شمع رانا و رانا پلاس

قیمت شمع رانا و رانا پلاس در انواع برند برای خرید از یدک یار

"شمع رانا" قطعه ایی است که به عنوان شروع کننده احتراق در موتور خودرو شناخته می شود. شمع خودرو (Spark Plug) عمل جرقه زنی در موتور خودرو را انجام میدهد و این عمل جرقه زنی به ولتاژ بالایی نیاز دارد که توسط باتری خودرو تامین می شود. شمع رانا از اصلی ترین قسمت های موتور این خودرو است و موجب روشن شدن و به حرکت در آمدن خودرو می شود. شمع رانا عمل جرقه زنی را مانند فندک درون سیلندر ها انجام می دهد. خوب کار نکردن شمع رانا باعث احتراق ناقص درون موتور و آسیب به قسمت های دیگر خودرو نیز می شود. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم چطور شمع رانا را خریداری کنید.

اگر تمایل دارید تا راجب خودروی رانا بیشتر بدانید، میتوانید مقاله بررسی مشخصات رانا را در وبلاگ یدک یار بررسی کنید.

علائم خرابی شمع رانا

علائم زیر را اگر مشاهده کردید به فکر تعویض شمع رانا باشید.

  •  شایع ترین احتمال شتاب آهسته ی خودروی شما، شمع خودرو رانا می باشد.
  •  اگر شمع رانا به خوبی عمل کند باعث کاهش مصرف سوخت می شود. بنابراین افزایش مصرف سوخت یکی از علائم مشکل در شمع خودرو می باشد.
  •  خاموش شدن موتور خودروی شما یکی از علائم خرابی شمع خودرو است. ( این موضوع با روشن شدن چراغ چک همراه است، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دلیل روشن شدن چراغ چک و خاموش شدن ماشین را در وبلاگ یدک یار مطالعه کنید.)
  •  اگر در هنگام شتاب گیری خودروی شما متوجه شوید که ابتدا ناگهانی شتاب می گیرد اما سپس کند می شود.
  •  خوب کار نکردن شمع خودرو، باعث می شود که در دور آرام صدای خش خشی از موتور شنیده شود.
  •  خودروی شما به آسانی روشن نمی شود.

معمولا پس از پیمودن 50 هزار کیلومتر شمع خودرو را باید تعویض نمود البته که فقط مسافت ملاک تعویض نمی باشد شما پس از مشاهده ی علائم بالا هرچه سریع تر به مکانیک مورد اعتمادتان مراجعه کنید. 

اگر تمایل دارید تا راجب شمع خودرو بیشتر اطلاعات داشته باشید، مقاله شمع ماشین چیست را در وبلاگ یدک یار مطالعه کنید.

خرید شمع رانا

شمع خودرو قطعه ایی مهم در سیستم موتور خودرو می باشد و به همین دلیل باید در "خرید شمع رانا" دقت داشته باشید که از چه برندی و با چه کیفیتی خریداری می کنید. البته برای خرید شمع رانا توجه داشته باشید که در تیپ های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند رانا پلاس که دارای موتور TU5 هستند شمع متفاوتی با رانای معمولی دارند در این مدل شمع های پایه بلند مناسب هستند. نکته ی دیگری که می خواهیم شما در خرید شمع رانا دقت کنید این است که شما میتوانید از شمع معمولی یا شمع سوزنی استفاده کنید. عمر شمع معمولی 35 هزار کیلومتر است اما عمر شمع های سوزنی 40 تا 100 هزار کیلومتر عمر می کند. شمع های سوزنی قوی تر جرقه میزنند تا شمع های معمولی و هرچقدر جرقه قوی تر باشد بنزین بهتر می سوزد و خام سوزی نیز نخواهیم داشت.

برای خرید شمع رانا حتما از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا خیالتان از بابت کیفیت قطعه راحت باشد. شرکت یدک یار فروش شمع خودرو را با ضمانت اصالت انجام میدهد تا خیال شما را از اورجینال بودن قطعه راحت کند.

قیمت شمع رانا

"قیمت شمع رانا" در برند های ایرانی و خارجی متفاوت است و طبیعتا قیمت شمع رانا سوزنی با معمولی نیز متفاوت است و شمع سوزنی بدلیل کارکرد بهتر گران تر است. در این صفحه تمام قیمت شمع رانا در برند های مختلف را می توانید مشاهده کنید حتما سعی کنید شمع ورنای اورجینال را تهییه کنید. دقت داشته باشید که قیمت شمع رانا به صورت تکی در این سایت قرار گرفته است.

چنانچه قصد خرید سایر قطعات رانا را دارید، میتوانید به صفحه قیمت لوازم یدکی رانا در فروشگاه یدک یار مراجعه کنید.

مزایای خرید از یدک یار

همه ی ما بدنبال جایی هستیم که قابل اعتماد باشد و در سریع ترین زمان ممکن محصول را بدستمان برساند. شرکت یدک یار برای جلب اعتماد شما تمامی محصولات خود را تضمین اصالت کرده است یعنی اگر در محصول خود مشکلی را یافتید می توانید با مشاوران یدک یار در میان بزارید و آن را تعویض یا مرجوع نمایید. مشاورین یدک یار در همه حال و به صورت رایگان آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند شما می توانید تمام دغدغه و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید. محصول خریداری شده ی شما در سریع ترین زمان ممکن بدستتان می رسد بستگی دارد از کجای ایران سفارش داده باشید در تهران 1 تا 3 ساعت و در سایر استان ها 24 تا 48 ساعت زمان کافی است تا محصولتان بدست شما برسد.

نمایش بیشتر

نظر خود را درباره شمع رانا و رانا پلاس با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما
کد پیامک شده را وارد نمایید
ثبت و تایید
مشاوره رایگان و سفارش تلفنی