منیفولد چیست؟

منیفولد یکی از قطعات بکار رفته در موتور خودرو است که وظیفه ورود و خروج جریان های دود و هوای داخل موتور را برعهده دارد. این قطعه در معرض دود های حاصل از احتراق سوخت در موتور می‌باشد و نبود آن معضلات مختلفی را برای موتور به وجود می‌آورد.

مَنیفولد” یا چند راهی قطعه بسیار مهمی در پیشرانه وسیله های نقلیه موتوری می‌‌باشد و وظیفه حساسی را در عملکرد به موقع موتور بر عهده دارد. این قطعه در موتور های درون سوز قرار می‌گیرد و پیش نیاز اتومبیل در هنگام حرکت را تامین می‌کند.

این قطعه به دو نوع منیفولد خروجی (دود) و منیفولد ورودی (هوا) تقسیم بندی می‌شود. هر کدام یک از این منیفولد ها وظایف مختلفی را به طور جداگانه ایفا می‌کنند؛ در واقع، “منیفولد دود” عمل هدایت و خارج کردن دود پر حرارت حاصل از احتراق سوخت در پیشرانه موتور را برعهده داشته و “منیفولد هوا” نیز مخلوط هوا و سوخت را به داخل محفظه احتراق هدایت می‌کند.

منیفولد چکار می‌کند؟

منیفولد چکار می‌کند؟

هنگامی که راننده در خودرو قرار گرفته و استارت می زند، فلایول شروع به چرخش کرده و همین چرخش سبب می شود تا میل لنگ به حرکت درآمده و در نهایت این حرکت سبب بالا پایین رفتن پیستون و شاتون می‌شود. در این حالت، سوپاپ ها از طریق میل بادامک باز شده و سوخت به درون سیلندر می‌رود.

حال به این سوال می‌رسیم که “منیفولد چیست” و چکار می‌کند؟ اتفاق مهمی که در این حالت رخ می دهد این است که قطعه ای به نام شمع موتور جرقه زده و این جرقه سوخت متراکم شده را منفجر می‌کند. در نهایت، انفجار ناشی از جرقه زدن شمع ها باعث ایجاد قدرت در موتور می‌شود.
پس از اینکه احتراق صورت گرفت، دود های تولید شده توسط سوپاپ وارد قطعه ای تحت عنوان منیفولد (Manifold) می‌شوند. منیفولد دارای مجراهای تعبیه شده مختلفی است که از یک سو به منبع اگزوز و از سوی دیگر به سیلندر متصل می‌باشند.

دود از طریق منیفولد به سمت منبع اگزوز هدایت شده و پس از خفه کردن صدای موتور، دود و شتاب آن نهایتا به اگزوز تحویل داده می‌شود و اگزوز دود را به سوی محیط بیرونی منتقل می‌کند. منیفولد به دلیل تماس مستقیم با دود ها از حرارت بالایی برخوردار است، به همین دلیل، داشتن ابزاری برای تماس با آن از مهم ترین موارد ایمنی است.

انواع منیفولد

همانطور که گفته شد، منیفولد ها براساس نوع عملکرد خود به دو دسته مختلف تقسیم بندی می‌شوند؛ در ادامه به بررسی انواع منیفولد می‌پردازیم:

منیفولد هوا (ورودی)

در طی ارتقا سطح پیشرفتگی صنعت و قطعات، پیشرانه های احتراق ورودی تغییرات بیشتری در مقایسه با منیفولد های خروجی (دود) را به خود اختصاص دادند. منیفولد هوا در پیشرانه های قدیمی که به سیستم سوخت رسانی کاربراتور مجهز بودند، معمولا از جنس آلیاژ آلومینیوم و یا چدن بود.

این نوع منیفولد دارای طراحی های مختلفی می‌باشد که تفاوت آن ها در نوع پیشرانه، تعداد کاربراتور، و همینطور اندازه آنها می‌باشد. با توجه به نوع پیشرانه، طراحی های گوناگون منیفولد جهت جای گیری کاربراتور هایی با سایز و تعداد مختلف می‌باشد، اما در پیشرانه های انژکتوری طراحی منیفولد کمی متفاوت تر به نظر می‌آید، به گونه ای که سیستم سوخت رسانی بر منیفولد سوار نشده و از طراحی یکپارچه برخوردار می‌باشد؛ در ابتدای ورودی آن پولکی گاز و استپر قرار گرفته است.

محل اتصال کاربراتور با منیفولد در پیشرانه های کاربراتوری و محل اتصال منیفولد با سیلندر در پیشرانه های انژکتوری توسط واشر های آب بندی به طور کامل پوشیده می‌شود تا هیچگونه هوایی به داخل درز نکند، اما اگر این واشر ها دچار آسیب یا استهلاک شوند هوا می‌تواند از محل آسیب دیده به داخل پیشرانه نفوذ کند.

از آنجایی که وظیفه تنظیم درصد ترکیب سوخت و هوای ورودی بر عهده مجموعه سیستم سوخت رسانی کاربراتور و یا انژکتور می‌باشد، ورود جریان های هوایی که خارج از کنترل سیستم سوخت رسانی می‌باشند باعث بر هم خوردن ترکیب دقیق هوا و سوخت شده و در نتیجه سبب عملکرد نامناسب پیشرانه و افت توان موتور خواهد شد.

