خرید روغن موتور ریو

"روغن موتور ریو" یکی از محصولات مصرفی این خودرو است که نقش بسزایی در موتور خودرو دارد.روغن موتور ریو وظایف زیادی دارد اما مهم ترین وظیفه ی آن  روانکاوی و کاهش سایش در بین اجزای موتور در هنگام کارکردن آن ها است.

روغن موتور (engine oil) شامل ضد جوش، ضد زنگ و ضد اکسید است که از زنگ زدن و یخ زدن اجزای موتور جلوگیری می کند. یکی دیگر از وظایف روغن موتور ریو، تمیز کردن تمام کثیفی ها و رسوبات ناشی از احتراق سوخت اجزای موتور است همچنین این احتراق، دمای موتور خودرو را بسیار بالا می برد و روغن موتور بطور چشمگیری این دما را کاهش می دهد. بنابراین نبود روغن موتور ریو، عملکرد موتور این خودرو را بسیار کاهش می دهد و پس از مدتی نیز به اجزای موتور آسیب جدی وارد می کند. شرکت یدک یار با سابقه ای چندین ساله در فروش لوازم یدکی ریو، این صفحه را به صورت اختصاصی درباره فروش روغن موتور ریو نوشته است اگر قصد خرید آن را دارید با ما همراه باشید.

اگر تمایل دارید تا راجب روغن موتور بیشتر بدانید مقاله روغن موتور چیست را در وبلاگ یدک یار مطالعه کنید.

تعویض روغن موتور ریو

تعویض روغن موتور ریو، به نحوه ی رانندگی، نحوه ی نگهداری خودرو و نوع روغن موتوری که شما استفاده می کنید بستگی دارد اما معمولا هر 5000 کیلومتر نسبت به تعویض آن اقدام کنید. زمانی که هنگام روشن کردن خودرو صدای تیک تیک شنیدید، شتاب خودروی شما کاهش یافته باشد، زمانی که در حالت درجا دور موتور شما بالا باشد و یا هنگامی که از موتور خودروی خود صدای ضربات متوالی شنیدید نشانه هایی از تعویض روغن موتور ریو شما است.

اگر شما در جاده هایی رانندگی می کنید که پر از گرد و غبار است و یا جاده پر از دست انداز می باشد، در مناطق بسیار گرم یا سرد در تمام شدن روغن موتور خودروی ریو شما تاثیر می گذارند.

خرید روغن موتور ریو

همانطور که گفته شد روغن موتور بسیار وظیفه ی حیاتی در کارکرد موتور خودرو دارد بنابراین در "خرید روغن موترو ریو" دقت و توجه داشته باشید که روغن موتوری که خریداری می کنید اورجینال باشد. استاندارد API  یکی از استاندارد هایی است که در خرید روغن موتور ریو باید به آن توجه کنید اگر روی بسته بندی روغن خریداری شده ی شما این استاندارد رو مشاهده نکردید نشان از تقلبی بودن روغن موتور است. همچنین در خرید روغن موتور ریو به آب و هوایی که در آن رانندگی می کنید توجه کنید. گرید روغن موتور که میزان غلظت آن را نشان می دهد بر اساس دو هوای گرم و سرد اندازه گیری می شود. دقت داشته باشید که برای خرید روغن موتور ریو حتما از گرانوری 10W40 و 5W30 استفاده کنید که در دفترچه خودروی ریو هم ذکر شده است. 

قیمت روغن موتور ریو

"قیمت روغن موتور ریو" به برند آن بستگی دارد. استفاده از روغن موتور با کیفیت و مناسب تاثیر زیادی در عملکرد موتور خودروی شما دارد بنابراین پیشنهاد می کنیم از برند های معروف و با کیفیت استفاده کنید. همانطور که میدانید، قیمت روغن موتور ریو که به داخل کشور وارد می شود به دلیل نوسانات قیمت بیشتر از نمونه های داخلی است. شما می توانید با سر زدن به سایت یدک یار از قیمت روغن موتور ماشین در برند های مختلف مطلع شوید.

مزایای خرید از یدک یار

شرکت یدک یار در زمینه ی فروش قطعات سابقه ی درخشانی دارد برای خرید راحت تر شما تمام قطعات خود را تضمین اصالت کرده است یعنی اگر شما پس از خرید روغن موتور ریو، روغن موتور مورد تایید شما یا مکانیک مورد اطمینانتان نباشد، می توانید آن را بدون پرداخت هزینه ایی تعویض یا مرجوع کنید. همچنین روغن موتور خریداری شده ی شما در کوتاه ترین زمان ارسال می شود ساکنین تهران 1 تا 3 ساعت و سایر شهرها 24  تا 48 ساعت بدستشان می رسد. یدک یار برای پاسخ گویی به سوالات شما مشاورین مجربی را به صورت رایگان قرار داده است شما با تماس با این مشاورین می توانید از راهنمایی های آن ها استفاده کنید.

نمایش بیشتر

نظر خود را درباره خرید روغن موتور ریو با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما
کد پیامک شده را وارد نمایید
ثبت و تایید
مشاوره رایگان و سفارش تلفنی