سنسور اکسیژن تیبا 1 و تیبا 2

قیمت سنسور اکسیژن تیبا 1 و تیبا 2 با برند معتبر در یدک یار

"سنسور اکسیژن تیبا" یک سنسور الکتریکی است که نسبت سوخت به هوای داخل موتور را اندازه گیری می‌کند. وظیفه سنسور اکسیژن (Oxygen Sensor) اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در گازهای خروجی و ارسال این اطلاعات به کامپیوتر خودرو (ECU) است که معمولا در درگاه اگزوز خودرو قرار دارند. با استفاده از این اطلاعات، کامپیوتر خودرو مقدار سوخت تزریق شده به موتور را تنظیم می‌کند تا فرآیند احتراق بهینه شود. این موضوع باعث بهینه شدن مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌ها و افزایش عمر موتور می‌شود.  "فروش سنسور اکسیژن تیبا" را اکثر فروشگاه‌ها انجام می‌دهد، اما شما باید از مطمئن‌ترین آن‌ها خرید کنید تا خرید خوبی را تجربه نمایید.

اگر تمایل دارید تا راجب سنسور اکسیژن بیشتر بدانید، میتوانید مقاله سنسور اکسیژن چیست را در وبلاگ یدک یار بررسی کنید.

بررسی انواع سنسور اکسیژن تیبا

نکته مهمی درباره تیبا وجود دارد که سنسور اکسیژن تیبا 1 و تیبا 2 هیچ تفاوتی ندارند و می‌توانید هر سنسور اکسیژنی را برای این دو خودرو استفاده کنید. تیبا دارای دو سنسور اکسیژن است که معمولا قبل و بعد از کاتالیزور قرار دارند. اگر بعد از خرابی سنسور اکسیژن اقدام به خرید سنسور اکسیژن خودرو نکنید در دراز مدت باعث کاهش عمر موتور، خرابی سایر قطعات و افزایش تولید آلاینده ها در خودرو می‌شود که بسیار خطرناک است.

اگر سنسور اکسیژن از کار بیفتد، ECU نمی‌تواند مقدار سوخت تزریق شده به موتور را به درستی تنظیم کند. این امر باعث افزایش مصرف سوخت، افزایش انتشار آلاینده‌ها و کاهش عملکرد موتور می‌شود. همچنین می‌تواند باعث روشن شدن چراغ چک موتور شود که در این صورت باید خودرو را چک کرد. اگر علائمی مانند ریپ زدن هنگام سربالایی، شنیدن بوی بد از اگزوز خودرو و روشن شدن چراغ‌های کنترلی را مشاهده کردید، مهم است که سنسور اکسیژن تیبا خود را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. یکی دیگر از نشانه های خرابی سنسور اکسیژن روشن شدن چراغ چک به علت کارکرد نامناسب موتور است، اما همواره ما در یدک یار به شما پیشنهاد میدیم که برای اطلاعات بیشتر مقاله روشن شدن چراغ چک گاهی اوقات را مطالعه کنید.

اگر تمایل دارید تا راجب خودروی تیبا بیشتر بدانید، میتوانید مقاله مشخصات تیبا را در وبلاگ یدک یار بررسی کنید.

خرید سنسور اکسیژن تیبا

"خرید سنسور اکسیژن تیبا" کار سختی نیست و فقط باید چند نکته که همیشه در زمان خرید هر محصولی رعایت می‌کنید را نیز در اینجا هم رعایت کنید. اولین مورد برند سنسور اکسیژن است، شما همیشه باید بهترین را انتخاب کنید تا خودرویتان که سرمایه شما نیز محسوب می‌شود، از نظر فنی سالم بماند. معمولا مارک‌هایی مانند سایپا یدک، ان تی کی، عظام، زیمنس و بوش سنسورهای اکسیژن با کیفیتی را تولید می‌کنند و دیگر برندها ممکن است سنسورهای سازگار با خودروی شما نداشته باشند و یا تقلبی باشند.

نکته بسیار مهمی که در خرید سنسور اکسیژن تیبا باید در نظر داشت خرابی سنسورهای بالا و پایین با یکدیگر است. سنسور اکسیژن  پایین، بین مبدل کاتالیزوری و درگاه اگزوز قرار دارد. سنسور پایین وظیفه اندازه گیری راندمان مبدل کاتالیزوری را بر عهده دارد. اما سنسور بالایی که بین منیفولد اگزوز و مبدل کاتالیزوری قرار دارد که نسبت به سنسور پایین موقعیت مکانی پیشرفته‌تری دارد.

طول عمر سنسورهای تیبا معمولا بین 120000 تا 160000 کیلومتر است. سنسور اکسیژن تیبا جزء مهمی در خودرو است که برای کنترل فرآیند احتراق و کاهش انتشار آلاینده ها ضروری می‌باشد. مشاورین یدک یار پیشنهاد میککند که از یک فروشگاه معتبر خرید لوازم یدکی تیبا را انجام دهید تا خیالتان از کیفیت کالا و پلمپ بودن بسته بندی راحت باشد.

بررسی قیمت سنسور اکسیژن تیبا در مدل‌های مختلف

از طریق صفحه خرید سنسور اکسیژن تیبا می توانید "قیمت سنسور اکسیژن تیبا" و سایر اجزای این خودرو را مشاهده کنید. قیمت سنسور اکسیژن تیبا در بازار با توجه به تعداد فروشنگان متفاوت است و بر اساس برند، کیفیت و فروشگاه متفاوت خواهد بود. عوامل جانبی دیگری که می‌تواند بر قیمت سنسور اکسیژن تیبا تاثیر گذار باشد، شامل محل قرارگیری سنسور و نوع سنسور هستند که باید آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.
همانطور که گفته شد سنسور اکسیژن تیبا 1 و 2 با یکدیگر تفاوتی ندارند، لذا این موضوع بر روی قیمت سنسور اکسیژن تیبا تاثیری نخواد داشت.

سایت یدک یار منبع معتبری است که شما می‌توانید برای استعلام قیمت لوازم یدکی مورد نیازتان به صورت روزانه به آن سر بزنید و خریدتان را انجام دهید. همچنین می‌توانید قیمت سنسور اکسیژن تیبا را در یدک یار مشاهده کرده و قطعه خود را خریداری کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل در مورد سنسور اکسیژن تیبا می‌توانید با کارشناسان یدک یار تماس گرفته و مشکلات خود را برطرف نمایید.

مزایای خرید سنسور اکسیژن تیبا از یدک یار

اگر قصد خرید سنسور اکسیژن تیبا و یا لوازم یدکی این خودرو را دارید، یدک یار به عنوان یک مرجع معتبر در زمینه لوازم یدکی، مجموعه‌ای گسترده از سنسورهای اکسیژن را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از بین انواع مختلف سنسورهای اکسیژن، محصولی که با نیازتان مطابقت دارد را انتخاب کنید. همچنین یدک یار با ارائه محصولات اصل و با کیفیت، اطمینان حاصل می‌کند که شما از خرید سنسور اکسیژن تیبا با کیفیت و قابل اعتماد برای خودروی تیبا برخوردار می‌شوید. مشاوران مجموعه یدک یار با تجربه و دانش فنی قوی، به شما کمک می‌کنند تا بهترین سنسور اکسیژن را برای خودروی خود را انتخاب کنید.

نمایش بیشتر

نظر خود را درباره سنسور اکسیژن تیبا 1 و تیبا 2 با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما
کد پیامک شده را وارد نمایید
ثبت و تایید
مشاوره رایگان و سفارش تلفنی