از کجا بفهمیم رادیاتور هوا گرفته؟ علت هوا گرفتن رادیاتور ماشین، علائم و روش هواگیری رادیاتور ماشین

سیستم خنک کننده ماشین یکی از مهم ترین بخش های خودرو می باشد که اگر هر کدام از اجزای آن به مشکلی بر بخورد، باعث داغ شدن بیش از حد دمای خودرو می شود. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی علت ها و علائم هوا گرفتن رادیاتور ماشین پرداخته ایم تا این مشکل را تشخیص دهید و بتوانید هواگیری رادیاتور ماشین را انجام دهید.

هوای تمیز برای موتور ماشین شما خوب است زیرا احتراق مناسب را حفظ می کند. با این حال، هنگامی که هوای اضافی وارد سایر سیستم های خودرو به خصوص رادیاتور می شود می تواند باعث مشکلات جدی تری شود. وقتی که خودروی شما دچار گرمای بیش از حد می شود یک علامت قطعی است که مشکلی در سیستم خنک کننده خودروی شما رخ داده است. مشکلات مختلفی می توانند مقصر این اتفاق باشند ولی با این حال ما به بررسی “هوا گرفتن رادیاتور ماشین” پرداخته ایم که می تواند یکی از دلایل گرم شدن بیش از حد خودرو باشد.

هوا گرفتن رادیاتور ماشین (Car Radiator Air Lock) علت های مختلفی دارد، اما بهتر است آن را به سرعت حل کنید. فشار مکرر بر روی سیستم خنک کننده نه تنها می تواند عملکرد را کاهش دهد، بلکه به مرور زمان به قطعات سیستم خنک کننده یا موتور آسیب وارد می کند. اگر شما هم این سوال را در ذهن دارید که از کجا بفهمیم رادیاتور هوا گرفته با ما همراه باشید تا با علت های این موضوع آشنا شوید.

از کجا بفهمیم رادیاتور ماشین هوا گرفته

هوا گرفتن رادیاتور ماشین

به طور کلی باید گفت که زمانی که رادیاتور ماشین هوا می گیرد، باد کردن شلنگ های آب رخ می دهد که این مشکل به خاطر وجود عیب در واشر سرسیلندر است. برای اطمینان از این موضوع می توانید درب رادیاتور یا مخزن آب را زمانی که خودرو سرد است باز کنید و اگر متوجه خروج هوا از سیستم شدید، می توانید بفهمید که رادیاتور را هوا گرفته و واشر سرسیلندر سوخته است. همچنین اگر هنگام روشن کردن موتور ماشین متوجه بد کار کردن آن شدید می توانید از هوا گرفتن رادیاتور و سوختن واشر سرسیلندر اطمینان حاصل کنید.

در بعضی از مواقع هم ممکن است رادیاتور ماشین را هوا گرفته باشد ولی شلینگ های آب باد نکرده باشند که در واقع می توان گفت در این حالت، هوا گرفتن رادیاتور ماشین به دلیل وجود نشتی در یکی از اتصالات سیستم است. در بعضی مواقع ممکن است درب رادیاتور ماشین یا مخزن آب خراب باشد و باعث خروج آب و در نتیجه هوا گرفتن رادیاتور ماشین می شود.

همچنین بعضی وقت ها ممکن است بعد از تعمیر یا تعویض قطعات سیستم خنک کننده ماشین دچار هوا گرفتن رادیاتور شوید. زمانی که قطعات سیستم خنک کننده ماشین نیاز به تعویض دارند تمامی مایع سیستم خنک کننده باید خالی شود که در این شرایط سطح آب پایین می آید و جای خود را به هوا می دهد.

مورد بعدی اینکه شما می توانید عملکرد واتر پمپ را بررسی کنید. سعی کنید به صداهای آن گوش دهید و نشت مایع خنک کننده را بررسی کنید. می توانید با فشار دادن با دست لوله انشعابی که در هنگام روشن بودن موتور به سمت رادیاتور می رود، عملکرد واتر پمپ را بررسی کنید. باید ضربان های مایع داخل آن را احساس کنید.