منیفولد دود (خروجی)

منیفولد دود نیز همانند منیفولد هوا از جنس چدن است، اما به صورت کرومی یا سرامیکی نیز در خودرو های اسپرت تعبیه شده اند. منیفولد دود از طریق یک واشر آب بندی به سرسیلندر و از طریق یک واشر منعطف سربی به ابتدای لوله اگزوز متصل می‌شود. از آنجایی که پیشرانه بر روی دسته موتور ها نصب شده و در دست انداز ها تکان می‌خورد، واشر منعطف سربی اتصال همیشگی بین منیفولد و لوله اگزوز را بدون بروز نشتی دود حفظ می‎کند.

مشکلاتی که به منیفولد دود مربوط هستند اغلب اوقات به خرابی واشر های آب بندی به خصوص واشر منعطف سربی مربوط می‌شوند. در صورت بروز نشتی کم در واشر آب بندی و محل اتصال منیفولد با سرسیلندر، یافتن محل دقیق آن کار راحتی نخواهد بود، اما بیشترین آمار خرابی مربوط به واشر منعطف می‌باشد زیرا به صورت طولانی در معرض دود پر حرارت حاصل از احتراق و جا به جایی مداوم پیشرانه قرار می‌گیرد.

با اینکه احتمال آسیب دیدگی شدید از قبیل شکستگی یا ترک در منیفولد دود کمتر است، اما وارد آمدن ضربه محکم به لوله اگزوز از پشت شاسی در تصادفات و یا ریختن آب سرد بر منیفولد گرم نیز امکان پذیر است، در صورت بروز چنین مشکلاتی باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام شود چرا که به کاپوت خودرو نزدیک بوده و می‌تواند سبب سوختگی نمد و یا رنگ کاپوت شود. 

اگر منیفولد در موتور وجود نداشت چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر منیفولد در موتور اتومبیل ها وجود نداشته باشد، دود خارج شده از موتور در کاپوت جمع شده و سبب ایجاد خفگی سرنشینان می‌شود که البته این مسئله تنها مشکل نبود این قطعه نیست.

در واقع، اگر منیفولد در موتور وجود نداشته باشد، افراد داخل خودرو قادر به شنیدن هیچ صدایی به غیر از صدای خروجی دود نخواهند بود. با توجه به اینکه خفه کردن صدا بر عهده منبع اگزوز می‌باشد، اما وجود یک هدایت کننده که بتواند دود را به منبع اگزوز هدایت کند حائز اهمیت است، در نتیجه، منیفولد که نقش هدایت کننده دود در خودرو و خفه کردن اولیه صدا را بر عهده دارد، از جمله قطعات بسیار مهم محسوب می‌شود.

طول عمر منیفولد

طول عمر منیفولد چقدر است؟

اگر بخواهیم طول عمر مفید این قطعه را محاسبه کنیم، مدت زمان ۶ الی ۱۰ سال بهترین حدود زمانی برای عمر این قطعه می‌باشد، اما گاهی اوقات مشاهده می‌شود که خودرو های بسیار قدیمی که بیش از ده ها سال از تاریخ تولید آنها می‌گذرد، دارای منیفولد سالم تری می‌باشند چرا که جنس آن ها از چدن و آلیاژ های بسیار مقاوم بوده و همین موضوع سبب شده است تا منیفولد بسیار مقاوم بماند.

همچنین نبود هیچگونه اصطحلاک در منیفولد یکی دیگر از دلایل طولانی بودن عمر و مقاوم بودن آن می‌باشد. با توجه به نکات گفته شده، می‌توان نتیجه گرفت سرمایه گذاری بر روی منیفولد خودرو برای شرکت هایی که قطعات اتومبیل را به فروش می‌رسانند به صرفه می‌باشد چرا که به عنوان یکی از قطعات مصرفی خودرو نیاز به تعویض مکرر دارد.

علائم خرابی منیفولد

علائم خرابی منیفولد

ایرادات متعدد در منیفولد یکی از مهم ترین دلایلی است که سبب نیاز به تعمیر یا حتی تعویض این قطعه زودتر از عمر مفید آن می‌شود. این ایرادات با نشانه های مختلفی بروز می‌کنند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • کاهش قدرت پیشرانه و سرعت گیری
  • افزایش مصرف سوخت
  • زوزه کشیدن و شنیدن صداهای عجیب از موتور
  • افزایش دمای پیشرانه
  • دیر خاموش شدن خودرو بعد از بسته شدن سوئیچ
  • نشت مایع خنک کننده

موارد ذکر شده بالا از شایع ترین نشانه های وجود اختلال در سیستم منیفولد می‎باشد. موارد ذکر شده ممکن است به دلایل مختلفی از جمله نشت هوا، یا خراب شدن واشر منیفولد باشد. بهتر است در صورت مشاهده هرگونه از ایرادات ذکر شده به مرکز تعمیراتی متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

خرید منیفولد

اگر قصد تعویض منیفولد خودرو خود را دارید و به دنبال مرکز معتبری برای تهیه محصول موردنظر خود می‌گردید، فروشگاه یدک یار پیشنهاد ما به شماست.

برای خرید منیفولد اصل و با کیفیت می‌توانید از طریق تماس با مجموعه یدک یار بهترین خرید را تجربه کرده و کالای خود را در هر کجای کشور تحویل بگیرید. این مرکز با در نظر گرفتن خدماتی همچون تعویض یا مرجوع کالا در صورت وجود مغایرت با شرایط اعلام شده از جانب یدک یار، گامی در جهت جلب اعتماد و رضایت مشتریان برمی‌دارد.

یکی دیگر از امتیازات مثبت این مجموعه داشتن مشاوره رایگان می‎باشد؛ اگر مشتری اطلاعات کافی برای خرید را نداشته باشد، از طریق تماس با این مرکز و انجام مشاوره به صورت رایگان، با اطمینان محصول مورد نظر خود را بیاید. برای خرید منیفولد با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.