. مشکلات مختلفی می تواند برای فرمان خودرو بوجود بیاید که یکی از این مشکلات، سفت شدن فرمان است. ما در این مقاله به بررسی علت های سفت شدت فرمان در حالت های گوناگون پرداخته ایم تا اگر دچار این مشکل شدید بتوانید تشخیص دهید که چه عیبی وجود دارد.

هر خودرویی دارای یک سیستم فرمان است که به راننده امکان کنترل جهتی را می دهد که در آن رانندگی می کند. یکی از مشکلاتی که برای فرمان ماشین پیش می آید، سفت شدن آن است. اگر فرمان ماشین سفت شود انواع مشکلات را برای شما ایجاد می کند. مهم تر از همه، در صورت “سفت شدن فرمان“، خودرو را برای خود و دیگران ناامن می کنید.

فقط تصور کنید که باید یک دور بچرخید یا سعی کنید مسیر را تغییر دهید و سپس فرمان را به سختی بچرخانید. سفت شدن فرمان (Streeng Wheel So Hard) می تواند باعث تصادف شود و یا اینکه جان افراد به خطر بیفتد.

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل سفت شدن فرمان در شرایط مختلف بپردازیم. با ما همراه باشید تا علت های سفت شدن فرمان در حالت های گوناگون را دریابید.

علت سفت شدن فرمان

علت سفت شدن فرمان

دلایل اصلی سفت بودن فرمان شامل عدم تعمیر و نگهداری مناسب، تاخیر در سرویس و یا فرسودگی بعضی از قطعات است. شما باید دلایل سفت شدن فرمان ماشین خود را بدانید زیرا به شما کمک می کند علائم را زودتر تشخیص دهید و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. اگر از این مشکل غافل شوید و منتظر بمانید، وضعیت بدتر می شود و شما را به دردسر می اندازد.

بدون سیستم فرمان استاندارد و سالم شما فقط می توانید در یک خط مستقیم، بدون پیچیدن و تغییر لاین رانندگی کنید. مشکل در فرمان خودرو می تواند عملکرد ماشین شما را مختل کند و ایمنی شما و سایر افراد را به خطر بیندازد.

در اینجا چند دلیل متداول که باعث می شود فرمان خودروی شما سفت شود آورده شده است:

کم بودن روغن هیدرولیک

شایع ترین علت سفت شدن فرمان، نبود روغن هیدرولیک کافی در سیستم است. این وضعیت ممکن است در صورت نشت روغن هیدرولیک از ناحیه شلنگ تحت فشار ایجاد شود. پر کردن مجدد روغن هیدرولیک در مخزن فرمان موقتاً مشکل را برطرف می کند، اما نشتی باید تعمیر شود.

بالا بودن غلظت روغن هیدرولیک

مانند سایر انواع روغن های خودرو، روغن هیدرولیک فرمان می تواند با گذشت زمان خراب شود و غلظت آن بالا برود و قابلیت روانکاری خود را از دست بدهد. شما باید توصیه سازنده‌ی خودروی خود را در مورد زمان تعویض روغن هیدرولیک فرمان دنبال کنید. غلیظ شدن روغن هیدرولیک، چرخش فرمان در سرعت های پایین را برای شما دشوار می کند و تنها راه حل این است که روغن هیدرولیک فرسوده را تخیله کنید و رغن جدید را اضافه کنید.

خراب بودن پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک یا پمپ فرمان فشار مناسبی را برای چرخاندن فرمان بدون زحمت تولید می کند. در صورت وجود مشکل در پمپ، چرخاندن فرمان، به خصوص با سرعت کم چالش برانگیز می شود. همچنین، گاهی اوقات هنگامی که پمپ هیدرولیک به درستی کار نمی کند، هنگام چرخاندن فرمان صدای وز وز تولید می کند. هنگامی که با این علائم مواجه شدید پمپ هیدرولیک یا پمپ فرمان را توسط مکانیک حرفه‌ای بررسی کنید.

خراب بودن تسمه دینام

ترک خوردن یا پاره شدن تسمه دینام یکی دیگر از دلایل رایج سفت شدن فرمان است. هنگامی که تسمه شروع به فرسوده شدن و شُل شدن می کند، فرمان خودرو سفت می شود. تسمه دینام ماشین را در اسرع وقت تعمیر یا تعویض کنید زیرا تاخیر در این امر باعث می شود تسمه دینام پاره شود و فرمان از کار بیفتد.

خرابی جعبه فرمان

به دلیل قرار گرفتن شدید در معرض دما و کثیفی ها، جعبه فرمان خودروی شما آسیب می بینید و سپس طبق ها آسیب می بینند و باعث نشتی سیستم می شوند و در نهایت منجر به خرابی جعبه فرمان می شود.

