كارتل

كارتل محفظه‌ای است كه در آن ميل لنگ نگهداری ميشود كارتل بزرگترين محفظه‌ در موتور خودرو ميباشد. در كف كارتل مخزنی وجود دارد كه روغن موتور داغ در آن ريخته ميشود تا قبل از ورود به موتور خودرو خنك شود. كارتل كار ديگری نيز انجام ميدهد. در اصل كارتل از شاتون و ميل لنگ محافظت ميكند.معمولا روغن ريزی خودرو از كارتل میباشد

كارتل

كارتل محفظه‌ای است كه در آن ميل لنگ نگهداری ميشود  كارتل بزرگترين محفظه‌ در موتور خودرو ميباشد. در كف كارتل مخزنی وجود دارد كه روغن موتور داغ در آن ريخته ميشود تا قبل از ورود به موتور خودرو خنك شود. كارتل كار ديگری نيز انجام ميدهد. در اصل كارتل از شاتون و ميل لنگ محافظت ميكند.معمولا روغن ريزی خودرو از كارتل میباشد اگر خودرویی سينی زير نداشته باشد امكان دارد كارتل در دست‌انداز ها گير كرده و یا حتی شكسته شود در داخل كارتل اویل پمپ قرار دارد كه هنگامی كه خودرو روشن ميشود روغن موتور را از كارتل به سمت ميل لنگ و موتور پمپ میكند.

منظور از سیستم کارتل (مخزن روغن‏رسان) خشک این است که در این سیستم کارتل به عنوان محفظه‏ی اصلی روغن عمل نمی‏کند و در واقع کارتل فقط گذرگاه روغن از موتور خودرو است. در این مجموعه روغن کمی در کارتل وجود خواهد داشت و این بدین دلیل است که در خودروهای مسابقه‏ای و سوپراسپرت‏ها بدلیل نیروهای شتاب وارده در زمان شتابگیری و ترمز و همچنین حرکات سریع خودرو امکان آن وجود دارد تا در صورت استفاده از کارتل روغن معمولی، برای لحظاتی کارتل خالی از روغن بماند و در نتیجه مجاری روغن داخل موتور خشک مانده که حاصلش آسیب دیدن شدید موتور خودرو است، ضمن آنکه بایستی به محدودیت ارتفاع در خودروهای سوپراسپرت (که امکان طراحی کارتل حجیم در زیر موتور آنها که معمولاً نزدیک به سطح زمین نیز هست ایجاد می‏کند) توجه داشت.
در سیستم کارتل خشک، روغن در واقع از یک مخزن که در ارتفاع بالاتر از موتور قرار دارد به موتور تزریق می‏شود، نیروی جاذبه، لوله‏ها را از روغن پر می‏نماید و در مقابل آنها را هواگیری می‎‏کند، روغن از مخزن به موتور پمپ می‏شود و با استفاده از نیروی جاذبه به کارتل می‏رسد و سپس بوسیله‏ی پمپ دیگری به درون مخزن باز می‏گردد و کارتل دارای حجم کمی خواهد بود و مقدار ناچیزی روغن در آن وجود خواهد داشت. نکته‏ی آخر اینکه در سیستم کارتل خشک بین مخزن روغن و موتور یک فیلتر روغن وجود خواهد داشت تا روغن را هم تصفیه و هم خنک نماید.

بدون شك اگه ميتونستيم كارتل رو باز كنيم و داخل اونو ببينيم، با لجن هاي سياه رنگي مواجه ميشديم كه در عرض چندين سال بر اثر استفاده از روغن هاي مختلف يا به دلايل شيميايي بوجود اومده، اين لجن ها گاه خطر جدي براي موتور محسوب شده و ميتواند باعث گرفتگي مسير روغن و خرابي اويل پمپ و آسيب شديد به موتور شود.
دوستان عزيز براي شستن داخل كارتل بدون باز كردن آن به روش ذيل عمل نمايند:
پس از طي مسافتي و گرم شدن موتور و روغن داخل موتور، ابتدا ماشين را روي چاله سرويس برده و روغن آن را خالي نماييد، اما به فيلتر دست نزنيد.
سپس پيچ كارتل را ببنديد.
سپس ۴ ليتر گازوئيل به داخل ماشين بريزيد و ۱۰ دقيقه صبركنيد. هرگز استارت نزنيد.
بعد پيچ كارتل را باز كرده و اجازه بدهيد تا تمام گازوئيل ريخته شده با فشار تخليه گردد.
دوستان عزيز يادتان باشد بعد از ريختن گازوئيل به داخل موتور، هرگز استارت نزنيد.
پس از تخليه گازوئيل، پيچ كارتل را نبنديد و ۲ ليتر گازوئيل ديگر داخل موتور ريخته كه همان موقع تخليه ميشود و ۱۵ دقيقه صبر كنيد تا ديگر گازوئيل از كارتل بيرون نيايد.
پيچ كارتل را بسته و ۴ ليتر روغن با درجه گرانروي پايين داخل موتور بريزيد، و استارت بزنيد و اجازه بدهيد كه روغن گرم شود، در موقع استارت زدن و گرم شدن روغن از گاز دادن به ماشين يا حركت با آن خودداري فرماييد.
پس از گرم شدن روغن، پيچ كارتل را باز كرده و روغن راتخليه نماييد و فيلتر روغن را هم باز نموده و تعويض نماييد.
سپس پيچ كارتل را بسته و موتور را با روغن دلخواه پر نماييد.
با اين روش كارتل ماشين و تمامي مسير روغن شسته خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.