خرید جعبه فرمان پراید

برای هدایت و کنترل خودرو از فرمان استفاده می کنیم. این فرمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. "جعبه فرمان پراید" یکی از این اجزا می باشد. در خودرو های بسیار قدیمی این سیستم بسیار ساده است. چرا که نیروی لازم برای حرکت توسط دست راننده تامین می شود اما در خودرو های جدید جعبه فرمان هیدرولیکی و الکتریکی به بازار آمده اند. این جعبه فرمان (Steering Gearbox) های جدید راحتی راننده را فراهم می کند و راننده بهتر می تواند ماشین را کنترل کند و راحت تر پارک کند. وظایف جعبه فرمان پراید موارد زیر است :

  • جعبه فرمان پراید شتاور دست راننده را به چرخ ها منتقل می کند در نتیجه گشتاور را افزایش می دهد.
  • تغییر حرکت دورانی به حرکت خطی
  • تغییر صفحه دوران غربیلک فرمان به صفحه ی مکانیکی

تمام وظایف جعبه فرمان پراید باعث انتقال چرخش غربیلک فرمان توسط دست راننده به چرخ های خودرو می باشد در نتیجه باعث هدایت خودرو به سمتی که غربیلک را چرخاندید می شود.

جعبه فرمان پراید در دو مدل هیدرولیکی و مکانیکی تولید می شود.
همانطور که گفته شد جعبه فرمان مکانیکی با نیروی دست انسان کار کرده که باعث خستگی راننده میشود و در مقابل آن جعبه فرمان هیدرولیکی است که فرمان نرم و روانی را فراهم کرده و چرخش فرمان را در حرکت آرام و پارک را راحت کرده است.

مشاورین یدک یار در این مقاله تمام آنچه راجب جعبه فرمان پراید بهتر است بدانید را برای شما قرار دادند.

اگر تمایل دارید تا راجع به جعبه فرمان خودرو بیشتر بدانید، میتوانید مقاله جعبه فرمان چیست را در وبلاگ یدک یار بررسی کنید.

نشانه های خرابی جعبه فرمان پراید

از نشانه های خرابی جعبه فرمان پراید به موارد زیر می توان اشاره کرد :

  • در هنگام چرخاندن غربیلک فرمان صدای غیر عادی شنیده می شود که این نشانه به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل این است که جعبه فرمان هیدرولیکی به خوبی تنظیم نشده باشد.
  • از نشانه های دیگر خرابی جعبه فرمان پراید می توان به سفت شدن غربیلک فرمان اشاره کرد.

نشانه های خرابی جعبه فرمان هیدرولیکی موارد زیر است :

  • روغن ریزی
  • از فرمان صدای ناهنجاری به گوش می رسد حتی در صورت درجا
  • فرمان خودروی شما سفت شده است

 در صورت بروز هر کدام از این نشانه های خرابی جعبه فرمان پراید فورا خودروی خود را برای برسی به مکانیک مورد اعتمادتان نشان دهید چرا که جعبه فرمان یکی از قطعات مهمی است که ایمنی سرنشینان و خودرو به آن بستگی دارد.

اگر تمایل دارید تا درباره خودروی پراید بیشتر بدانید، میتوانید مقاله بررسی فنی پراید را در وبلاگ یدک یار مطالعه کنید.

خرید جعبه فرمان پراید

برای "خرید جعبه فرمان پراید"، مشاورین یدک یار به شما توصیه می کنند از جعبه فرمان با کیفیت استفاده نمایید چرا که کیفیت مناسب باعث عملکرد بهتر، طول عمر طولانی تر و رانندگی ایمن تر می شود. بهترین برندی که از لحاظ کیفیت به شما پیشنهاد می کنیم، برند اصلی پراید یعنی سایپا یدک می باشد. برای خرید جعبه فرمان پراید دقت داشته باشید که هر دو مدل هیدرولیکی و مکانیکی وجود دارد.

اگر تمایل دارید تا جعبه فرمان را برای سایر خودرو های خود خریداری کنید، میتوانید به صفحه فروش جعبه فرمان ماشین در وبسایت یدک یار مراجعه کرده و بعد از فیلتر کردن خودروی خود اقدام به خرید جعبه فرمان کنید.

قیمت جعبه فرمان پراید

"قیمت جعبه فرمان پراید" به نوع برند آن و مدل آن بستگی دارد. هرچقدر کیفیت برندی که انتخاب کرده اید بالاتر باشد به طبع قیمت جعبه فرمان پراید نیز گران تر می شود. همچنین قیمت جعبه فرمان پراید، به مدل مکانیکی و هیدرولیکی آن ربط دارد. قیمت مدل هیدرولیکی از مکانیکی گران تر است. شما برای اطلاع از قیمت جعبه فرمان پراید می توانید به سایت یدک یار مراجعه کنید یا با مشاورین یدک یار در بخش لوازم یدکی پراید به صورت رایگان تماس حاصل فرمایید.

مزایای خرید از یدک یار

شرکت یدک یار برای مشتریان عزیز مزیت هایی قرار داده است تا خریدی ایمن و راحتی را تجربه کنند. از بهترین مزیت های این فروشگاه که خواهان جلب اعتماد مشتریان است، تضمین اصالت کالا می باشد. اگر شما از این فروشگاه خرید داشته باشید در صورت مغایرت قطعه می توانید بدون پرداخت هزینه ایی ان را تعویض یا مرجوع نمایید. یکی دیگر از مزیت های یدک یار ارسال سریع و به موقع می باشد که در تهران 1 تا 3 ساعت و در سایر استان ها 24 تا 48 ساعت زمان میبرد تا سفارش شما به دستتان برسد. مشاورین یدک یار در تمامی ساعت آماده ی خدمت رسانی به صورت رایگان به شما می باشند.

نمایش بیشتر

نظر خود را درباره خرید جعبه فرمان پراید با ما درمیان بگذارید

انتشار نظر شما
کد پیامک شده را وارد نمایید
ثبت و تایید
مشاوره رایگان و سفارش تلفنی