خرید کاتالیزور پراید

"کاتالیزور پراید" یکی از قطعات اصلی این خودرو برای دریافت معاینه فنی محسوب میشود، لذا در زمان خرید کاتالیزور پراید باید دقت داشته باشید تا قطعه با کیفیت و مناسب خودرو خود را تهیه کنید. در صورتی که کاتالیزور (Catalytic converter) شما خراب شده و کارایی خود را نداشته باشد، پراید (Pride) شما بیشتر از استاندارد آلاینده تولید کرده و در نتیجه موجب آلودگی بیشتر هوا خواهد شد. در صورت تمایل میتوانید مقاله کاتالیزور چیست؟ را مطالعه کنید تا در مورد کارکرد کلی کاتالیزرو در انواع خودرو ها اطلاعات کاملی را کسب کنید.

در زمان خرید کاتالیزور پراید باید به چه مواردی دقت کنید؟

باید دقت داشته باشید که این پراید دو نوع کاتالیزور دارد لذا قبل از "خرید کاتالیزور پراید" باید از مدل مناسب برای خودرو خود مطلع باشید. کاتالیزور پراید در دو نوع یورو 2 و یورو 4 تولید و در بازار عرضه میشود که هر کدام مناسب مدل خاصی از پراید است. در این بخش که به عنوان بخش تخصصی خرید کاتالیزور پراید است میتوانید هم کاتالیزور یورو 2 و هم کاتالیزور یورو 4 پراید را مشاهده کنید. حتما قبل از خرید کاتالیزور اطمینان حاصل کنید قطعه درستی را انتخاب کرده اید. پیشنهاد میکنیم برای کمک در تشخیص قطعه مناسب، مقاله راهنما خرید کاتالیزور پراید را در مجله یدک یار مطالعه نمایید. در این مقاله بصورت دقیق به تفکیک سال خودرو، کاتالیزرو یورو 2 یا 4 مناسب برای پراید بررسی شده است.

کدام کاتالیزور برای پراید من مناسب است؟

همانطور که بالاتر گفته شد موتور خودرو پراید در طی سال هایی که روی خط تولید سایپا بود، با دو استاندارد یورو 2 و یورو 4 تولید میشد. از این رو در زمان خرید کاتالیزور برای پراید خود باید به استاندارد آلایندگی خودرو دقت داشته باشید. در این بخش بصورت مختصر کاتالیزور مناسب برای مدل های مختلف پراید را به شما معرفی خواهیم کرد:
"کاتالیزور پراید کاربراتور و صبا": پراید های کاربراتور یا انژکتوری صبا که تا سال 1389 تولید میشدند استاندارد یورو 2 را داشتند. لذا کاتالیزور مناسب پراید کاربراتور و پراید صبا، کاتالیزور یورو 2 است.
"کاتالیزور پراید هاچ بک یا نسیم": پراید های هاچ بک قدیمی که هم مدل کابراتور و هم انژکتور دارند نیز تا سال 1389 با موتور یورو 2 در بازار عرضه میشدند. پس باید گفت کاتالیزور مناسب پراید هاچ بک نسیم، کاتالیزور یورو 2 است.
"کاتالیزور پراید 141": پراید 141 از سال 1384 تا سال 1391 با موتور یورو 2 تولید شد. کاتالیزور یورو 2 مناسب برای تمامی مدل های پراید 141 است.
"کاتالیزور پراید 131": این مدل از پراید از سال 1387 روی خط تولید رفت. پراید 131 تا سال 1392 با موتور یورو 2 و از سال 1392 تا 1399 با موتور یورو 4 تولید شد. در زمان خرید کاتالیزور برای این مدل از پراید به مدل خودرو بسیار دقت کنید. کاتالیزور مناسب پراید 131 مدل 1387 تا  1392 یورو 2، و برای مدل های 1392 به بعد کاتالیزور یورو 4 است.
"کاتالیزور پراید 132": پراید 132 به عنوان پراید فیس لیفت از سال 1387 عرضه شد. باید گفت کاتالیزور مناسب برای پراید 132 مدل 1392 به قبل، کاتالیزور یورو 2 و مدل های 1392 به بعد یورو 4 است. لذا در زمان انتخاب این قطعه برای پراید 132 به مدل خودرو خود دقت داشته باشید.
"کاتالیزور پراید 111": پراید 111 توسط سایپا از سال 1389 به بازار آمد. این خودرو نیز تا سال 1392 با استاندارد یورو 2 و از آن پس با موتور یورو 4 تولید شد. لذا کاتالیزور مناسب برای پراید 111 مدل 1392 به قبل کاتالیزور یورو 2 بوده و در مدل های 1392 تا 1399 از کاتالیزور یورو 4 استفاده شده است.
"کاتالیزور پراید 151": کاتالیزور مناسب برای تمامی مدل های پراید 151 یا پراید وانت کاتالیزور یورو 4 است.
در این صفحه میتوانید کاتالیزور مناسب برای تمامی مدل های پراید را با بهترین قیمت پیدا و خریداری کنید.دقت داشته که خرابی کاتالیزور علاوه بر اینکه مشکلاتی در معاینه فنی خودرو برای شما ایجاد می کند، باعث روشن شدن چراغ چک خودروی شما نیز می شود و ممکن است تشخیص اینکه دقیقا برای چه مشکلی چراغ چک روشن شده است، برای شما سخت باشد. در مقاله ی بررسی علت چشمک زدن چراغ چک خودرو می توانید تمام نکات را مطالعه و بررسی نمایید. 

