علت یاتاقان زدن خودرو چیست؟

علت یاتاقان زدن خودرو از جمله مشکلات شایعی است که ممکن است برای هر یک از شما پیش آمده باشد و نیازمند دانستن این دلایل مختلف باشید. یاتاقان زدن خودرو به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که در این مقاله سعی کرده ایم به طور کامل به آنها بپردازیم.

در مورد یاتاقان زدن موتور خودرویتان چه اطلاعاتی دارید؟ به احتمال زیاد حتما از اطرافیانتان شنیده اید که موتور خودرو آنها اصطلاحا یاتاقان زد و پس از آن واکنش های تعجب آور، اندوه بار و ناراحت دیگران را دیده اید که همگی به دنبال کمک به صاحب خودرو برای تعمیر اتومبیل بوده اند.

به اعتقاد بسیاری از افراد نمی‌توانید از خرابی های حاصل از یاتاقان زدن و یا حتی خود یاتاقان زدن جلوگیری کنید؛ اما ما در اینجا به شما می‌گوییم که تمام این حرف ها بدون پایه و اساس است؛ در واقع هم می‌توانید تا حد ممکن از یاتاقان زدن خودرو خود جلوگیری کنید و هم می‌توانید اگر یاتاقان زد به سرعت متوجه آن شوید.

در این بخش از مقاله یدک یار قصد داریم تا اطلاعاتی را درباره علل و علائم یاتاقان زدن خودرو را در اختیار شما قرار دهیم.

علائم یاتاقان زدن خودرو

علائم یاتاقان زدن خودرو

به طور کلی، علائم مختلف یاتاقان زدن خودرو عبارتند از:

صدای تلق و تلوق موتور

اولین نشانه یاتاقان که شما را باخبر می‌کند، شنیدن صدای تلق و تلوق بسیار زیاد و گاهی حتی بسیار کم از داخل موتور است. اولین کاری که در این مواقع باید انجام دهید آن است که با نهایت دقت و به آرامی خودرو را به تعمیرگاه برسانید.

اگر هم کار از کار گذشته باشد و بابیت ها ذوب شده باشند، بایستی خودرو خود را با جرثقیل به تعمیرگاه ببرید. این صدا معمولا در دور موتورهای ۱۲۰۰ به بالا بروز می‌کند و این یعنی زمانی که اتومبیل در حال حرکت باشد.

البته یاتاقان زدن موتور می‌تواند علائم دیگری نیز داشته باشد و آن هم مواردی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم. در صورتی که دور موتور به بیش از ۱۲۰۰ افزایش پیدا کند، یعنی از عدد یک کمی بالاتر برود، صدای برخورد فلزات و یا همان صدای تلق تلوق را خواهید شنید.

روشن شدن چراغ چک روغن

در خودرو هایی که جدید تر هستند و معمولا سیستم برق و هشدار قوی تر و بهتری دارند، روشن شدن چراغ چک روغن نیز می‌تواند نشانه یاتاقان اتومبیل باشد.

حالا سوال اینجاست که یاتاقان چه ربطی به چراغ چک روغن دارد؟ هنگامی که موتور یاتاقان می‌زند، مقدار بسیار زیادی براده آهن تولید می‌شود.

این براده ها در کارتل جمع شده و در نهایت باعث گرفتگی فیلتر روغن می‌شوند. مسدود شدن فیلتر روغن نیز دردسرهای خاص خود را دارد که بحثی بسیار مفصل است.

علت یاتاقان زدن موتور خودرو

دلایل یاتاقان زدن موتور خودرو ها

یاتاقان زدن موتور خودرو نیز خود دلایلی دارد که در صورت رعایت این موارد می‌توانید عمر میل لنگ خودرو را افزایش داده و از چنین دردسری نیز تا حد بسیاری جلوگیری کنید.

خرابی پمپ روغن

آیا می‌دانید که پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه عملکردی دارد؟ معیوب شدن پمپ روغن یکی از مواردی است که می‌تواند خطر یاتاقان زدن موتور شما را بسیار افزایش دهد، پس افزایش اطلاعات شما در مورد این قطعه کاری بسیار عاقلانه به حساب می‌آید.

