رویه بازگشت کالا

آسودگی خاطر و رضایت کامل مشتریان همواره از هدف های اصلی یدک‌یار بوده است به همین دلیل ما در یدک‌یار تمامی تلاش خود را میکنیم تا تمامی سفارشات در شرایط مطلوب مشتری به دست ایشان برسد. با این وجود ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند، در این گونه موارد خدماتی به عنوان خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی دسته ‌های قطعات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی یدک‌یار، تمامی قطعاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مشتری برسند )مانند قطعات بدنه، چراغ و لامپ، شیشه، تسمه و ... ) شامل گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی بوده و مشمول مهلت 24 ساعته جهت تست و بازگشت قطعه نمی‌شوند. همچنین قطعاتی که به عنوان هدیه‌ از طرف یدک‌یار همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش درج شده، مشمول مهلت 24 ساعته جهت تست و بازگشت قطعه نمی باشند. برای الباقی قطعاتی که نیازمند به مهلت تست دارند، یدک‌یار فرصتی 24 ساعته جهت تست قطعه در اختیار کاربر قرار داده است.

لطفاً دقت داشته باشید:

- باز کردن جعبه و نصب قطعاتی که باید توسط متخصص مربوطه صورت گیرد، (مانند قطعات برقی، قطعات موتوری، قطعات گیربکس، و قطعات حساس و ...) الزاما تنها باید توسط نصاب متخصص انجام شود. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

 

-  در صورت استفاده از کد تخفیف در خرید خود بعد از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل همچون انصراف از خرید، حذف و یا تغییر قطعه ویا تعداد قطعات وجود نخواهد داشت. درصورتی که مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، کد تخفیف باطل گردیده و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود نخواهد داشت.

 

 

شرایط بازگرداندن قطعه

 

استفاده از 24 ساعت ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 

 در صورت وجود ایراد یا اشکال فنی در قطعه ی خریداری شده.

- اشکال و یا ایراد فنی الزاما باید حداکثر تا 24 ساعت بعد از دریافت قطعه از طریق شماره تماس 021-91305060 به یدک‌یار اطلاع داده شود.

- وجود کارتن و جعبه و بسته بندی اصلی قطعات و نگهداریشان بصورت سالم تا پایان مهلت 24 ساعته الزامی بوده، لذا از دور ریختن آن و یا باز کردن غیر اصولی بسته بندی جداً خودداری کنید.

- استفاده از این سرویس تنها در شرایطی امکان‌پذیر است که قطعات در کارتن یا جعبه و بسته بندی اصلی خود به یدک‌یار بازگردانده شود.

- برچسب زدن ویا یادداشت توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه و بسته بندی اصلی قطعه و یا پاره و مخدوش نمودن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (مانند شکستگی، خط و خش و... بروی بدنه قطعه و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست خریدار از کالا ایجاد شده باشد، را شامل نخواهد شد. استفاده نادرست پس از تحویل کالا شامل مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متعارف با قطعات را شامل می‌شود.

 

اگر قطعه خریداری شده از نظر مشخصات برند، نوع، یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

- وجود هر گونه مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت قطعه، به واحد خدمات پس از فروش یدک‌یار از طریق تلفن پشتیبانی 02191305060 اطلاع داده شود.

- در صورتی که مغایرت، بدون استفاده از قطعه قابل مشاهده باشد، مثل رنگ و یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید قطعه در شرایط اولیه خود و استفاده نشده بازگردانده شود.

-توجه داشته باشید که عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید کاربر بوده و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزئیات با قطعه دریافتی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در مشخصات قطعات، مشخصات فنی و یا برند درج شده در سایت یدک‌یار است. 

- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد،مانند برند و ... ، امکان رسیدگی به درخواست کاربر تنها در صورتی امکان پذیر است که قطعه از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

- در مواردی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس فقط  در صورتی امکان‌پذیر است که قطعه در کارتن یا جعبه اصلی خود به یدک‌یار بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی قطعه و یا پاره و مخدوش شدن آن، امکان استفاده از هر گونه ضمانت بازگشت را کاملا از بین خواهد برد.

 

 وجود آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری قطعات خریداری شده.

- آسیب‏‏ دیدگی یا ایراد فیزیکی باید حداکثر در طی 24 ساعت بعد از دریافت قطعه، به خدمات پس از فروش یدک‌یار از طریق تلفن پشتیبانی 02191305060 اطلاع داده شود.

- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شده و از دور ریختن آن به جد خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی مقدور خواهد بود که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به یدک‌یار بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن هر گونه توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی قطعه و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه:  انصراف از خرید و درخواست مرجوعی بعد از ارسال به هیچ قطعه ای تعلق نمی‌گیرد. حتی در صورتی که هیچ ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و ... ویا حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد امکان مرجوع قطعات وجود ندارد.

- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات یدک‌یار به کمک تلفن اطلاع داده شود.

 

اگر در اثر حمل و نقل، به قطعه آسیب رسیده باشد.

- این گونه آسیب‏‏ دیدگی ها باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت قطعه، به خدمات پس از فروش یدک‌یار اطلاع داده شود.

