بوستر ترمز چیست؟

بوستر ترمز یکی از قطعات حساس در سیستم ترمز خودرو می‌باشد که وظیفه نرم کردن پدال ترمز را بر عهده دارد. این قطعه درسیستم ترمزهای دیسکی خودورهای سواری نصب می‌شود و سهولت ترمزگیری توسط راننده را شامل می‌شود. در این مقاله به بررسی کلی این قطعه پرداخته ایم.

بوستر ترمز” قطعه ای مشکی رنگ و نه چندان بزرگ است که به پدال ترمز وصل شده و سبب نرم شدن آن در سیستم ترمز گیری می‌شود. این قطعه در پشت موتور خودرو و اغلب در سمت راست راننده قرار دارد و با توجه به مدل، اندازه و سایز موتور، میزان اسب بخار و گشتاور خودرو طراحی و تولید می‌شوند.

وجود این قطعه برای کارکرد صحیح و عدم فشار بیش از حد به پدال ترمز از اهمیت نسبتا بالایی برخوردار است و سهولت و ایمنی را در هنگام رانندگی برای فرد به وجود می‌آورد. در این مقاله قصد داریم تا تشریحاتی مختلفی را در پاسخ به سوالاتی همچون “بوستر ترمز چیست” و چکار می‌کند ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بوستر ترمز چیست؟

بوستر ترمز (Brake Booster) وسیله ای قرقره ای شکل است که در سایز های مختلف ۸ و ۹ و ۱۰ اینچ، با توجه به نوع خودرو تولید شده است. ابعاد و اندازه این قطعه با سایز پمپ اتومبیل برابری می‌کند. برخی از خودروها دارای بوستر بزرگ تری هستند که به آنها در اصطلاح بوستر دوبل می‌گویند.
بوستر ترمز دوبل از دو عدد بوستر ساخته شده که علاوه بر تولید نیروی بیشتر، پدال را نیز نرم تر کرده و فشار روغن را از سمت چپ به سوی چرخ ها انتقال می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود تا سیستم ترمز عملکرد بهتری داشته باشد. گاهی اوقات دیده می‌شود که بوسترهای تکی را به نوع دوبل آن تبدیل می‌کنند؛ علت این کار تقویت این قطعه به منظور افزایش گیرایی و قدرت ترمز است. علاوه بر آن، این تبدیل بیشتر برای خودروهایی که پدال ترمز آن ها بیش از اندازه سفت بوده و دیر عمل می‌کند، به کار می‌برند.

تاریخچه بوستر ترمز

در زمان های گذشته و پیش از اختراع بوستر ترمز، اغلب خودرو ها دارای ترمز طبلی بودند که دقیقا وظیفه ای مشابه با بوستر ترمز داشتند و در حفظ ایمنی خودرو نقش بسزایی داشتند. ترمز های طبلی بخشی از نیروی مورد نیاز خود را به صورت طبیعی فراهم می‌کردند.

این در حالی بود که موتورهای احتراق داخلی فشار بالایی بر پدال ترمز وارد می‌کردند و سبب بروز اختلالات فراوان در عملکرد ترمز می‌شدند. بنابراین، آلبرت دواندر در سال ۱۹۲۷ با هدف کاهش فشار بر پدال ترمز توسط موتور، بوستر ترمز را اختراع کرد.

اختراع دواندر علاوه بر حفظ سلامت سیستم ترمز خودرو، سبب فشار قوی تر اما در عین حال بدون آسیب رساندن به سیستم ترمز می‌شد و فاصله خود را به خوبی با این سیستم حفظ می‌کرد. البته نصب این بوسترها در زمان های اولیه اختراع آن بر روی تمامی ترمزها امکان پذیر نبود چرا که تمامی آنها توسط ترمز های دیسکی پشتیبانی نمی‌شدند، اما با به کار گیری ترمز های دیسکی در خودرو های امروزی، سبب شد تا وجود بوستر ترمز از اهمیت زیادی برخوردار شود.

وظیفه بوستر ترمز

وظیفه بوستر ترمز

در ابتدا با اصلی ترین سوال رو به رو می‌شویم؛ “بوستر ترمز چکار می‌کند؟” مهم ترین و اصلی ترین وظیفه یک بوستر ترمز، نرم کردن پدال ترمز در سیستم خودرو های سواری می‌باشد. علاوه بر نرم کردن پدال ترمز، این قطعه نیروی وارد شده از طرف پدال ترمز به روغن ترمز را چند برابر کرده و سبب می‌شود تا به نیروی زیادی برای ترمز گیری نیاز نباشد.

