دسته موتور

دسته موتور یکی از قطعات موتور است.وظیفه دسته موتور این است که وزن موتور را تحمل کند دسته موتور انواع گوناگونی دارد. دسته موتور پلاستیکی یک نوع از آن است که بسیار ساختار ساده ایی دارد و نیاز به نگهداری ندارد و بسیار هم ارزان قیمت است دیگر نوع ان دسته موتور هیدرولیکی میباشد در خودرو هایی که با پیشرانه عرضی هستند وجود دارد و خرابی این دسته موتور ممکن هزینه های سنگینی را داشته باشد در خودروهای پژو و سیتروئن اگر دسته موتور هیدرولیکی خراب شود ممکن است در بدترین حالت کج شدن موتور را به همراه داشته باشد که درنتیجه امکان پاره شدن تسمه تایم نیز وجود دارد وهزینه بالایی خواهد داشت .

دسته موتور

دسته موتور یکی از قطعات موتور است.وظیفه دسته موتور این است که وزن موتور را تحمل کند دسته موتور انواع گوناگونی دارد.  دسته موتور پلاستیکی یک نوع از آن است که بسیار ساختار ساده ایی دارد و نیاز به نگهداری ندارد و بسیار هم ارزان قیمت است دیگر نوع ان دسته موتور هیدرولیکی میباشد در خودرو هایی که با  پیشرانه عرضی هستند وجود دارد و خرابی این دسته موتور ممکن هزینه های سنگینی را داشته باشد در خودروهای  پژو و سیتروئن اگر دسته موتور هیدرولیکی خراب شود ممکن است در بدترین حالت کج شدن موتور را به همراه داشته باشد که درنتیجه امکان پاره شدن تسمه تایم نیز وجود دارد وهزینه بالایی خواهد داشت .

علل خرابی دسته موتور

همان‌طور که گفته شد، دسته موتور‌ها برای تحمل تکان‌ها‌ و ضربات ناشی از وزن و کارکرد موتور طراحی و ساخته می‌شوند. حال اگر این تکان‌ها بیش از حد معینی باشد و یا فشار‌های وارده به آنها زیاد شود، مثل هر قطعه لاستیکی دیگری ممکن است تا دچار خستگی شده و در برابر تنش‌های وارده، توان تحمل را از دست بدهند و دچار پارگی شوند.
اما باید بدانیم که خرابی این قطعات نیز بسته به اینکه اتومبیل از چه کلاس خودرویی است و چه ویژگی‌های حرکتی دارد، متفاوت خواهد بود.
برای مثال در یک خودرو سواری، خرابی این قطعات می‌تواند ناشی از تیک‌آف‌های شدید باشد، اما در یک خودرو شاسی بلند آفرودی، خرابی دسته موتور‌ها می‌تواند ناشی از بازی کردن زیاد و پیچش‌های شدید شاسی در عبور از پستی و بلندی‌ها باشد.
اما به طور کلی کار‌هایی مثل گذر از ناهمواری‌هایی که موجب پیچیدن شاسی می‌شود، تیک‌آف‌ها و شتاب‌گیری‌های ناگهانی که لگد موتور را در پی دارند و به دنبال آن معکوس کشیدن‌های شدید که باز هم در آن پیشرانه دارای بازی و تکان‌های شدید می‌شود، عبور از دست‌انداز‌های بزرگ با سرعت بالا که باعث تکان خوردن موتور خواهد شد، لرزش‌های پیشرانه ناشی از تنظیم نبودن آن، مشکل در شاسی خودرو که باعث شود تا دسته موتور و دسته گیربکس به خوبی در محل خود قرار نگیرند، جنس نامرغوب دسته‌ها، مشکل در سیستم کلاچ که باعث ایجاد لرزش در موتور و اتاق خودرو شود، لرزش اتاق ناشی از خرابی مجموعه جلوبندی یا سیستم تعلیق که باعث وارد‌شدن ضربه‌های مسیر راه به شاسی اتومبیل شود و… از جمله مهم‌ترین موارد خرابی دسته موتور و دسته گیربکس است.
ضمن اینکه در خودرو‌های محور محرک عقب، خرابی قطعاتی مثل گاردان و چهار‌شاخ آن، به خاطر ایجاد لرزش در گیربکس و موتور نیز می‌تواند منجر به خرابی این پایه نگه‌دارنده شود

نشانه خرابی دسته موتور

از آنجا که پیشرانه و جعبه دنده کاملا به هم متصل هستند، خرابی دسته‌های نگه‌دارنده‌های آنها می‌تواند بر کارکرد هر دو قسمت اثر منفی بگذارد. خرابی دسته موتور‌ها جدا از اثراتی که در حین کارکرد پیشرانه دارند، با چشم نیز قابل تشخیص هستند.

دسته موتور‌های لاستیکی اگر پاره شوند، به راحتی می‌توان خط برش را در قسمت لاستیکی آنها دید و از طرفی در خودرو‌های دیفرانسیل عقب نیز می‌توان با کمی بازی دادن به گیربکس و موتور، خرابی دسته موتور و دسته گیربکس را آزمایش کرد. دسته موتور‌های لاستیکی با پاره شدن از قسمت محل پیچ شدن خود، جدا می‌شوند و دسته موتور‌های هیدرولیکی نیز در صورت معیوب شدن، دچار نشتی روغن خواهند شد و چون معمولا در بالای موتور قرار دارند، به راحتی قابل معاینه کردن هستند. ‌اما آشکار‌ترین و واضح‌ترین عیبی که در صورت پارگی دسته موتور یا دسته گیربکس در خودرو بروز می‌کند، لرزش‌های‌ حین کار است که به کل اتاق منتقل می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.