سایپا یدک

شرکت سایپا یدک لاین بازرگانی کمپانی خودروسازی سایپا است که در زمینه تایید کیفی کالا، توزیع و ارائه قطعات و لوازم یدکی، و خدمات پس از فروش در سال ۱۳۷۰ تاسیس شد. این شرکت از طراحی و تکنولوژی های نوینی برای بسته بندی محصولات خود نیز بهره برده تا شناسایی کالا اصل و تقلبی را برای مشتری تسهیل کند.

شرکت سایپا یدک” لاین بازرگانی کمپانی قَدَر سایپا در ایران است که در حوزه ارائه خدمات و محصول به مشتری فعالیت می‌کند. این کمپانی به منظور تامین قطعات و لوازم یدکی خودروهای تولید شده در کمپانی خودروسازی سایپا تاسیس شده که امروزه شاهد عرضه محصولات مختلفی از این برند را در بازار خرید و فروش قطعات هستیم.
در این مقاله قصد داریم تا “درباره سایپا یدک“، بیوگرافی و ویژگی های محصولی آن اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

همه چیز درباره سایپا یدک

کمپانی سایپا از شرکت های بزرگ خودروسازی ایرانی است که سالانه بیش از ده ها مدل خودرو داخلی را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند. استفاده از قطعات و لوازم یدکی که بیشترین سازگاری را با خودرو داشته باشند از مهم ترین اقداماتی است که در پروسه تولید بکار گرفته می‌شود و سایپا هم از این قاعده مستثی نبود اما دسترسی به این قطعات در مواقعی که دارنده خودرو دچار ایرادات فنی می‌شد نیز حائز اهمیت بود، به همین دلیل، چندی بعد به فکر ایجاد لاین بازرگانی قطعات و لوازم یدکی سایپا به صورت مجزا برای مصرف کننده افتاد.
به همین منظور، “برند سایپا یدک” در سال ۱۳۷۰ جهت ارائه و توزیع قطعات و خدمات پس از فروش کالا، تاسیس شد.

شرکت سایپا یدک (Saypayadak) موسسه ای بازرگانی تحت نظارت کمپانی سایپا می‌باشد که مسئولیت تامین قطعات و لوازم یدکی و خدمات پس از فروش آن را بر عهده دارد تا در جهت جلب رضایت بیشتر مشتریان گام بردارد. توجه به این نکته مهم است که این شرکت تولید کننده قطعات نیست بلکه تایید کننده کیفی کالا و توزیع آن در بازارها با برند انحصاری خود است.
کالاهای توزیع شده در شرکت “سایپا یدک” ویژه خودروهای سواری، نیمه سنگین و سنگین است که توسط خود کمپانی سایپا تولید می‌شوند.

به طور کلی، اگر بخواهیم تمامی وظایف این شرکت را به صورت خلاصه وار بیان کنیم، شامل فهرست زیر می‌شود:

 • عرضه قطعات یدکی با برند سایپا
 • نظارت بر کیفیت محصولات عرضه شده
 • افزایش کمی و کیفی خدمات
 • استقرار کارشناسان در نمایندگی های مجاز
 • آموزش تعمیرکاران در شبکه گسترده خدمات پس از فروش در داخل و خارج کشور

لازم به ذکر است که عرضه کالا و خدمات پس از فروش در قالب نمایندگی های مجاز با نام شرکت امداد خودرو سایپا در اقصی نقاط کشور انجام می‌شود.

سیستم خدمات رسانی به مشتریان در این شرکت به صورت کاملا مکانیزه می‌باشد، به طوریکه بعد از پذیرش خودرو یا مراجعه مشتری، تمامی اطلاعات خودرو و نواقص مربوط به آن جهت رفع مشکل به واحد گارانتی و بازرگانی منتقل شده و بعد از انعقاد قراردادی که خدمات پس از فروش نیز در آن شامل می‌شود، قطعه موردنظر به صاحب خودرو ارسال می‌گردد.

طبق ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI، شرکت سایپا یدک در سال ۱۳۹۷ مقام نخست در ارائه خدمات پس از فروش محصولات پارس خودرو را در شاخص نمایندگی های خدمات پس ار فروش کسب کرد. همچنین، مقام سوم در بخش ارائه خدمات و محصولات سایپا را نیز از آن خود کرد.
اما داستان به اینجا ختم نمی‌شود چرا که این شرکت طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ رکوردهای دیگری را نیز به ثبت رسانده است. طبق ارزیابی دیگری از آی اس کیو آی، تعداد ۵۱۴ نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش سایپا یدک در سال ۹۶ در رتبه های اول تا چهارم قرار گرفته است.
این آمار به ترتیب شامل ۴۴ نمایندگی در رتبه اول، ۲۸۵ نمایندگی در رتبه دوم، ۱۶۱ نمایندگی در رتبه سوم، و در نهایت ۲۴ نمایندگی در رتبه چهارم می‌باشد.