به طور کلی، پمپ روغن به منظور چرخاندن روغن موتور بین اجزای موتور به وجود آمده است تا بتواند میزان اصطکاک بین قطعات خودرو را تا حد امکان کم کند و باعث از بین رفتن اصطلاک قطعات شود.

حال فرض کنید این قطعه خراب شده و روغن را به چرخش در نمی‌آورد یا اگر هم روغن را می‌چرخاند نمی‌تواند به صورت منظم و درست این کار را انجام دهد؛ پس یعنی قطعاتی همچون شاتون، میل لنگ، یاتاقان و… خشک شده و دیگر ماده ای وجود ندارد که بتواند حرکت آن ها را راحت تر کند. در این حالت باید انتظار یاتاقان زدن موتور را در مدت بسیار کوتاهی داشته باشید.

به نظر شما چاره کار چیست؟ آیا خرابی پمپ روغن علائم خاصی دارد که بتوان با توجه به آن ها جلوی ضرر و زیان های بعدی را گرفت؟

کاهش فشار روغن موتور که منجر به کم شدن قدرت محسوس قدرت موتور می‌شود، یکی از مهم ترین علائم آن است، علامت دوم نیز افزایش دمای موتور به صورت غیر عادی است.

این افزایش دما به علت به وجود آمدن اصطکاک بین قطعات موتور است. مورد سوم مربوط به ایجاد صداهای غیر معمول می‌باشد، البته فراموش نکنید که امکان دارد این صداها را در دور موتور پایین یا زمانی که اتومبیل بدون حرکت است نشنوید، اما این دلیل محکمی نیست که نسبت به آن بی توجه باشید.

خالی شدن آب رادیاتور و بالا رفتن دمای موتور

رادیاتور دارای مقدار مشخصی آب است که این آب در لوله هایی در سرتاسر موتور چرخیده و باعث خنک شدن اجزای داخلی موتور در حین کار می‌شود. در صورتی که آب رادیاتور به کمتر از مقدار مجاز برسد، و یا در اثر مشکلاتی از جمله نشتی، سوراخ بودن رادیاتور، یا چک نکردن طولانی مدت رادیاتور خالی شده باشد، به احتمال بسیار زیاد در زمان بسیار کوتاهی یاتاقان زدن اتومبیل خود را تجربه خواهید کرد.

البته متاسفانه باید بگوییم که این یاتاقان زدن در اثر واشرسر سیلندر سوزاندن توسط موتور است. یعنی همزمان دو مورد از ناگوار ترین اتفاقات برای شما اتفاق خواهد افتاد، پس هیچگاه از چک کردن رادیاتور غافل نشوید.

عوض نکردن منظم روغن موتور و یا فیلتر روغن

تعویض روغن موتور بایستی در زمان های مشخصی صورت گیرد، زمان تعویض روغن موتور بر اساس دو مولفه مکان استفاده از خودرو و همچنین کیلومتر استفاده تعیین می‌شود

در صورتی که از اتومبیل خود غالبا در شهر استفاده می‌کنید، بهتر است روغن موتور آن را پس از هر چهار هزار کیلومتر تعویض کنید، اما اگر اتومبیل شما بیشتر در جاده های بین شهری به کار می‌رود، بهتر است در هر شش هزار کیلومتر روغن موتور عوض شود. البته این مقدار می‌تواند کمی بیشتر هم شود اما اگر روغن موتور را سر وقت عوض کنید نتایج بسیار بهتری دارد.

فیلتر روغن نیز یکی از مهم ترین عوامل موثر در جلوگیری از خرابی های موتور و یاتاقان زدن می‌باشد. همانطور که گفته شد، در صورت هرگونه ایراد مربوط به یاتاقان، احتمال جمع شدن آشغال و براده آهن در فیلتر روغن وجود دارد.

به طور معمول، با هر بار تعویض روغن اگر بتوانید فیلتر روغن را نیز عوض کنید بسیار بهتر است اما اگر هم نتوانستید بهتر است یک بار در میان یا هر هشت هزارکیلومتر فیلتر را تعویض نمایید.