جدای از این دلایل، چندین دلیل دیگر می تواند فرمان ماشین شما را سفت کند. توصیه می شود خودروی خود را برای سرویس های منظم به تعمیرگاه ها یا نمایندگی ها ببرید و هرگز این علائم را نادیده نگیرید.

سفت شدن فرمان بعد از تعویض و تعمیر جلوبندی

سفت شدن فرمان بعد از تعویض طبق یکی از مشکلاتی است که معمولاً برای بعضی از خودروها رخ می دهد. طبق یکی از اجزای سیستم تعلیق خودرو است که در قسمت های مختلف سیستم تعلیق نصب می شود. طبق ها برای عملکرد خودروی شما حیاتی هستند، زیرا ضربه های ناشی از دست اندازها و چاله چوله های جاده را جذب می کنند و باعث می شوند رانندگی نرم تری داشته باشید. همچنین طبق ها از اصطکاک جلوگیری می کنند و سر و صدا را نیز کاهش می دهند. با تعویض طبق احتمال دارد که فرمان ماشین سفت شود، در صورت بروز این مشکل لازم است خودروی نزد افراد متخصص ببرید تا پس از بررسی، مشکل سفت شدن فرمان بعد از تعویض طبق را حل کنند.

نکته بعدی در مورد سفت شدن فرمان بعد از تعویض سیبک فرمان است. سیبک فرمان قطعه‌ای است که چرخ ها را به سیستم تعلیق متصل می کند و باعث چرخش آن ها می شود. سیبک فرمان از یک طرف به طبق های خودرو وصل است و از طرف دیگر به اجزای مختلف چرخ ها متصل است. در واقع زمانی که شما فرمان خودرو را به سمت راست یا چپ می چرخانید تمامی این قطعات همراه با چرخ می چرخد که این کار برعهده سیبک فرمان است. وقتی که سیبک فرمان فرسوده می شود باعث ساییدگی لاستیک ها، کاهش فرمان پذیری، سفت شدن فرمان خودرو و افزایش فرسودگی سایر قطعات خودرو می شود. بعد از تعویض سیبک ممکن است هنوز فرمان ماشین سفت باشد که این مشکل با مرور زمان برطرف می شود ولی اگر برای مدت زمان طولاتی هنوز این مشکل را داشتید لازم است که خودروی خود را نزد مکانیک های حرفه ای مورد بررسی قرار دهید.

سفت شدن فرمان بعد از گرم شدن

در بعضی از خودروها مانند خودروی پژو ۲۰۶ مشاهده شده خودرو پس از روشن شدن و اندکی حرکت دچار سفتی فرمان می شود. عمده دلایلی که می توانند در سفت شدن فرمان بعد از گرم شدن ماشین نقش داشته باشند عبارتند از:

  • شُل شدن تسمه هیدرولیک
  • کم بودن یا نشتی روغن هیدرولیک
  • خراب بودن پمپ هیدرولیک ماشین

در صورت بروز این مشکل برای فرمان خودروی شما لازم است که سریعاً خودرو را در نمایندگی های مجاز مورد بررسی قرار دهید تا در صورت خرابی قطعات آن ها تعویض و یا تعمیر شوند. علاوه بر خطرناک بودن سفت بودن فرمان بعد از گرم شدن و حرکت خودرو، این مشکل می تواند باعث ایجاد خرابی های بیشتر برای سیستم فرمان خودرو شود.

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک

خودروهای امروزی معمولاً دارای سیستم فرمان هیدرولیک یا برقی می باشند. سفت شدن فرمان هیدرولیک بسیار خطرناک است و احتمال بروز تصادفات را بالا می برد. علت سفت شدن فرمان هیدرولیک به دلایل مختلفی مربوط می شود که عبارتند از:

خرابی میله فرمان

میله فرمان با چرخ های خودرو در ارتباط است و اگر به مروز زمان میله فرمان آسیب ببیند، سفت شدن فرمان رخ می دهد. البته باید توجه داشته باشید زمانی که میله فرمان خراب است، سفت شدن فرمان هیدرولیک بعد از اندکی رانندگی از بین می رود چراکه گرم شدن میله فرمان و موتور خودرو باعث به جریان افتادن روغن می شود ولی اگر پس از روشن کردن متوجه شدید که فرمان ماشین هنوز سفت است، باید میله فرمان خودرو را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل میله فرمان برطرف نشود تا مدتی می توان با آن رانندگی کرد ولی با گذشت زمان این خرابی به اجزای دیگر سیستم فرمان انتقال پیدا می کند و هزینه تعمیر را بالاتر می برد.