بررسی کنید که آیا حباب های هوا در مخزن انبساط خودرو طاهر می شوند یا خیر. هنگامی که موتور گرم است می توانید وجود حباب های هوا در دور موتور ۳۰۰۰ بررسی کنید. وجود آن ها اغلب نشان دهنده نفوذ گازهای موتور است. اگر در همان زمان سطح مایع خنک کننده به تدریج کاهش یابد و دود سفید از لوله اگزوز خارج شود، احتمال زیادی وجود دارد که واشر سرسیلندر سوخته باشد.

علت هوا گرفتن رادیاتور ماشین

علت هوا گرفتن رادیاتور ماشین

علت هوا گرفتن رادیاتور ماشین معمولاً به موارد زیر مربوط می شود:

خراب بودن واشر سرسیلندر

واشر سرسیلندر خراب باعث کم شدن فشار آن می شود و در نتیجه منجر به مکش هوا به داخل مدار خنک کننده می شود. همچنین، گازهای خروجی نیز ممکن است به مدار خنک کننده نشت کنند.

مشکل در ترموستات خودرو

ترموستات خراب گردش مایع خنک کننده را مختل می کند، به همین دلیل است که حباب های هوای محبوس شده در آن نمی توانند وارد مخزن انبساط مایع خنک کننده شوند و سپس از آن بیرون روند و در نتیجه منجر به هوا گرفتن رادیاتور ماشین و سیستم خنک کننده می شود.

خراب بودن واتر پمپ

اگر واتر پمپ ماشین نشتی داشته باشد، می تواند هوا را از طریق آن بمکد و هوا گرفتن در سیستم خنک کننده ظاهر می شود. همچنین اگر واتر پمپ فرسوده شود، فشار لازم را ایجاد نمی کند و نمی تواند حباب های هوا را برای بیرون راندن آن ها به داخل مخزن انبساط فشار دهد.

گرفتگی یا شکستگی درپوش مخزن انبساط

این موضوع همچنین می تواند منجر به هوا گرفتن رادیاتور یا مسیرهای سیستم خنک کننده ماشین شود. آن سوپاپ معیوب منجر به این مشکل می شود که هنگام گرم شدن ضد یخ ماشین و افزایش فشار در مدار، هوای اضافی آزاد نمی شود.

اگر سوپاپ آنطور که باید عمل نکند، برای یکسان کردن فشارها در هنگام خنک کردن، هوا نمی تواند وارد مخزن شود که خطر هوا گرفتن در مکان های دیگر ار افزایش می دهد.

نشتی رادیاتور یا بخاری

هنگام خنک شدن، هوا می تواند از شکاف های موجود در رادیاتور یا بخاری نفوذ کند.

پایین بودن سطح مایع خنک کننده

هنگامی که سطح مایع خنک کننده به دلیل نشتی یا تبخیر آب به کمترین میزان مورد نیاز کاهش یابد، منجر به هوا گرفتن رادیاتور ماشین می شود.

رسوبات روی دیواره های مدار خنک کننده

اگر رسوبات روی دیواره های مدار خنک کننده ایجاد شود، سطح مقطع و توان عبوری آن را کاهش می دهد و منجر به اختلال گردش طبیعی خنک کننده می شود و به همین دلیل است که حباب های هوا از سیستم خارج نمی شوند.

فرسوده شدن لوله ها، شلنگ ها و آب بندی ها

آب بندی های فرسوده، تغییر شکل لوله ها و شیلنگ ها منجر به هوا گرفتن رادیاتور ماشین می شود.

اگر رادیاتور هواگیری نشود چه اتفاقی می افتد

همانطور که می دانید، سیستم خنک کننده ماشین وظیفه‌ی مهمی را برعهده دارد. این سیستم باعث انتقال گرما از موتور ماشین به محیط بیرون می شود، ولی اگر هوا گرفتن سیستم خنک کننده یا هوا گرفتن رادیاتور ماشین رخ بدهد، باعث ایجاد مشکلاتی بزرگ از جمله سوختن واشر سرسیلندر، جوش آوردن و داغ کردن بیش از حد ماشین می شود. در واقع اگر رادیاتور ماشین هواگیری نشود مشکلات بزرگی برای خودرو بوجود می آید و قطعات مختلفی نیاز به تعویض و تعمیر پیدا می کنند که این موضوع باعث بالا رفتن هزینه تعمیر کردن خودرو می شود.