در صورت نبود بوستر ترمز، راننده باید نیرویی دو الی چهار برابر نیرو برای ترمز گیری را به پدال وارد کند، در نتیجه، فشارهای شدید وارد شده به پدال، ریسک آسیب زدن به سیستم ترمز را نیز بالا می‌برد.
بدین ترتیب، بوستر ترمز در خودروها از اهمیت بالایی به خصوص در هنگام رانندگی در سطح شهرهای بزرگ برخوردار می‌باشد، و با توجه به ترافیک های متعدد شهری، رانندگان نیاز به ترمزگیری های پی در پی پیدا می‌کنند.
وجود بوستر ترمز به سهولت و لذت رانندگی کمک بیشتری کرده و سبب خستگی کمتر در فرد راننده هنگام ترمز گیری های پیوسته می‌کند.

نحوه عملکرد بوستر ترمز

نحوه کار بوستر ترمز

بوستر ترمز برای اینکه بتواند به درستی کار کند، نیاز به یک منبع خلا دارد که در خودروهای بنزینی، این خلا به خوبی توسط موتور ایجاد می‌شود. برای ایجاد خلا نسبی می‌توان لوله ای را به محل درستی از موتور وصل نمود و هوا را به بیرون از محفظه منتقل کرد، اما از آنجایی که موتور های دیزلی توانایی ایجاد خلا مناسبی را ندارند، باید از پمپ خلا مجزا بهره بگیرند.

در اتومبیل هایی که بوستر خلا دارند، پدال ترمز میله ای که از بین بوستر به سیلندر اصلی وصل می‌شود را تحت فشار قرار داده و موتور خلا نسبی را در هر دو طرف دیافراگم ایجاد می‌کند. هنگامی که فرد راننده پدال را فشار می‌دهد، میله سوپاپی را باز کرده و سبب انتقال هوای بیرون به پشت دیافراگم می‌شود، در حالی که خلا در طرف دیگر دیافراگم باقی می‌ماند.

به همین ترتیب، فشاری که به یک سمت دیافراگم وارد می‌شود بیشتر شده و به فشرده شدن پیستون در سیلندر اصلی کمک می‌کند. زمانی که پدال رها می‌شود، ارتباطی که میان هوای بیرون با پشت دیافراگم وجود دارد نیز قطع شده و دو طرف دیافراگم به هم مرتبط می‌شود. در نتیجه، خلا در هر دو طرف دیافراگم ایجاد شده و تمامی شرایط به حالت اولیه خود باز می‌گردند.

انواع بوستر ترمز

انواع بوستر ترمز

بوستر ترمز براساس نحوه عملکرد و همچنین تعداد بوسترها به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند؛ در ادامه به بررسی “انواع بوستر ترمز” می‌پردازیم:

دسته بندی بوستر ترمز بر اساس تعداد بوسترها:

  • بوستر تک
  • بوستر دوبل

تقسیم بندی بوستر ها بر اساس نحوه عملکرد:

بوستر ترمز مستقیم

در نوع مستقیم، بوستر میان پدال و پمپ قرار گرفته و توسط سوپاپی یک طرفه با دریچه ورودی سیلندر خلا ارتباط برقرار می‌کند. برقراری ارتباط با بخش دیگر سیلندر توسط دهانه سیلندر در زمانی که ترمز اعمال نشده باشد، انجام می‌شود.
در حین اعمال ترمز، اهرم جلو بر از درون مجموعه سوپاپ شروع به حرکت به سمت جلو می‌کند؛ این روند زمانی اتفاق می‌افتد که درون دهانه خلا در ابتدا بسته شده و سپس راه ورود برای هوای بیرون را باز می‌کند، از این طریق، هوا به سمت پشتی سیلندر خلا وارد شده و اختلاف فشار را در دو سمت دیافراگم به وجود آورده و سبب به جلو رانده شدن دیافگرام به همراه اهرم جلوی سیلندر اصلی می‌شود که به نوبه خود پیستون سیلندر اصلی را در طول سیلندر به حرکت درآورده و روغن ترمز را برای به کار انداختن ترمز ها به خارج عبور می‌دهد.

در این حالت، اگر پدال در موقعیت ثابتی نگه داشته شود، دیافراگم به جلو رفتن خود ادامه داده و کنار خارجی را تحت فشار قرار می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود تا قسمت مرکزی صفحه به سمت خارج پیشرفت کرده، و در نتیجه تمامی این مراحل سبب بسته شدن راه ورودی اتمسفر شود. در این زمان است که حرکت دیافراگم متوقف شده و بوستر نیز به حالت تعادل در می‌آید.