اجزای یاتاقان خودرو

رانندگی با دور موتور بسیار زیاد

اگر به کیلومتر شمار خودرو خود نگاه کنید، درجه دور موتور را می‌بینید. معمولا زمانی که دور موتور از شش هزار به بعد با رنگ قرمز مشخص شده، ممکن است خودرو هایی با مدل های مختلف اندکی این مقدار را کمتر یا بیشتر دارا باشد.

اگر برای مدت زمان نسبتا طولانی با این دور موتور بالا رانندگی کنید، احتمال یاتاقان زدن خودرو شما بسیار بالا می‌رود، پس سعی کنید حتی اگر می‌خواهید با سرعت برانید، از پر کردن دنده در عوض اضافه کردن دور موتور استفاده کنید.

لق بودن شاتون

ابتدا بهتر است بدانیم شاتون چیست! شاتون قطعه ای فلزی است که یک سر آن دارای دایره ای خالی و سر دیگرش برجسته است. این وسیله باعث برقراری ارتباط میان میل لنگ و پیستون می‌شود.

شاتون زدن نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است برای اتومبیل پیش بیاید اما در اینجا خودرو شاتون نمی‌زند، بلکه شاتون فقط لق شده و باعث یاتاقان زدن می‌شود.

لق شدن شاتون می‌تواند در اثر بد بستن اجزای موتور پس از تعمیر، فرسوده بودن خود شاتون، و یا حتی تصادفات شدید ایجاد شود، رخ داد هر کدام یک از موارد گفته شده باعث یاتاقان زدن موتور و شروع مشکلات است.

استفاده از روغن موتور نامناسب و بی کیفیت

همان طور که در قسمت های بالا توضیح داده شد، روغن موتور همان ماده سیال و روانی است که می‌تواند بین اجزای یک موتور بچرخد و حرکت قطعات متحرک موتور را ساده کند. مسلما در هر ساعت از روشن بودن موتور خودرو، این روغن بایستی حداقل صدها بار این گردش را انجام دهد و به مرور کیفیت خود را از دست داده و تغییر رنگ پیدا می‌کند؛

پس بهتر است مراقب روغن موتور مصرفی آن هم باشید، زیرا افراد بسیاری هستند که از روغن های بشکه ای یا بی کیفیت و ارزان موجود در بازار برای صرفه جویی در هزینه های خود استفاده می‌کنند، اما لطفا فراموش نکنید که روغن موتور بایستی از بهترین کیفیت برخوردار باشد تا بهترین عملکرد را نیز ارائه دهد.

روغن موتورها به سه نوع کلی تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

  • ارگانیک
  • سینتیک
  • نیمه سینتیک

روغن های ارگانیک از زمان پیدایش موتور خودرو های امروزی به وجود آمده و همچنان در بازار موجود است. این نوع روغن را با پالایش نفت خام تولید می‌کنند که البته هنوز هم مشتریان خاص خودش را دارد.

روغن های سینتیکی بر خلاف روغن های ارگانیکی از ترکیبات شیمیایی مختلفی همچون هیدروکربن ها به وجود می‌آیند.

اگر به دنبال تفاوت این روغن ها با روغن های ارگانیک هستید، باید بگوییم که قطعا انتخاب روغن موتور سینتیکی بسیار بهتر است، چرا که سمی نیست، میزان کارآمدی بسیار بیشتر و طولانی تر دارد، و اکسید نمی‌شود. همچنین، میزان مصرف سوخت موتور را کاهش داده و ویسکوزیته یا همان چسبندگی بسیار بیشتری دارد.

سخن پایانی

با توجه ه علائم ذکر شده درباره یاتاقان زدن خودرو، در صورتی که با هر یک از علائم و موارد گفته شده مواجه شدید، بهتر است با منبع موثقی ارتباط برقرار نموده و مشکلات خود را در قالب مشاوره حل کنید.

مجموعه یدک یار با دارا بودن لاین مشاوره تخصصی درباره قطعات خودرو توسط کارشناسان مجرب، می‌تواند پاسخ سوالات شما را در این زمینه بدهد. کافی است با شماره ۹۱۳۰۵۰۶۰-۰۲۱ تماس حاصل نموده و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.