قیمت کاتالیزور پراید

"قیمت کاتالیزور پراید" به دو عامل برند و نوع آن بصورت مستقیم بستگی دارد. همانطور که در این بخش میتوانید مشاهده کنید، قیمت کاتالیزور یورو 4 پراید از قیمت مدل یورو 2 آن گرانتر است. از طرفی قیمت این قطعه با برند های با کیفیت، به دلیل استفاده از مواد با کیفیت تر طبیعتا بیشتر از برند های دیگر هستند. شما میتوانید قیمت لوازم یدکی مختلف را در یدک یار بصورت بروز مشاهده نمایید.

برند اصلی کاتالیزور پراید چیست؟

با توجه به این که پراید توسط سایپا تولید میشد، برند اصلی قطعات آن با عنوان سایپا یدک شناخته میشود اما در مورد کاتالیزور پراید این موضوع صادق نیست! کاتالیزور پراید توسط تولید کننده های مختلف برای خط تولید سایپا تامین می شد و بروی خودرو های صفر قرار میگرفت، لذا برند اصلی کاتالیزور پراید را میتوان تولید کننده های مثل ایران دلکو دانست.

ضمانت اصالت کاتالیزور پراید

همانطور که پیشتر گفتیم کیفیت کاتالیزور بسیار اهمیت دارد و در صورتی که شما قطعه مناسبی برای خودرو خود تهیه نکنید ممکن است گاز خروجی حاصل از احتراق موتور به خوبی تخلیه نشده و در نتیجه موجب آسیب به موتور خودرو شود. به دلیل وجود چنین حساسیت هایی فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی یدک یار خدمتی را با عنوان ضمانت اصالت کاتالیزور پراید ارائه میدهد. این ضمانت به این معنا است، در صورتی که اصالت کاتالیزور خریداری شده توسط متخصص مورد اطمینان شما تایید نشد، میتوانید بدون هیچ هزینه قطعه را مرجوع و یا تعویض نمایید.

مشاوره رایگان خرید کاتالیزور پراید

با توجه به اینکه کاتالیزور پراید در مدل های یورو 2 و یورو 4 در بازار عرضه میشود و ممکن است شما اطلاعات فنی کافی در مورد برند، کیفیت و یا حتی قطعه مناسب برای خودرو خود را نداشته باشید یدک یار امکان مشاوره رایگان خرید کاتالیزور پراید را برای شما فراهم کرده است. شما میتوانید بس از تماس با شماره 02191305060 از متخصصین یدک یار در مورد خرید خود مشاوره دریافت کنید. همکاران ما شما را در انتخاب قطعه مناسب شما را راهنمایی خواهند کرد.

در صورت تمایل میتوانید با مراجعه به صفحه تخصصی لوازم یدکی پراید به سایر قطعات این خودرو همراه با قیمت دسترسی داشته کنید.

نمایش بیشتر

نظرات درباره خرید کاتالیزور پراید

عبدالرضا عجمی قلعه رشیدی
1402-05-27
پاسخ

کاتالیزور پراید یورو 2 جهت برای پراید ۱۳۲ انتخاب کرده ام امیدوارم که این انتخاب رضایتمند باشم

نظر خود را درباره خرید کاتالیزور پراید با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما

نظر خود را درباره خرید کاتالیزور پراید با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما
کد پیامک شده را وارد نمایید
ثبت و تایید
مشاوره رایگان و سفارش تلفنی