طراحی بسته بندی محصولات سایپا یدک

همه ما می‌دانیم که بسته بندی محصول تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت آن برای مشتری دارد. به طور کلی، بسته بندی محصول را با نام فروشنده خاموش در بازار می‌شناسند. به همین دلیل، اهمیت بالای این موضوع ارائه دهندگان را ملزم به طراحی هر چه بهتر بسته بندی کالاها می‌کند.
شرکت سایپا یدک نیز با هدف افزایش توان رقابتی با سایر بازارها اقدام به طراحی بسته بندی های ایمن و جذاب نموده تا علاوه بر حفظ سلامت فیزیکی کالا، توانایی جلب کردن نظر مشتری را داشته باشد.

بسته بندی سایپا یدک

همانطور که می‌دانید نارنجی رنگ انتخابی لوگو سایپاست، بنابراین، در طراحی بسته بندی محصولات نیز از این رنگ به خوبی بهره برده شده است. در رابطه با ظاهر کلی بسته بندی ها باید گفت که باکس ها براساس نوع محصول از نظر طول، عرض، و ارتفاع اندازه گیری شده اند. رنگ زمینه باکس ها طوسی-نقره ای است و لوگو کمپانی به همراه نام انگلیسی SAIPA و عبارت Genuine part در ابعاد و جهات مختلف به رنگ نارنجی ثبت شده است.

بسته بندی سایپا یدک

لیبل سایپا یدک

یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده محصولات، لیبل یا برچسبی است که بر روی تمامی کالاها درج می‌شود. لیبل یک محصول در واقع هویت آن را شکل می‌دهد و به مشتری یادآور می‌شود که محتویات درون باکس چیست و از چه منبعی ارسال شده است.
این لیبل ها شامل موارد مختلفی از جمله نام کالا، برند تولید کننده، بارکد ملی، تعداد کالا، شماره سریال مارک قطعه، و همچنین هولوگرام است.

لازم به ذکر است که لیبل ها وظیفه پلمپ کردن بسته را نیز بر عهده دارند چرا که دقیقا بر روی درب جعبه درج می‌شوند. باز کردن درب باکس ها (آنباکسینگ) منجر به پاره شدن لیبل و در نتیجه آکبند نبودن آن می‌شود.

طراحی لیبل سایپا یدک

هولوگرام سایپا یدک

هولوگرام یا برچسب لیزری کالا به محصولات دو بعدی اپتیکی گفته می‌شود که به صورت انحصاری برای شرکت موردنظر چاپ شده است و معمولا نام برند کمپانی را در خود جای داده است. یکی موارد مناسب برای استفاده از هولوگرام در واقع هم به مشتری در شناسایی محصول اصل و هم به فروشنده جهت تامین امنیت کالا کمک می‌کند.

هولوگرام سایپا یدک

تکنولوژی تولید هولوگرام در کشورهای محدودی از دنیا وجود دارد و مزایای بسیاری را برای شرکت تولید کننده محصول به ارمغان می‌آورد؛ برخی از این مزایا عبارتند از:

 • هولوگرام ها ضد سرقت هستند چرا که امکان انتقال و جا به جایی آنها از زمانی که به محل مورد نظر الصاق می‌شوند از بین می‌برد، در غیر این صورت هولوگرام مخدوش می‌شود
 • امکان کپی برداری و اسکن هولوگرام وجود ندارد
 • هولوگرام ها دارای رمز هستند و بر اثر تابش نور در زاویه خاص قابل مشاهده هستند

به همین دلیل، برای تشخیص اصل بودن محصول خریداری شده می‌توان به برچسب لیزری آن هم تکیه کرد. اگر باکس بسته بندی قطعات سایپا یدک به هر دلیلی فاقد هولوگرام است، از خرید آن خودداری کنید.