- با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد کلیه ی مرسولات، تحویل قطعات به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر بوده و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل بوده و یدک‌یار تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، اقدام به جبران خسارت می‌‏کند.

- نگهداری کارتن و جعبه قطعات به صورت کاملا سالم الزامی می باشد. استفاده از این سرویس فقط در شرایطی امکان‌پذیر است که قطعه در کارتن یا جعبه اصلی خود به یدک‌یار بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی قطعه و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- قطعه آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید دقیقا به همان شکلی که کاربر تحویل گرفته است، به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش یدکیار ارسال گردد.

- در صورتی که آسیب وارده‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، کاربر می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کرده تا جهت بررسی و ارسال مجدد به یدک‌یار بازگردانده شود.

 

توجه:

بعد از بررسی قطعات مرجوع شده توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که قطعه خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای کاربر ارسال خواهد شد. در صورت عدم تحویل کالای سالم و بدون مشکل از طرف مشتری، قطعه ی مزبور برای مدت زمان یک ماه بصورت امانت نزد یدک‌یار در واحد خدمات پس از فروش باقی مانده و با انقضای این مهلت یدک‌یار در قبال قطعه و زیان‌های وارده و یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

- از هر گونه ارسال قطعه بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش یدک‌یار جداً، خودداری کنید.

- جهت ارسال، باید قطعه در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شده و به مراه لوازم جانبی و همه اقلام همراه و قطعات بسته بندی به همراه قطعه اصلی ارسال شود.

- برچسب زدن، نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی قطعه و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، می توانید توضیحات خود را در پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذی بصورت جداگانه بنویسید).

- فاکتور حتما باید به همراه قطعه ارسال شود و پشت آن مشکل را یادداشت کنید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

- جهت بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمامی هزینه‌های بازگرداندن قطعه به عهده مشتری بوده و یدک‌یار در قبال این هزینه‌ها تعهدی ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، بعد از تایید خدمات پس از فروش به حساب کاربر واریز می‌گردد.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی بوده، جهت اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

- اگر ساکن تهران هستید، جهت هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن قطعه، با یدک‌یار تماس بگیرید.

- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری قرار داده، سپس آن را ارسال کنید.

- بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان تهران - شهر تهران - صندوق پستی:  1147614158

 

 

 هزینه ارسال قطعات چطور محاسبه خواهد شد؟

 

- در صورتی که ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش یدک‌یار برسد، تمامی هزینه‌های ارسال به عهده یدک‌یار می باشد.

- جهت واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست الزما باید به همراه قطعه برای شرکت یدک‌یارارسال شود.

- در صورت عدم تایید ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان یدک‌یار، هزینه ارسال و دریافت مجدد قطعه، به عهده مشتری خواهد بود.

 

بعد از رسیدن و دریافت قطعه توسط خدمات پس از فروش یدک‌یار، روند رسیدگی به درخواست کاربر چگونه می باشد؟

 

- کارشناسان خدمات پس از فروش یدک‌یار ایرادهای اعلام شده توسط کاربر را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورتی که ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان یدک‌یار تایید شود،قطعه تعویض گردیده و قطعه بدون مشکل برای کاربری ارسال می گردد.

لازم به ذکر است تعویض قطعه منوط و مشروط به موجود بودن قطعه مورد نظر در انبار می باشد. در صورتی که در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم جهت تعویض قطعه، موجودی آن به اتمام برسد؛ یدک‌یار بنا به انتخاب کاربر قطعه دیگری را ارسال کرده ویا وجه قطعه مرجوعی را به حساب کاربر واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  قطعه دیگر، تفاوت قیمت قطعه جدید با قطعه مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می گردد. برای کالای گران‌تر، کاربر تفاوت را پرداخت برای کالای ارزان‌تر، یدک‌یار تفاوت را به حساب کاربر واریز می‌کند.

- اتمام موجودی قطعه و یا تغییرات قیمت آن در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ وجه حقی را برای کاربر ایجاد نکرده و یدک‌یار در قبال تهیه همان قطعه و یا تغییرات قیمت آن هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا مندرج در فاکتور به کاربر را می‌پذیرد.

- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط یدک‌یار، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط کاربر، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

- کارشناسان فنی خدمات پس از فروش جهت تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده قطعات ارائه شده در سایت یدک‌یار هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست قطعه (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در واقعیت رعایت رویه‌های تست زمان‌بر یوده و در مواردی نیاز به هماهنگی با متخصصین آن قطعه دارد. به همین دلیل زمان اعلام نظر کارشناسی جهت تعویض قطعه به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، با تمامی این تفاسیر خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز کاربران محترم پاسخ دهد.

- از هنگامی که وضعیت قطعات در واحد خدمات پس از فروش، مشخص گردد، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب کاربر واریز خواهد شد.

- لازم به ذکر بوده ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش یدک‌یار می باشد.

 

نحوه اطلاع رسانی به خدمات پس از فروش چگونه است؟

 

از طریق روش‌ زیر، می توانید درخواست خود را اطلاع دهید:


- تماس با شماره تلفن 02191305060 .

 

کاربر گرامی جهت سفارش تلفنی یا نیاز به هرگونه راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:
021-91305060