خرابی تسمه پمپ هیدرولیک

تسمه پمپ هیدرولیک وظیفه‌ی چرخاندن مکانیزم های هیدرولیک فرمان را برعهده دارد که این تسمه به مرور زمان دچار فرسودگی یا پارگی می شود و باعث اختلال در عملکرد فرمان خودرو می شود. یکی از مهم ترین علت های سفت شدن فرمان هیدرولیک ماشین، خرابی یا پارگی تسمه پمپ هیدرولیک است و اگر دچار سفت شدن فرمان هیدرولیک شده اید باید این تسمه را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

نشتی روغن هیدرولیک

یکی دیگر از علت های سفت شدن فرمان هیدرلیک، نشتی روغن هیدرولیک است. زمانی که روغن هیدرولیک نشت می کند فشار کل سیستم هیدرولیک پایین می آید و عملکرد آن مختل می شود. به همین دلیل شما باید نشتی روغن هیدرولیک را بررسی کنید، البته که این موضوع ساده نیست و باید افراد متخصص این کار را انجام دهند و در صورت بروز نشتی، مشکل برطرف و روغن هیدرولیک جدید در مخزن ریخته شود.

علاوه بر نشتی، مشکل در پمپ هیدرولیک نیز می تواند علت سفت شدن فرمان هیدرولیک باشد که اگر این پمپ به درستی کار نکند، فرمان خودرو به سختی می چرخد و باعث ایجاد مشکلات بیشتری می شود.

وجود کثیفی در روغن هیدرولیک

همانند دیگر روغن های ماشین مانند روغن موتور، روغن هیدرولیک نیز به مرور زمان دچار کثیفی ها و آلودگی هایی می شود و غلظت بیشتری پیدا می کند. روغن هیدرولیک ماشین باید ویسکوزیته و غلظت مناسبی داشته باشد تا بتواند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد و زمانی که ویسکوزیته و غلظت استاندارد خود را از دست می دهد منجر به سفت شدن فرمان خودرو می شود.

کم بودن بادهای لاستیک ماشین

آخرین موردی که می تواند بر روی سفت شدن فرمان هیدرولیک تاثیر بگذارد، کم بودن بادهای لاستیک ماشین است. شاید تصور کنید که این موضوع بی اهمیت است و نمی تواند تاثیرگذار باشد ولی در واقع اینطور نیست. زمانی که فشار بادهای لاستیک خیلی پایین است، فرمان پذیری به سختی صورت می گیرد و شما کاملاً حس خواهید کرد که فرمان ماشین سفت شده است. دفترچه راهنمای خودروی خود را مطالعه کنید تا از میزان استاندارد بادهای لاستیک ماشین خود اطلاع پیدا کنید و همیشه سعی کنید بادهای لاستیک را در محدوده استاندارد نگه دارید تا علاوه بر جلوگیری از سفت شدن فرمان هیدرولیک خودرو، از بالا رفتن مصرف بنزین ماشین نیز جلوگیری کنید.

همچنین باید اشاره کنیم که کم بودن بادهای لاستیک در طول زمان می تواند بر روی جلوبندی خودرو تاثیر بگذارد و تنظیم بودن فرمان را از بین ببرد و چرخش فرمان را سخت کند.

علت سفت شدن فرمان بعد از تعویض جعبه فرمان

سفت شدن فرمان

جعبه فرمان خودرو یکی از اصلی ترین اجزای سیستم فرمان محسوب می شود که داخل اتاق ماشین نصب می شود و توسط مفصل ها و سیبک های فرمان، نیروی گشتاور و دَوران فرمان را به سگ دست انتقال می دهد. به طور خلاصه وظیفه‌ی جعبه فرمان خودرو شامل تغییر غربیلک فرمان به صفحه مکانیکی فرمان، بالا بردن میزان گشتاور، تبدیل حرکت چرخشی فرمان به حرکت خطی و کم کردن حرکات چرخشی است.

در واقع یکی از علت های سفت شدن فرمان، تعویض جعبه فرمان است. زمانی که قطعات مارپیچ داخل جعبه فرمان آسیب می بینید باعث سفت شدن فرمان خودرو می شود. سفت شدن فرمان بعد از تعویض جعبه فرمان معمولاً در شرایطی مانند زمانی که خودرو سرد است خود را نشان می دهد و بعد از گرم شدن خودرو دیگر سفتی فرمان از بین می رود. معمولاً در جعبه فرمان هایی که مورد تعمیر قرار می گیرند این مشکل یافت می شود، ولی اگر بعد از تعویض آن هنوز هم مشل سفتی فرمان را دارید می بایست خودرو به تعمیرگاه های تخصصی ببرید تا عیب یابی دقیق انجام دهند و مشکل را برطرف کنند.

