اورینگ

اورینگ دارای دو پارامتر شکل و متریال (جنس) می باشد که به کمک این دو پارامتر می توان تشخیص داد که اورینگ چه کاربردی دارد. اورینگها شرایط متفاوتی از فشار و دما و تلرانس را آب بندی می کنند. به طور معمول در جنس اورینگ از الاستومرها (Elastomers) استفاده می گردد.

اورینگ

اورینگ دارای دو پارامتر شکل و متریال (جنس) می باشد که به کمک این دو پارامتر می توان تشخیص داد که اورینگ چه کاربردی دارد. اورینگها شرایط متفاوتی از فشار و دما و تلرانس را آب بندی می کنند.  به طور معمول در جنس اورینگ از الاستومرها (Elastomers)  استفاده می گردد.الاستومر ها دارای حالت ارتجاعی هستند.البته مواد دیگری غیر از الاستومر در ساخت استفاده می گردد مانند تفلون و غیره .فوائد اورینگ اورینگها رنج وسیعی از فشار و دما و تلرانس را آب بندی می کنند. اورینگها معمولا دارای ابعاد کوچک و از لحاظ وزنی سبک هستند. در بسیاری از موارد اورینگها مجدد قابل استفاده می باشد. اورینگها تاثیر با ارزشی در قیمت و ارزش ماشین دارد. به عنوان یک آب بند دو جهته اورینگها در بسیاری از دستگاه های Static & dynamic کاربرد دارد. مواد اورینگها به گونه ای است که دارای بیشترین کشش و یا فشردگی را دارد . بنابراین جهت نصب بسیار آسان و نیاز به تجهیزات خاصی نمی باشد.

اورینگ ها معمولا دارای ابعاد کوچک از قطر ۴ میلیمتروضخامت ۱ میلی متر تا قطر ۱۵۰۰ میلی متر و ضخامت ۲۰ میلی متر و از لحاظ وزنی نسبتا سبک هستند.
در بعضی موارد اورینگ ها مجدد قابل استفاده خواهند بود
اورینگها تاثیر زیادی در بها وقیمت و ارزش تجهیزات و ماشین آلات دارد.
به عنوان یک آب بند دو طرفه اورینگها در بسیاری از دستگاه های Static & dynamic کاربرد دارد.
مواد اورینگها به گونه ای است که دارای بیشترین کشش و تراکم مولکولی و یا فشردگی بالا ومقاومت پارگی را دارد . بنابراین جهت نصب بسیار آسان و نیاز به تجهیزات خاصی نیست.

در واقع جنس اورینگ از الاستومر ها (Elastomers) استفاده می گردد.الاستومر ها دارای حالت ارتجاعی و ا لاستیکه بالایی هستند.البته مواد دیگری غیر از الاستومر در ساخت استفاده می گردد مانند تفلون پلی اورتان و غیره نیز می باشند نکات مهم و کلیدی در در الاستومرها، در ساخت سختی آنها است. بالاترین سختی ها Shore A 90 می باشد.در بعضی موارد اورینگ ها مجدد قابل استفاده خواهند بود اورینگها تاثیر زیادی در بها وقیمت و ارزش تجهیزات و ماشین آلات دارد. به عنوان یک آب بند دو طرفه اورینگها در بسیاری از دستگاه های Static & dynamic کاربرد دارد. مواد اورینگها به گونه ای است که دارای بیشترین کشش و تراکم مولکولی و یا فشردگی بالا ومقاومت پارگی را دارد . بنابراین جهت نصب بسیار آسان و نیاز به تجهیزات خاصی نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.