علائم هوا گرفتن رادیاتور ماشین

علائم هوا گرفتن رادیاتور ماشین

تشخیص وجود هوا در رادیاتور ماشین دشوار است زیرا دیدن آن ها غیر ممکن است. برای همین به بررسی “علائم هوا گرفتن رادیاتور ماشین” پرداخته ایم تا بتوانید از این موضوع آگاهی پیدا کنید :

عملکرد ضعیف بخاری ماشین

اگر می بینید که بخاری هوای سرد را در دور آرام می دمد و با افزایش دور موتور ماشین از ۳۰۰۰ دور در دقیقه باد گرم را می دمد، این نشانه واضحی است که در رادیاتور ماشین هوا وجود دارد.

سریع تر گرم شدن موتور ماشین

این نیز نشانه وجود حباب های هوا در سیستم خنک کننده و رادیاتور ماشین است. به همین دلیل، فرآیند خنک سازی موتور مختل می شود، موتور سریع تر گرم می شود و دما از دمای معمولی کار بالاتر می رود.

سطح مایع خنک کننده پایین است

این یکی دیگر از دلایل رایج هوا گرفتن رادیاتور ماشین است.

وجود آثار نشت مایع خنک کننده

لکه های مرطوب، لکه های سفید خشک شده روی لوله ها، موتور، مخزن و سایر مکان های واقع در کنار آن ها نشانه نشت مایع خنک کننده در سیستم است که حضور حباب های هوا را تسهیل می کند.

روش هوا گیری رادیاتور ماشین

برای هواگیری رادیاتور ماشین اول وقتی که خودرو سرد و خاموش است تمامی پیچ های هواگیری را باز کنید. سپس درب مخزن رادیاتور یا مخزن آب را باز کنید و ضد یخ مناسب را درون رادیاتور یا مخزن بریزید. بعد از گذشت زمان، آب به همراه به هوای داخل سیستم خنک کننده از طریق پیچ های هواگیری خارج می شود که لازم است بعد از تمام شدن خروج هوا و آب، تمامی پیچ ها را سفت ببندید. بعد از بستن پیچ ها خودرو را روشن کنید و سطح آب رادیاتور ماشین را بررسی کنید و زمانی که از اندازه آن اطمینان حاصل کردید، درب مخزن یا درب رادیاتور را محکم ببندید.

علاوه بر روش قبلی، راه دیگری برای هواگیری رادیاتور ماشین وجود دارد. در این روش شما باید در حالی که درپوش رادیاتور را برداشته اید ماشین را روشن نگه دارید و اجازه دهید که ماشین حدود ۲۰ دقیقه روشن بماند. در این زمان حباب های هوا از سیستم خنک کننده ماشین خارج می شوند و حالا باید با جک، خودرو را بالا ببرید. بالا بردن ماشین توسط جک در این روش باعث می شود که هوا به طور طبیعی بالا برود و رادیاتور ماشین هم در بالا قرار می گیرد که این امر باعث تسریع خروج هوا از این سیستم می شود.

سخن آخر

همانطور که متوجه شدید، دلایل زیادی وجود دارد که باعث هوا گرفتن رادیاتور و سیستم خنک کننده خودرو می شود. تشخیص و تعمیر این مشکل چالش برانگیز است و نیاز به دانش تخصصی دارد، بنابراین بهتر است خودروی خود را به یک تعمیرگاه تخصصی ببرید تا علائم و علت های فوق را بررسی کنید.

با تشکر از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، اگر تجربه ای راجع به هوا گرفتن رادیاتور ماشین و یا هواگیری رادیاتور ماشین دارید خوشحال می شویم که دیدگاه های خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.