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک در صبح

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک در صبح می تواند ناشی از جنس روغن هیدرولیک، کم بودن سطح آن یا گرفتگی در شیر فرمان هیدرولیک می باشد که البته مشکل شیر فرمان هیدرولیک می تواند مقصر اصلی این مشکل باشد.

شیر فرمان هیدرولیک دارای ساختاری است که نسبت به شرایط آب و هوایی محیط و نوع نگهداری از سیستم هیدرولیک فرمان بسیار حساس است. شیر فرمان هیدرولیک دارای اورینگ هایی است که در کارکردهای بالا شیر هیدرولیک فرمان در طی تماس با این اورینگ ها، باعث خرده شدن اورنیگ ها می شود و در نتیجه باعث فرار روغن هیدرویک می شود. در صورت بروز این مشکل، در صبح ها و به خصوص در فصول سرد سال شاهد این هستیم که فرمان خودرو سفت می شود که باید مشکل را در شیر فرمان هیدرولیک و اورنیگ های آن جستجو کرد. البته که دقت داشته باشید زمانی قصد تعویض اورینگ های شیر فرمان هیدرولیک را دارید حتماً از کیفیت اورنیگ ها اطمینان حاصل کنید چراکه اورنیگ های غیر استاندارد باعث می شوند به مرور زمان دوباره مشکل سفت شدن فرمان هیدرولیک در صبح رخ دهد.

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک در زمستان

رانندگان اغلب متوجه می شوند هنگام زمستان، چرخاندن فرمان به سختی انجام می شود که دلایل متعددی پشت این مشکل رایج وجود دارد اما مسئله اصلی مربوط به روغن هیدرولیک فرمان است. در هوای سرد، روغن هیدرولیک فرمان غلیظ می شود و حتی می تواند یخ بزند. در اکثر وسایل نقلیه، شستشو و تعویض روغن هیدرولیک به حل مشکل سفت شدن فرمان هیدرولیک در زمستان کمک می کند.

البته که علت های دیگری هم برای سفت شدن فرمان هیدرولیک در زمستان وجود دارد که عبارتند از:

  • خرابی پمپ هیدرولیک فرمان
  • خرابی شیر هیدرولیک فرمان
  • فرسوده شدن جک دو طرفه هیدرولیک
  • خرابی یا پارگی تسمه هیدرولیک
  • نشتی یا کم بودن سطح روغن هیدرویک

علت سفت شدن فرمان بعد از تعویض تسمه دینام

یکی از دلایل رایج سفت شدن فرمان ماشین، تَرک خوردگی یا شکستگی تسمه دینام است. تسمه به مرور زمان فرسوده می شود زیرا در هنگام رانندگی همیشه کار می کند. هنگامی که تسمه دینام شروع به فرسایش و شل شدن می کند، سفتی فرمان رخ می دهد.

علت سفت شدن فرمان بعد از تعویض تسمه دینام معمولاً می تواند به خاطر تنظیم نامناسب تسمه دینام و یا نامناسب نبودن تسمه دینام باشد. البته که اگر بعد از تعویض تسمه دینام با مشکل سفتی فرمان مواجه هستید باید در اسرع وقت خودرو را تعمیرگاه های مجاز ببرید تا افراد متخصص بتوانند به صورت دقیق این مشکل را برطرف کنند.

علت سفت شدن فرمان بعد از تعویض روغن هیدرولیک

چنانچه روغن هیدرولیک فرسوده باشد و یا میزان روغن کم باشد،‌ فشار در سیستم فرمان هم کم می شود و در نتیجه فرمان سفت می شود. روغن هیدرولیک باید غلظت و ویسکوزیته مناسب را داشته باشد تا بتواند عملکرد مناسب خود را حفظ کند. زمانی که روغن هیدرولیک ماشین خود را تعویض می کنید و هنوز مشاهده می کنید که فرمان ماشین به سختی می چرخد، لازم است حتماً نوع روغن را عوض کنید تا ببینید آیا مشکل از روغن است یا خیر. بعضی از روغن های هیدرولیک به دلیل بی کیفیت بودن یا مناسب نبودن برای خودروی شما می توانند باعث سفتی فرمان بعد از تعویض روغن شوند.

علاوه بر این، وجود هرگونه نشتی را نزد افراد متخصص بررسی کنید تا ببینید آیا نشتی پمپ روغن هیدرولیک علت سفتی فرمان بعد از تعویض روغن است یا خیر.

با تشکر از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، اگر تجربه ای راجع به سفت شدن فرمان در شرایط مختلف دارید خوشحال می شویم که دیدگاه های خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.