بوستر ترمز غیر مستقیم

در بوستر ترمز غیر مستقیم نیروی پای راننده ابتدا به پمپ و سپس جهت افزایش نیرو به بوستر وارد می‌شود. بوستر پیکان از جمله بوستر های غیر مستقیم می‌باشد. حالت های مختلفی در بوستر های غیر مستقیم ایجاد می شود که اکنون دو مورد از این حالت ها را بررسی می‌کنیم:

حالت غیر فعال بودن سیستم ترمز

زمانی که پدال ترمز موتور خودرو در حین روشن بودن آن آزاد باشد، نیروی فنر آزاد شده پیستون و دیافراگم بوستر را به درپوش می‌فشارد، خلا موتور هوای بوستر را توسط سوپاپ یک طرفه جذب می‌کند که در این زمان مناطق L ,M , O  دچار خلا می‌شوند چرا که پیستون، سوپاپ هوا، و دیافراگم هوا در پایین، و سوپاپ هوا از طریق فنر بسته بوده و مانع عبور هوا از بیرون می‌شود؛ در نتیجه خلا موتور می‌تواند از بخش جلوی پیستون به پشت آن نفوذ کند.

حالت نیمه ترمز

در صورتی که فشار کمی به پدال ترمز وارد شود، فشار کمی در سیلندر اصلی تولید شده، روغن سیلندر اصلی وارد مدار روغن سیلندر بوستر شده و سیلندر ترمز بوستر را از همین مدار و با همین فشار را رها می‌کند و وارد لوله های ترمز و سیلندر چرخ ها می‌شود.
در ادامه، نیروی کمی در لنت ها تولید می‌گردد که همین نیروی کم سوپاپ هیدرولیک را بالا برده و آن را به دیافراگم هوا می‌فشارد، در این مرحله، خلا هنوز در دو سوی دیافراگم هوا وجود دارد ولی ارتباط به طور موقت قطع می‌شود.

اختلالات بوستر ترمز

اختلالات و مشکلات بوستر ترمز

بوستر ترمز نوعی نیروی کمکی برای ترمز گیری فرد راننده محسوب می‌شود و ارتباط مستقیمی با شخصی که در حال راندن خودرو است برقرار می‌کند. در برخی مواقع شاهد بروز برخی مشکلات می‌شویم که نشان از خرابی این قطعه می‌باشد؛ مواردی از این نشانه ها عبارتند از:

  • عملکرد ضعیف ترمز
  • سفتی پدال ترمز

این موارد از علائم خرابی و وجود هر گونه اختلال در کارکرد اصلی بوستر ترمز است؛ اما علت به وجود آمدن این مشکلات می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

  • نشت هوا از طریق شیلنگ خلا
  • سوراخ شدن دیافگرام داخلی
  • نشت هوا از پِرس دور

در صورت مشاهده هر یک از علائم و نشانه های ذکر شده، لازم است تا به مرکز تعمیراتی متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا ایراد خودرو شما در اسرع وقت بررسی و رفع شود.

خرید بوستر ترمز

بوستر ترمز از لوازم یدکی مصرفی در اتومبیل است که وجود آن برای سهولت در رانندگی و همچنین ایمنی بیشتر سرنشینان ضروری است. در مواقعی که این قطعه دچار اختلال می‌شود، تعمیر یا در نهایت تعویض آن برای فرد ضروری است.

خرید این محصول از دیگر مواردی است که باید به دقت بررسی شود؛ دلیل این امر وجود قطعات مشابه با کیفیت های پایین و در برخی مواقع حتی تقلبی است که خریداران را متحمل خسارات مالی می‌کند. در این حالت، نیاز است تا با شناسایی مراکز و فروشگاه های معتبر اقدام به تهیه محصول خود نمایید. اما سوال اینجاست که چگونه به این مراکز دسترسی پیدا کنیم؟

ما به شما فروشگاه لوازم یدکی یدک یار را معرفی می‌کنیم! برای خرید بوستر ترمز می‌توانید با مجموعه یدک یار ارتباط برقرار کرده و با توجه به بودجه، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.
علاوه بر بوستر ترمز، این مجموعه تمامی قطعات خودرو را با ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی آنها به فروش می‌رساند. شما همچنین می‌توانید با دریافت مشاوره رایگان در زمینه قطعات یدکی، اطلاعات لازم جهت تهیه محصول خود را داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.