شماره سریال مارک قطعه سایپا یدک

همه ما به خوبی از وجود قطعات و لوازم یدکی با سطح کیفیت های مختلف در بازار خبر داریم. وجود این تفاوت کیفی در محصولات نشان دهنده تامین کالا از منابع مختلف و متریال بکار رفته غیر مشابه در آن است. امروزه به دلیل وجود درصد بالایی از محصولات فیک و تقلبی در بازار، تولید کنندگان ملزم به ایجاد تمایزی در تشخیص سطح کیفی و منبع تامین شده کالا هستند.
از همین رو، شماره سریال ها در ایجاد این تمایز نقش بسزایی را ایفا می‌کنند. بدین ترتیب، هر کدام یک از قطعات سایپا یدک شامل یک شماره سریال مارک قطعه در قسمت لیبل محصول می‌باشد تا منبع و همچنین سطح کیفی آن برای مشتری شفاف سازی شود.

مارک و شماره سریال قطعه

امور مشتریان سایپا یدک

شرکت سایپا یدک در راستای تامین حقوق مشتری خود را متعهد به برقراری برخی ضوابط کرده تا آسایش و راحتی خریداران خود را تامین کند.
خدمات مشتری نیز یکی از همین موارد است که شامل تمامی حقوق خریداران در چارچوب خدمات پس از فروش می‌باشد.
این آیتم ها سرویس اولیه و خدمات گارانتی را شامل می‌شود و در قبال تمامی مشتریان بیان شده است.

منظور از سرویس اولیه تمامی خدماتی است که خودرو مشتری بالافاصله بعد از خرید به صورت رایگان از آن برخوردار می‌شود؛ روغن موتور، فیلتر روغن، روغن گیربکس، و … مواردی از قبیل هستند. برای برخورداری از این سرویس مشتری ملزم به اقدام برای سرویس اولیه اتومبیل خود براساس کیلومتر و زمان مشخص شده در دفترچه خودرو است.

خدمات گارانتی مشتری نیز به برطرف کردن کلیه عیوب خودرو به صورت رایگان اطلاق می‌شود. البته این آیتم زمانی قابل استفاده است که عیوب خودرو ناشی از استفاده نادرست از آن توسط دارنده اتومبیل نباشد.
بدین ترتیب، ایرادات ناشی از کیفیت نامطلوب خودرو توسط شرکت سایپا یدک به صورت کامل تحت پوشش قرار می‌گیرد و از طریق نمایندگی های مجاز در سه حالت رفع می‌شود:

 • تعمیر خودرو
 • تعویض قطعه یا قطعات معیوب خودرو
 • بازنگری خودرو (طبق ضوابط سایپا یدک)

علاوه بر این، سرویس امور مشتریان که شامل انتقادات و شکایات مشتریان می‌شود از طریق پیام کوتاه با شماره ۱۰۰۰۲۰۲ امکان پذیر است.

خرید محصولات سایپا یدک

با توجه به نکات ذکر شده درباره شرکت سایپا یدک، این نتیجه حاصل می‌شود که تهیه محصولات اصل و باکیفیت این شرکت برای تمامی دارندگان خودروهای سایپا و غیره امکان پذیر است به شرطی که بتوان اصالت آن را به خوبی تشخیص داد.

همانطور که قبل تر گفته شد، شرکت سایپا یدک با استقرار بیش از ۵۰۰ نمایندگی مجاز در سراسر کشور اقدام به ارائه محصولات خود به مشتری می‌کند و در این راستا آیتم هایی را جهت تشخیص کالای اصل از تقلبی در اختیار خریدار قرار می‌دهد که در بخش طراحی بسته بندی به طور کامل اشاره شد.
بنابراین، اگر قصد خرید از این شرکت بازرگانی را دارید به نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز آن مراجعه کنید. محصولات سایپا یدک اصل دارای ضمانت اصالت، سلامت فیزیکی کالا، و گارانتی ۱۸ یا ۲۴ ماهه بسته به نوع قطعه هستند.

متاسفانه با ورود کالاهای فیک و تقلبی در بازار که در بسته بندی های فابریک سایپا یدک به جای محصول اصل به فروش می‌رسد، امکان شناسایی محصول اصل را امری مشکل و دشوار می‌کند و فرد نیازمند داشتن اطلاعات مفیدی در این زمینه برای عدم مراجعه به آنهاست.

فروشگاه لوازم یدکی یدک یار با هدف ارائه محصولاتی با ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی اقدام به فعالیت در زمینه قطعات خودرویی نموده است. این مرکز با ارائه خدماتی همچون مرجوع کردن کالا و باز پس گرفتن هزینه پرداختی در صورت عدم تایید اصالت، سعی در انجام معاملات سفید دارد.
فروشگاه یدک یار همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان که توسط کارشناسان حرفه ای انجام می‌شود را جهت تجربه خریدی ایده آل برای مشتریان فراهم کرده است. برای دریافت مشاوره، قیمت، و یا خرید لوازم یدکی سایپا یدک با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.