ميل لنگ

میل لنگ معمولاً به وسیله یاتاقان روی بلوک سیلندر سوار می‌شود و قطعه‌ای بنام «بغل یاتاقانی» خلاصی یا لقی طولی میل لنگ را تنظیم می‌کند. خلاصی میل لنگ در یاتاقان کمتر یک دهم میلی‌متر است. میل لنگ دارای لنگ‌ها یا نقاط اتصال ثابت و متحرک می‌باشد، لنگ‌های ثابت به وسیله یاتاقان‌های ثابت روی بلوک سیلندر بسته می‌شوند و فقط حرکت چرخشی دارند و به همین جهت به این نام خوانده می‌شوند.

ميل لنگ

ميل لينگ قطعه‌ای در موتورها است که حرکت خطی پیستون‌ها را تبدیل به حرکت دورانی می‌کند.

میل لنگ معمولاً به وسیله یاتاقان روی بلوک سیلندر سوار می‌شود و قطعه‌ای بنام «بغل یاتاقانی» خلاصی یا لقی طولی میل لنگ را تنظیم می‌کند. خلاصی میل لنگ در یاتاقان کمتر یک دهم میلی‌متر است. میل لنگ دارای لنگ‌ها یا نقاط اتصال ثابت و متحرک می‌باشد، لنگ‌های ثابت به وسیله یاتاقان‌های ثابت روی بلوک سیلندر بسته می‌شوند و فقط حرکت چرخشی دارند و به همین جهت به این نام خوانده می‌شوند. لنگ‌های متحرک که علاوه بر حرکت چرخشی حرکت دورانی نیز دارند به وسیله یاتاقان متحرک به شاتون وصل می‌شوند. شاتون نیز از طریق گژن پین به پیستون متصل می‌گردد و به این طریق حرکت رفت و برگشت پیستون که کورس پیستون نامیده می‌شود به حرکت دورانی تبدیل می‌شود.

بر روی لنگ‌های ثابت میل لنگ سوراخهایی وجود دارد که به لنگهای متحرک راه دارند، روغن موتور از طریق این سوراخها یاتاقانهای متحرک را روغن کاری می‌کند. معمولاً در قسمت جلویی میل لنگ دنده‌ای وجود دارد که به وسیله زنجیر، تسمه یا دنده میل بادامک یا میل سوپاپ را می‌چرخاند. نیروی چرخش دینام «آلترناتور»، پمپ هیدرولیک فرمان، کمپرسور کولر و واتر پمپ نیز از طریق چرخش میل لنگ و به وسیله تسمه‌ها و پولی‌ها تأمین می‌شود. چرخ لنگر یا فلایویل در قسمت انتهایی میل لنگ بسته می‌شود که دیسک و کاور کلاچ روی آن بسته می‌شوند و نیرو را به گیر بکس و سپس به چرخها انتقال می‌دهند. برای درک بهتر مکانیزم عملکرد میل لنگ می‌توان آنرا به رکاب‌های دوچرخه تشبیه کرد.قطعه‎ای است که حرکت خطی پیستون‎ها در داخل سیلندر خودرو را به حرکت دورانی تبدیل می‎کند. اغلب میل‎لنگ‎ها از جنس فولاد با کربن متوسط یا آلیاژ فولاد در ترکیب با فلزات کروم و نیکل و به روش فورج ساخته می‌شود. در ساخت این قطعه، از فلز وانادیوم که در برابر هوا به سرعت خنک می‎شود، استفاده می‎گردد.
البته در موتور خودروهای ارزان‎تر (مثل فورد فوکوس دیزلی)، در جهت کاهش هزینه، از فولاد ارزان‎تر در ساخت این قطعه استفاده می‎شود. همچنین قطعه‎ای به نام یاتاقان نیز باعث سهولت حرکت شاتون حول محور میل‎لنگ می‎شود. قطعه‎ دیگری به نام فلایویل  به انتهای میل‎لنگ متصل می‎گردد و ارتعاشات آن‎را خنثی کرده و انرژی جنبشی را ذخیره می‎کند. در سر دیگر میل‎لنگ، چرخ‎دنده‌ای متصل است که معمولاً میل بادامک را به حرکت در می‌آورد. در جلوی این چرخ دنده، یک پولی  قرار دارد که برای به حرکت در آوردن دینام، کمپرسور کولر، پمپ هیدرولیک و واترپمپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تصویر فلایویل با رنگ مشکی و میل‎لنگ با رنگ قرمز مشخص شده‎است.

تعداد لنگ‌ها در موتورهای خطی برابر با تعداد سیلندرها و در موتورهای خورجینی نصف تعداد سیلندرها است. وزنه‌های تعادل به منظور ایجاد تعادل در برابر نیروهای پیستون و شاتون و نیز باعث روان‎تر کار کردن موتور و بالاتر رفتن دور موتور می‎شود. موتورهای هشت سیلندر از آن جهت به شکل خورجینی ساخته می‎شوند که طول محور میل‎لنگ در آن‎ها کوتاه‎تر بوده و احتمال تاب برداشتن آن در اثر گرمای موتور، کم‎تر می‎شود.

در انتها به شما توصیه می‎کند جهت طولانی‎تر شدن عمر موتور خودرو، اجازه ندهید درجه حرارت مایع خنک کننده بیش از حد بالا رود و در صورت جوش آوردن خودرو، به هیچ‎وجه موتور را خاموش نکرده و با ریختن آب بر روی رادیاتور (دقت کنید آب روی موتور و منیفولد نریزد)، درجه حرارت را کاهش داده و بعد با احتیاط درب رادیاتور را باز کره و آب داخل آن را چک کنید. فراموش نکنید در برخی اتومبیل‎ها (مثل پژو ۴۰۵)، بعد از اضافه کردن مایع خنک کننده، حتماً باید عمل هواگیری انجام گردد. به یاد داشته باشید که متخصص‎ترین مکانیک و مشاور برای نگهداری بهتر از هر اتومبیل، دفترچه راهنمای آن است. امیدواریم با ارائه مقالات فنی، همواره بتوانیم شما را بیش از پیش با اجزای مختلف خودرو آشنا کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.